Stefan Bissegger (Szwajcaria) wygrał pierwszy etap francuskiej „etapówki” i jest liderem wyścigu.

Na kolarzy walczących o zmagania w Tour de l’Ain na początek czekał pagórkowaty etap z Bourg-en-Bresse do Saint-Vulbas. Do przejechania było ponad 161 kilometrów, a w pierwszej części do pokonania były dwa oznaczone podjazdy.

Ucieczkę dnia utworzyli:  Gleb BRUSSENSKIY (Vino-Astana Motors), Simon PELLAUD (Szwajcaria) oraz Tim NABERMAN (Development Team Sunweb). Na pierwszym dziś podjeździe z czołówki zaatakował Pellaud, a do dwójki dojechali: Stéphane ROSSETTO (Cofidis), Nils POLITT (Team Katusha-Alpecin), Alexis GOUGEARD (AG2R La Mondiale), Lucas DE ROSSI (Delko Marseille Provence), Perrig QUÉMENEUR (Total Direct Energie) i Maxime BOUET (Arkéa-Samsic).

100 kilometrów przed metą do Pellaud dojechał jego kolega z reprezentacji Szwajcarii – Claudio Imhof. Dwójka ładnie kręciła i sukcesywnie powiększała przewagę nad peletonem. 40 kilometrów przed metą wynosiła ona jeszcze ponad dwie minuty.

Mimo sporej ambicji Szwajcarów ich przygoda na czele zakończyła się 12 kilometrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował więc finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Stefan Bissegger (Szwajcaria), który doskonale wykorzystał ostatni zakręt do skutecznego ataku. Kolejne miejsca zajęli Lorrenzo Manzin (Vital Concept – B&B Hotels) i Anthony Maldonado (St Michel – Auber93).

TOP 10:

1. Stefan BISSEGGER (Suisse)
2. Lorrenzo MANZIN (Vital Concept-B&B Hôtels)
3. Anthony MALDONADO (St-Michel-Auber 93)
4. Boris VALLÉE (Wanty-Gobert Cycling Team)
5. Elie GESBERT (Arkéa-Samsic)
6. Anthony ROUX (Groupama-FDJ)
7. Julien SIMON (Cofidis)
8. Angelo TULIK (Total Direct Energie)
9. Mads SCHMIDT WÜRTZ (Team Katusha-Alpecin)
10. Marcel FRANZ (Heizomat Rad-Net.de)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments