fot. Giro d'Italia

26-letni Ekwadorczyk Richard Carapaz (Movistar) bezpiecznie i wystarczająco dobrze przejechał ostatni etap jazdy indywidualnej na czas w Weronie, przypieczętowując zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu Giro d’Italia. Etapowe zwycięstwo powędrowało zaś do Chada Hagi (Team Sunweb). Rafał Majka (BORA-hansgrohe) awansował na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. 

Dwudziesty pierwszy i zarazem ostatni etap tegorocznego wyścigu Giro d’Italia to jazda indywidualna na czas w Weronie na dystansie 17 km. Na trasie znajdował się podjazd czwartej kategorii Torricelle, na którego szczycie usytuowano również pomiar czasu. Metę zaplanowano w pięknym, starożytnym amfiteatrze.

Już na początku rywalizacji było dość interesująco. Dobry czas uzyskał Josef Cerny z drużyny CCC Team – 22:18, zaś kolejnym, który zanotował pierwszy czas na mecie był mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas – Victor Campenaerts (Lotto-Soudal). Belg przyjechał na Giro z celem wygrania przynajmniej jednej “czasówki”, i pomimo że w momencie przekroczenia linii mety był najlepszy (22:11), to chwilę później dość niespodziewanie pokonał go Chad Haga (Team Sunweb) – 22:07. Świeżo upieczony rekordzista świata w jeździe godzinnej wróci zaś do domu z niczym.

Finiszujący około godziny 15:10 mistrz Australii w jeździe indywidualnej na czas Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) był ostatnim (przynajmniej) na jakiś czas zawodnikiem, który mógł uzyskać dobry rezultat. Trasę po Weronie przejechał w solidnym czasie 22:34, ale na mecie wystarczyło to na piąty wynik.

Bardzo przyzwoity rezultat uzyskał belgijski specjalista od ucieczek – Thomas De Gendt z drużyny Lotto-Soudal (22:13), który był wolniejszy tylko o dwie sekundy od swojego kolegi z drużyny – Victora Campenaertsa. Tymczasem zawiódł nieco Bob Jungels – jego czas 22:51 nie mógł uratować ubogiego występu drużyny Deceuninck-Quick Step w tegorocznym Giro.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Richard Carapaz. Tymczasem Rafał Majka zdołał awansować na szóste miejsce w “generalce”. Polak pojechał bardzo dobrze, uzyskując czas 22:47, co przy czasie Miguela Angela Lopeza 23:27 dało mu awans o oczko wyżej.

Tymczasem niemal łeb w łeb w walce o brązowy medal w wyścigu szli Primoz Roglic i Mikel Landa. Bask walczył pięknie, bardzo zacięcie, ale to potyczka padła jednak łupem Słoweńca, który lepiej spisuje się w samotnej walce z czasem. Kolarz Movistaru przegrał podium o 8 sekund.

Dla Chada Hagi, który – przypomnijmy – kilka lat temu uczestniczył w feralnym wypadku obecnej drużyny Sunweb w Calpe, jest to największy sukces i dopiero drugie zwycięstwo w profesjonalnej karierze kolarskiej. Poprzednio triumfował w 2013 roku w prologu amerykańskiego wyścigu Tour of Elk Grove.

Wyniki ostatniego etapu:

