Foto: ELEN RIUS - RONDE DE L'ISARD

Andrea Bagioli (Team Colpack) wygrał drugi z rzędu etap na Ronde de l’Isard i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. 

Przedostatni etap francuskiego wyścigu dla orlików był zdecydowanie trudniejszy od poprzednich. Młodzi kolarze musieli przejechać odcinek z Mirepoix do Quérigut o długości ponad 141 kilometrów. W drugiej jego części czekały na nich trzy bardzo ciężkie podjazdy.

W ucieczkę dnia zabrali się: Thomas DENIS, Antoine DEVANNE i Valentin FERRON (wszyscy Vendée U), Alexander BRAYBROOKE (AVC Aix-en-Provence) oraz Jean-Lou WATRELOT (VC Rouen 76). Po pierwszej górskiej premii dojechali do nich: Thymen ARENSMAN (SEG Racing), Nicolas PRODHOMME (Chambéry Cyclisme Formation) i Davide BOTTA (Team Colpack).

Właśnie trójka Arensman, Prodhomme i Botta podczas wspinaczki na Col du Chioula (6,5 km długości; średnie nachylenie 3,8 %) zostawiła konkurentów i pognała w stronę mety. Premię górską wygrał Prodhomme i to on jako jedyny został z ucieczki.

Podjazd Col de Pailhères (15,3 km długości; średnie nachylenie 6,9 %) spowodował, że Prodhomme został doścignięty, a na czoło wysunęli się Andreas LEKNESSUND (Uno-X Norwegian Development Team) i Andrea BAGIOLI (Team Colpack).

Pod koniec wspinaczki Bagioli odjechał do Norwega i postanowił samotnie przejechać ostatnią część trasy. Na zjeździe Leknessund dojechał do Włocha. Za nimi samotnie kręcił Clément CHAMPOUSSIN (Chambéry Cyclisme Formation).

Więcej sił na finisz zachował Andrea Bagioli, który tym samym umocnił się na pozycji lidera. Drugi był Andreas Leknessund, a trzeci Clément Champoussin.

Wyniki trzeciego etapu:

