Ekipa Deceuninck – Quick – Step wygrała Hammer Sprint w Stavanger. Piękną akcję zaprezentowali Łukasz Wiśniowski (CCC Team) i Michał Gołaś (Team Ineos).

Drugi dzień zmagań w Hammer Stavanger to zgodnie z tradycją Hammer Series wyścig sprinterski. Do przejechania było 10 rund po 9,3 km. Na każdej z rund kolarz zdobywali punkty (podobnie jak wczoraj), które w ostatecznym rozrachunku będą się przekładały na różnice czasowe w ostatnim wyścigu.

Po trzech rundach na czele byli zawodnicy Deceuninck – Quick – Step, 150 punktów tracili kolarze Team Sunweb, a 198 BORA-hansgrohe. Niewiele zmieniło się po kolejnych trzech okrążeniach, choć ekipa Sunweb zmniejszyła dystans do prowadzące drużyny z Belgii.

Właśnie na szóstej rundzie (podwójnie punktowanej) najszybszy okazał się Łukasz Wiśniowski (CCC Team). Dwa okrążenia później „Wiśnia” wraz z Michałem Gołasiem (Team Ineos) odjechali od czołówki. Wiśniowski na ósmej rundzie zdobył 100 pkt, a Gołaś 81.

Dwójka Polaków świetnie współpracowała i na ostatnią rundę wjechała z przewagą 30 sekund. 100 punktów tym razem zdobył Gołaś, a 81 Wiśniowski. 66 punktów dla Mitchelton-Scott.

Gołaś z Wiśniowskim we dwójkę dojechali do mety i tym razem walczyli o punkty na linii mety. Szybszy okazał się „Wiśnia” i dzięki temu CCC Team wywalczyło dziś czwarte miejsce.

Najlepsi okazali się kolarze Deceuninck – Quick – Step, przed Team Sunweb i Mitchelton-Scott.