1 HAGA Chad Team Sunweb 100 80 46119 22:07
2 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 40 50 45980 0:04
3 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 20 35 45911 0:06
4 CARUSO Damiano Bahrain Merida 12 25 45808 0:09
5 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 4 18 45740 0:11
6 ČERNÝ Josef CCC Team 15 45740 ,,
7 BILBAO Pello Astana Pro Team 12 45536 0:17
8 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 10 45434 0:20
9 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida 8 45333 0:23
10 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 6 45233 0:26
11 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 5 45199 0:27
12 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 4 44967 0:34
13 ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin 3 44901 0:36
14 POLANC Jan UAE-Team Emirates 2 44868 0:37
15 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 1 44770 0:40
16 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 44704 0:42
17 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 44639 0:44
18 BAUER Jack Mitchelton-Scott 44509 0:48
19 AMADOR Andrey Movistar Team 44348 0:53
20 SIVAKOV Pavel Team INEOS 44220 0:57
21 LANDA Mikel Movistar Team 44220 ,,
22 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe 44188 0:58
23 CATALDO Dario Astana Pro Team 44124 1:00
24 YATES Simon Mitchelton-Scott 44124 ,,
25 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 44029 1:03
26 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 43997 1:04
27 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 43997 ,,
28 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 43934 1:06
29 DE LA PARTE Víctor CCC Team 43902 1:07
30 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 43840 1:09
31 GRADEK Kamil CCC Team 43840 ,,
32 MAS Lluís Movistar Team 43840 ,,
33 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 43808 1:10
34 ANTUNES Amaro CCC Team 43808 ,,
35 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott 43808 ,,
36 CARAPAZ Richard Movistar Team 43746 1:12
37 DOMBROWSKI Joe EF Education First 43746 ,,
38 GOGL Michael Trek – Segafredo 43590 1:17
39 HINDLEY Jai Team Sunweb 43559 1:18
40 DAVIES Scott Team Dimension Data 43559 ,,
41 SCOTSON Miles Groupama – FDJ 43528 1:19
42 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy 43528 ,,
43 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 43497 1:20
44 O’CONNOR Ben Team Dimension Data 43435 1:22
45 KANGERT Tanel EF Education First 43404 1:23
46 VENTOSO Francisco José CCC Team 43312 1:26
47 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team 43281 1:27
48 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 43251 1:28
49 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale 43220 1:29
50 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida 43190 1:30
51 ZEITS Andrey Astana Pro Team 43190 ,,
52 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 43008 1:36
53 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data 42978 1:37
54 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 42947 1:38
55 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step 42947 ,,
56 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott 42917 1:39
57 BENNETT Sean EF Education First 42917 ,,
58 BOARO Manuele Astana Pro Team 42887 1:40
59 STRAKHOV Dmitry Team Katusha Alpecin 42887 ,,
60 BAKELANTS Jan Team Sunweb 42827 1:42
61 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec 42827 ,,
62 HAMILTON Chris Team Sunweb 42797 1:43
63 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 42708 1:46
64 MARCATO Marco UAE-Team Emirates 42648 1:48
65 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 42648 ,,
66 CONCI Nicola Trek – Segafredo 42618 1:49
67 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 42589 1:50
68 CARTHY Hugh EF Education First 42559 1:51
69 OWSIAN Łukasz CCC Team 42500 1:53
70 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin 42500 ,,
71 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 42441 1:55
72 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ 42353 1:58
73 CLARKE Will Trek – Segafredo 42265 2:01
74 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale 42265 ,,
75 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 42091 2:07
76 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step 42091 ,,
77 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 42033 2:09
78 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 42033 ,,
79 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 41975 2:11
80 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 41975 ,,
81 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 41975 ,,
82 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 41918 2:13
83 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data 41860 2:15
84 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 41860 ,,
85 PETERS Nans AG2R La Mondiale 41746 2:19
86 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 41746 ,,
87 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 41689 2:21
88 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 41689 ,,
89 HENAO Sebastián Team INEOS 41661 2:22
90 HALLER Marco Team Katusha Alpecin 41633 2:23
91 BIDARD François AG2R La Mondiale 41633 ,,
92 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 41576 2:25
93 DENZ Nico AG2R La Mondiale 41520 2:27
94 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 41463 2:29
95 WYSS Danilo Team Dimension Data 41463 ,,
96 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott 41407 2:31
97 VILLELLA Davide Astana Pro Team 41379 2:32
98 HIRT Jan Astana Pro Team 41379 ,,
99 ROJAS José Joaquín Movistar Team 41351 2:33
100 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 41351 ,,
101 PUCCIO Salvatore Team INEOS 41323 2:34
102 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 41323 ,,
103 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 41296 2:35
104 KNEES Christian Team INEOS 41296 ,,
105 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè 41268 2:36
106 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 41240 2:37
107 AGNOLI Valerio Bahrain Merida 41184 2:39
108 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS 41129 2:41
109 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 41101 2:42
110 BOLE Grega Bahrain Merida 41101 ,,
111 BATTAGLIN Enrico Team Katusha Alpecin 41074 2:43
112 CARRETERO Héctor Movistar Team 41074 ,,
113 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 40882 2:50
114 SIMION Paolo Bardiani – CSF 40882 ,,
115 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 40773 2:54
116 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 40691 2:57
117 COVILI Luca Bardiani – CSF 40637 2:59
118 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 40637 ,,
119 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 40610 3:00
120 HANSEN Adam Lotto Soudal 40584 3:01
121 GAROSIO Andrea Bahrain Merida 40584 ,,
122 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 40530 3:03
123 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 40476 3:05
124 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 40423 3:07
125 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 40396 3:08
126 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 40290 3:12
127 BROWN Nathan EF Education First 40157 3:17
128 NIBALI Antonio Bahrain Merida 40157 ,,
129 PEDRERO Antonio Movistar Team 40131 3:18
130 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 40052 3:21
131 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 40000 3:23
132 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma 39948 3:25
133 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 39896 3:27
134 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 39792 3:31
135 SENNI Manuel Bardiani – CSF 39740 3:33
136 NIV Guy Israel Cycling Academy 39740 ,,
137 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 39714 3:34
138 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 39663 3:36
139 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè 39637 3:37
140 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè 39206 3:54
141 SOSA Iván Ramiro Team INEOS 38956 4:04
142 DUNBAR Eddie Team INEOS 38563 4:20