1 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK les 141,2 km en 4h23’46” (b ; 10”)
2 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT à 09” (b : 6”)
3 CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF à 32” (b : 4”)
4 LALBA Clement (FRA) NOAQ à 01’27”
5 * JORGENSON Matteo (USA) CCF ”
6 SCHELLING Ide (NED) SEG à 01’31”
7 * VAN WILDER Ilan (BEL) LOT ”
8 * NONNEZ Théo (FRA) CGF à 01’33”
9 VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT à 01’42”
10 INKELAAR Kevin (NED) CGF ”
11 ETXEBERRIA ZAFRA Asier (ESP) GOI à 01’47”
12 * JOALLAND Yael (FRA) LOU à 02’21”
13 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT à 03’12”
14 DIDIER Clément (FRA) BBA à 03’18”
15 * LEBRETON Jacques (FRA) ESC à 03’31”
16 DOLEATTO Aurélien (FRA) BBA à 03’34”
17 * VANDENABEELE Henri (BEL) LOT à 03’44”
18 * RAMIREZ MUÑOZ Jhon Stiven (COL) KMT à 03’46”
19 GUGLIELMI Simon (FRA) CGF à 03’50”
20 MARIAULT Axel (FRA) NAN à 04’04”
21 RONDEAU Fabien (FRA) CR4 à 04’12”
22 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG à 04’31”
23 CARR Simon (GBR) AIX à 05’01”
24 * GARCIA PIERNA Carlos (ESP) KMT à 06’52”
25 PEREZ-LANDALUCE GONZALEZ Eduardo (ESP) KMT ”
26 * MULUEBERHAN Henok (ERI) CMC à 07’26”
27 MEREDITH Charlie (GBR) CCE à 08’13”
28 DEBONS Antoine (SUI) IAM à 08’19”
29 FAYOLLE Romain (FRA) AZU à 08’31”
30 SCARONI Cristian (ITA) CGF à 08’35”
31 * GARCIA GONZALEZ Sergio (ESP) KMT ”
32 * CHAMPION Thomas (FRA) V.U à 09’44”
33 * MEHAGNOUL Marc (FRA) MON ”
34 BALLARIN MANSO Iker (ESP) GOI à 09’46”
35 HENRIO Ewen (FRA) LOU à 09’53”
36 * BERASATEGI GARMENDIA Xabier (ESP) GOI à 10’14”
37 VEREECKEN Thomas (BEL) LOT à 10’34”
38 SLEEN Torjus (NOR) UXT à 11’11”
39 BRENANS Emile (FRA) BBA à 11’27”
40 PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF ”  (b : 2”)
41 * CHARRIN Aloïs (FRA) CCF ”
42 JARNET Maxime (FRA) ESC ”
43 COVI Alessandro (ITA) CPK à 11’34”
44 * SEGOVIA ESCRIBANO Yago (ESP) KMT à 12’09”
45 LAVIGNE Baptiste (FRA) OCC à 12’18”
46 MERTENS Julian (BEL) LOT ”
47 EVANS Alexander (AUS) SEG à 15’41”
48 * RICHARD Maxime (FRA) CCE à 16’15”
49 GROVES Kaden (AUS) SEG à 16’28”
50 AGUT Maxime (FRA) NOAQ à 16’34”
51 BALDACCINI Davide (ITA) CPK à 17’47”
52 BOTTA Davide (ITA) CPK ”  (b : 1”)
53 ACOSTA Thomas (FRA) BBA ”
54 NARBONNE ZUCCARELLI Axel (FRA) AIX ”
55 * PETRUCCI Mattia (ITA) CGF à 19’03”
56 JONES Harrison (GBR) GSC à 19’22”
57 * MAINGUENAUD Tom (FRA) T16 à 19’25”
58 BERNARD Enzo (FRA) V.U ”
59 JOUSSEAUME Alan (FRA) V.U ”
60 * GIRMAY HAILU Biniam (ERI) CMC ”
61 LATORRE GULIAS Julen (ESP) GOI à 19’33”
62 * GAGNAIRE Thibaut (FRA) ESC à 21’12”
63 * CAPRON Rémi (FRA) IAM à 21’36”
64 MALLE Nicolas (FRA) LOU à 22’17”
65 * BENECH Pierre (FRA) LOU ”
66 COMBES Simon (FRA) CR4 ”
67 * LOUVEL Matis (FRA) ROU ”
68 * BENOIST Antoine (FRA) NAN ”
69 CARVALHO Gonçalo (POR) MON ”
70 * PRUNET Antoine (FRA) CR4 ”
71 * IRIBAR JAUREGI Unai (ESP) GOI à 22’50”
72 SOTIL ETXABE Gaizka (ESP) GOI ”
73 REGUEIRO Alejandro (ESP) KMT ”
74 BOILEAU Léo (FRA) ESC ”
75 * SOULIE Erwan (FRA) OCC à 23’02”
76 * HVIDEBERG Jonas Iversby (NOR) UXT à 23’45”
77 * DELACROIX Théo (FRA) CCE à 24’09”
78 BRAVARD Guillaume (FRA) BBA à 24’45”
79 DENIS Thomas (FRA) V.U à 25’15” (b : 6”)
80 * BAREILLE Bastien (FRA) NOAQ à 25’43”
81 * BOUCHET Axel (FRA) GSC ”
82 SAUGSTAD Lars (NOR) UXT à 25’56”
83 GUILLOT Jocelyn (FRA) BBA à 26’06”
84 SZEWE Loïc (FRA) OCC à 26’15”
85 * GAURAN Antoine (FRA) NOAQ à 27’23”
86 LAGNET Gari (FRA) T16 à 28’03”
87 SKAARSETH Iver (NOR) UXT à 28’11”
88 FERRON Valentin (FRA) V.U ”
89 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT à 28’33”
90 * CAVALLO Luca (ITA) MON à 29’55”
91 * SEDLACEK Vojtec (FRA) CCE à 30’29”
92 * COLNAGHI Luca (ITA) CPK à 30’31”
93 LE MESNAGER Damien (FRA) AZU à 31’20”
94 * GRAND Antoine (FRA) CR4 à 32’00”
95 GUICHETEAU Quentin (FRA) NAN à 32’27”
96 * QUINCEY Scott (SUI) IAM à 33’04”
97 * TOCAVEN Fabien (FRA) T16 à 33’15”
98 DORIGONI Jakob (ITA) CPK à 33’34”
99 BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX à 33’40” (b ; 1”)
100 * ROUSSEL Hugo (FRA) ROU à 36’44”
101 ARDOUIN Tom (FRA) LOU ”
102 * KELEMEN Petr (CZE) CMC à 37’45”
103 * CASCARO Arnaud (FRA) GSC à 38’33”
104 DEVAUX Thomas (FRA) CCE à 38’46”
105 * DELPHIS Thomas (FRA) CCF à 39’22”
106 * MONTAUBAN Jérémy (FRA) CCF ”
107 SURIEUX Alexandre (FRA) ESC à 39’32”

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK en 11h23’45”
2 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT à 15”
3 CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF à 58”
4 * JORGENSON Matteo (USA) CCF à 01’53”
5 * NONNEZ Théo (FRA) CGF à 01’58”
6 SCHELLING Ide (NED) SEG à 01’59”
7 * VAN WILDER Ilan (BEL) LOT à 02’05”
8 VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT à 02’11”
9 LALBA Clement (FRA) NOAQ à 03’41”
10 INKELAAR Kevin (NED) CGF à 03’56”
11 ETXEBERRIA ZAFRA Asier (ESP) GOI à 04’07”
12 DOLEATTO Aurélien (FRA) BBA à 04’14”
13 RONDEAU Fabien (FRA) CR4 à 04’52”
14 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT à 05’31”
15 GUGLIELMI Simon (FRA) CGF à 06’02”
16 * VANDENABEELE Henri (BEL) LOT à 06’05”
17 DIDIER Clément (FRA) BBA à 06’08”
18 MARIAULT Axel (FRA) NAN à 06’38”
19 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG à 06’52”
20 * LEBRETON Jacques (FRA) ESC à 06’57”
21 CARR Simon (GBR) AIX à 07’30”
22 * JOALLAND Yael (FRA) LOU à 08’26”
23 SCARONI Cristian (ITA) CGF à 08’54”
24 SLEEN Torjus (NOR) UXT à 11’42”
25 COVI Alessandro (ITA) CPK à 11’52”
26 * GARCIA PIERNA Carlos (ESP) KMT à 12’38”
27 MEREDITH Charlie (GBR) CCE à 13’13”
28 PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF à 13’54”
29 BALLARIN MANSO Iker (ESP) GOI à 14’50”
30 PEREZ-LANDALUCE GONZALEZ Eduardo (ESP) KMT à 14’56”
31 HENRIO Ewen (FRA) LOU à 16’03”
32 BRENANS Emile (FRA) BBA à 17’06”
33 * RAMIREZ MUÑOZ Jhon Stiven (COL) KMT à 17’53”
34 * MULUEBERHAN Henok (ERI) CMC à 18’02”
35 MERTENS Julian (BEL) LOT à 18’07”
36 BOTTA Davide (ITA) CPK à 18’16”
37 EVANS Alexander (AUS) SEG à 20’21”
38 * CHAMPION Thomas (FRA) V.U à 22’12”
39 FAYOLLE Romain (FRA) AZU à 23’13”
40 * GARCIA GONZALEZ Sergio (ESP) KMT à 23’21”
41 * MEHAGNOUL Marc (FRA) MON à 23’37”
42 * PETRUCCI Mattia (ITA) CGF à 23’52”
43 * BERASATEGI GARMENDIA Xabier (ESP) GOI à 24’21”
44 * LOUVEL Matis (FRA) ROU à 24’35”
45 VEREECKEN Thomas (BEL) LOT à 24’44”
46 * CHARRIN Aloïs (FRA) CCF à 24’59”
47 * GIRMAY HAILU Biniam (ERI) CMC à 25’08”
48 JARNET Maxime (FRA) ESC à 25’37”
49 GROVES Kaden (AUS) SEG à 26’56”
50 LAVIGNE Baptiste (FRA) OCC à 27’07”
51 AGUT Maxime (FRA) NOAQ à 29’33”
52 DEBONS Antoine (SUI) IAM à 30’07”