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 1 CARAPAZ Richard Movistar Team 850 400 90:01:47
2 2 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida 680 290 1:05
3 4 ▲1 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 575 240 2:30
4 3 ▼1 LANDA Mikel Movistar Team 460 220 2:38
5 5 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 380 200 5:43
6 7 ▲1 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 320 190 6:56
7 6 ▼1 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 260 180 7:26
8 8 YATES Simon Mitchelton-Scott 220 170 7:49
9 9 SIVAKOV Pavel Team INEOS 180 160 8:56
10 10 ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin 140 150 12:14
11 11 CARTHY Hugh EF Education First 120 140 16:36
12 12 DOMBROWSKI Joe EF Education First 100 130 20:12
13 13 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ 84 120 21:59
14 14 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe 68 110 22:38
15 15 POLANC Jan UAE-Team Emirates 60 100 ,,
16 16 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 56 90 27:19
17 17 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 52 85 27:46
18 18 KANGERT Tanel EF Education First 48 80 30:11
19 19 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida 44 75 33:40
20 20 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 40 70 34:52
21 22 ▲1 DE LA PARTE Víctor CCC Team 32 65 39:51
22 21 ▼1 DUNBAR Eddie Team INEOS 32 60 42:26
23 23 CARUSO Damiano Bahrain Merida 32 55 49:06
24 24 HENAO Sebastián Team INEOS 32 50 58:45
25 26 ▲1 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott 32 45 1:04:31
26 27 ▲1 ZEITS Andrey Astana Pro Team 24 40 1:05:28
27 25 ▼2 HIRT Jan Astana Pro Team 24 35 1:05:38
28 28 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 24 30 1:09:11
29 29 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale 24 25 1:12:04
30 30 BIDARD François AG2R La Mondiale 24 20 1:16:55
31 32 ▲1 BILBAO Pello Astana Pro Team 20 20 1:17:41
32 31 ▼1 O’CONNOR Ben Team Dimension Data 20 20 1:17:49
33 33 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 20 20 1:22:57
34 34 HAMILTON Chris Team Sunweb 20 20 1:24:02
35 35 HINDLEY Jai Team Sunweb 20 20 1:28:09
36 36 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team 20 20 1:28:25
37 37 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step 20 20 1:32:21
38 39 ▲1 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 20 20 1:32:54
39 40 ▲1 AMADOR Andrey Movistar Team 20 20 1:33:00
40 38 ▼2 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott 20 20 1:33:12
41 41 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 16 20 1:36:40
42 42 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 16 20 1:38:34
43 43 BAKELANTS Jan Team Sunweb 16 20 1:49:34
44 44 SOSA Iván Ramiro Team INEOS 16 20 1:54:16
45 46 ▲1 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data 16 20 1:54:33
46 45 ▼1 PEDRERO Antonio Movistar Team 16 20 1:56:03
47 47 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 16 20 1:56:44
48 48 CATALDO Dario Astana Pro Team 16 20 1:57:41
49 49 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 16 20 1:59:02
50 50 ROJAS José Joaquín Movistar Team 16 20 2:03:31
51 53 ▲2 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 12 20 2:06:26
52 51 ▼1 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale 12 20 2:07:02
53 52 ▼1 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 12 20 2:07:24
54 54 ANTUNES Amaro CCC Team 12 20 2:09:51
55 55 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec 12 20 2:12:22
56 56 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 8 20 2:15:24
57 57 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 8 20 2:18:35
58 59 ▲1 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 8 20 2:20:33
59 58 ▼1 SENNI Manuel Bardiani – CSF 8 20 2:20:43
60 60 VILLELLA Davide Astana Pro Team 8 20 2:27:26
61 61 PETERS Nans AG2R La Mondiale 20 2:31:42
62 62 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 20 2:40:04
63 64 ▲1 CONCI Nicola Trek – Segafredo 20 2:41:00
64 63 ▼1 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 20 2:41:58
65 65 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 20 2:43:16
66 66 BATTAGLIN Enrico Team Katusha Alpecin 20 2:44:14
67 67 BROWN Nathan EF Education First 20 2:44:52
68 68 HANSEN Adam Lotto Soudal 20 2:46:43
69 69 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data 20 2:50:28
70 70 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott 20 2:50:33
71 71 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 20 2:55:14
72 72 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 20 2:57:12
73 73 OWSIAN Łukasz CCC Team 20 3:00:02
74 75 ▲1 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 20 3:03:12
75 74 ▼1 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma 20 3:03:30
76 76 NIBALI Antonio Bahrain Merida 20 3:04:26
77 77 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 20 3:06:36
78 80 ▲2 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 20 3:09:24
79 79 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 20 3:09:32
80 78 ▼2 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS 20 3:10:04
81 81 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 20 3:14:04
82 82 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 20 3:15:57
83 83 WYSS Danilo Team Dimension Data 20 3:18:24
84 84 COVILI Luca Bardiani – CSF 20 3:20:58
85 85 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 20 3:25:08
86 86 PUCCIO Salvatore Team INEOS 20 3:25:43
87 87 VENTOSO Francisco José CCC Team 20 3:28:10
88 88 CARRETERO Héctor Movistar Team 20 3:33:45
89 89 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 20 3:35:14
90 90 BOARO Manuele Astana Pro Team 20 3:35:32
91 91 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 20 3:39:32
92 92 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step 20 3:43:50
93 93 AGNOLI Valerio Bahrain Merida 20 3:52:52
94 94 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin 20 3:53:05
95 95 BAUER Jack Mitchelton-Scott 20 3:53:06
96 96 KNEES Christian Team INEOS 20 3:54:54
97 97 GOGL Michael Trek – Segafredo 20 3:58:26
98 98 GAROSIO Andrea Bahrain Merida 20 4:00:28
99 99 MARCATO Marco UAE-Team Emirates 20 4:06:17
100 100 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy 20 4:06:28
101 102 ▲1 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 20 4:07:49
102 101 ▼1 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè 20 4:08:19
103 103 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 20 4:11:52
104 104 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 20 4:13:34
105 105 HAGA Chad Team Sunweb 20 4:13:46
106 106 BENNETT Sean EF Education First 20 4:17:00
107 107 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 20 4:18:19
108 108 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 20 4:18:35
109 109 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 20 4:20:44
110 110 BOLE Grega Bahrain Merida 20 4:22:27
111 112 ▲1 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 20 4:25:03
112 111 ▼1 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 20 4:27:17
113 113 NIV Guy Israel Cycling Academy 20 4:29:11
114 114 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 20 4:29:32
115 116 ▲1 ČERNÝ Josef CCC Team 20 4:31:48
116 115 ▼1 HALLER Marco Team Katusha Alpecin 20 4:31:59
117 117 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 20 4:35:35
118 118 DAVIES Scott Team Dimension Data 20 4:44:40
119 119 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 20 4:51:26
120 120 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 20 4:53:09
121 122 ▲1 STRAKHOV Dmitry Team Katusha Alpecin 20 4:56:00
122 121 ▼1 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 20 4:56:45
123 125 ▲2 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 20 4:56:59
124 124 DENZ Nico AG2R La Mondiale 20 4:58:12
125 123 ▼2 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 20 4:58:58
126 126 MAS Lluís Movistar Team 20 5:00:44
127 127 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 20 5:02:30
128 128 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 20 5:06:26
129 129 GRADEK Kamil CCC Team 20 5:07:15
130 130 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 20 5:08:52
131 131 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 20 5:09:31
132 132 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 20 5:16:07
133 133 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 20 5:21:10
134 134 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè 20 5:26:51
135 135 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 20 5:26:52
136 136 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 20 5:28:23
137 137 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 20 5:29:19
138 138 SCOTSON Miles Groupama – FDJ 20 5:33:49
139 140 ▲1 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 20 5:34:50
140 139 ▼1 SIMION Paolo Bardiani – CSF 20 5:35:22
141 141 CLARKE Will Trek – Segafredo 20 6:00:17
142 142 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè 20 6:05:56