53 * RICHARD Maxime (FRA) CCE à 30’22”
54 NARBONNE ZUCCARELLI Axel (FRA) AIX à 31’57”
55 FERRON Valentin (FRA) V.U à 32’46”
56 MALLE Nicolas (FRA) LOU à 32’55”
57 JONES Harrison (GBR) GSC à 33’29”
58 BERNARD Enzo (FRA) V.U à 33’35”
59 * GAGNAIRE Thibaut (FRA) ESC à 35’14”
60 * SEGOVIA ESCRIBANO Yago (ESP) KMT à 35’19”
61 BALDACCINI Davide (ITA) CPK à 35’26”
62 REGUEIRO Alejandro (ESP) KMT à 36’49”
63 COMBES Simon (FRA) CR4 à 37’00”
64 * PRUNET Antoine (FRA) CR4 à 37’11”
65 *  IRIBAR JAUREGI  Unai (ESP) GOI à 38’02”
66 BOILEAU Léo (FRA) ESC à 38’10”
67 * DELACROIX Théo (FRA) CCE à 38’16”
68 GUILLOT Jocelyn (FRA) BBA à 40’05”
69 ACOSTA Thomas (FRA) BBA à 41’02”
70 LATORRE GULIAS Julen (ESP) GOI à 41’12”
71 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT à 42’11”
72 SKAARSETH Iver (NOR) UXT à 42’31”
73 JOUSSEAUME Alan (FRA) V.U à 42’45”
74 SAUGSTAD Lars (NOR) UXT à 42’58”
75 SOTIL ETXABE Gaizka (ESP) GOI à 43’45”
76 * BENECH Pierre (FRA) LOU à 44’01”
77 * MAINGUENAUD Tom (FRA) T16 à 44’50”
78 * BENOIST Antoine (FRA) NAN à 44’53”
79 * CAPRON Rémi (FRA) IAM à 45’04”
80 CARVALHO Gonçalo (POR) MON à 45’41”
81 * GRAND Antoine (FRA) CR4 à 45’56”
82 DENIS Thomas (FRA) V.U à 46’54”
83 BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX à 47’11”
84 * QUINCEY Scott (SUI) IAM à 47’14”
85 * HVIDEBERG Jonas Iversby (NOR) UXT  ”
86 DORIGONI Jakob (ITA) CPK à 47’16”
87 * BAREILLE Bastien (FRA) NOAQ à 47’31”
88 BRAVARD Guillaume (FRA) BBA à 47’55”
89 LAGNET Gari (FRA) T16 à 48’48”
90 ARDOUIN Tom (FRA) LOU à 50’12”
91 * GAURAN Antoine (FRA) NOAQ à 50’28”
92 DEVAUX Thomas (FRA) CCE à 51’25”
93 * CAVALLO Luca (ITA) MON à 52’03”
94 * COLNAGHI Luca (ITA) CPK à 53’37”
95 * SEDLACEK Vojtec (FRA) CCE à 53’39”
96 LE MESNAGER Damien (FRA) AZU à 54’30”
97 * BOUCHET Axel (FRA) GSC à 55’41”
98 SZEWE Loïc (FRA) OCC à 56’13”
99 * SOULIE Erwan (FRA) OCC à 57’52”
100 * KELEMEN Petr (CZE) CMC à 1h00’50”
101 GUICHETEAU Quentin (FRA) NAN à 1h02’20”
102 * MONTAUBAN Jérémy (FRA) CCF à 1h02’54”
103 * TOCAVEN Fabien (FRA) T16 à 1h03’13”
104 SURIEUX Alexandre (FRA) ESC à 1h05’56”
105 * ROUSSEL Hugo (FRA) ROU à 1h06’37”
106 * DELPHIS Thomas (FRA) CCF à 1h09’14”
107 * CASCARO Arnaud (FRA) GSC à 1h12’50”