Foto: ELEN RIUS/RONDE DE L'ISARD

Andrea Bagioli (Colpack) wygrał drugi etap Ronde de l’Isard i został nowym liderem wyścigu.

W drugim dniu Ronde de l’Isard na orlików czekał etap z Salies-du-Salat do Castillon-en-Couserans o długości ponad 136 kilometrów. Po drodze musieli zmierzyć się z dwoma bardzo wymagającymi podjazdami.

Po kilku nieudanych atakach dopiero na podjeździe pod Col de Portet-d’Aspet (12,4 km długości; średnie nachylenie 5 %) od peletonu oderwała się spora grupka. Kręcili w niej: Ide SCHELLING (SEG Racing), Viktor VERSCHAEVE (Lotto-Soudal U23), Andreas LEKNESSUND i Idar ANDERSEN (obaj Uno-X Norwegian Development Team), Cristian SCARONI (Groupama-FDJ Continental), Axel MARIAULT (UC Nantes Atlantique), Aurélien DOLEATTO i Clément DIDIER (obaj Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme) oraz Nicolas MALLE (VC Pays de Loudéac). Premię wygrał Scaroni, ale na zjeździe dołączyli do nich kolejni kolarze.

Na samotną kontrę zdecydował się Doleatto, który na 60 kilometrów przed metą miał niespełna minutę przewagi. Na drugiej dziś górskiej premii (Col de la Core – 17,6 km długości; średnie nachylenie 5,0%) jadący na czele Francuz został doścignięty przez kolejną grupkę. Obok niego w czołówce byli: Ide SCHELLING (SEG Racing), Clément CHAMPOUSSIN i Matteo JORGENSON (obaj Chambéry Cyclisme Formation), Ilan VAN WILDER i Viktor VERSCHAEVE (obaj Lotto-Soudal U23), Torjus SLEEN i Andreas LEKNESSUND (obaj Uno-X Norwegian Development Team), Théo NONNEZ i Cristian SCARONI (obaj Groupama-FDJ Continental), Andrea BAGIOLI i Davide BOTTA (obaj Team Colpack).

10 kilometrów przed metą z czołówki postanowił zaatakować Leknessund. Akcja Norwega, który od sezonu 2021 będzie kolarzem Team Sunweb została dość szybko zneutralizowana. Po chwili do prowadzącej grupki dojechali jeszcze Alessandro COVI (Team Colpack) i Fabien RONDEAU (CR4C Roanne).

Kolejnym śmiałkiem był Scaroni, który na ostatni kilometr wjechał z ośmioma sekundami przewagi. Niestety został doścignięty tuż przed metą. Najszybszy okazał się Andrea Bagioli (Colpack), który pokonał Leknessunda. Scaroni musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Bagioli został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

1 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK les 136,7 km en 3h35’38” (moy. 38,036 km/h) (b : 10”)
2 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT à 00” (b : 8”)
3 SCARONI Cristian (ITA) CGF à 03” (b : 4”)
4 COVI Alessandro (ITA) CPK à 04”
5 * NONNEZ Théo (FRA) CGF à 06” (b : 1”)
6 * JORGENSON Matteo (USA) CCF à 09” (b : 3”)
7 SCHELLING Ide (NED) SEG à 10” (b : 2”)
8 CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF ”
9 BOTTA Davide (ITA) CPK ”
10 VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT ” (b : 1”’)
11 * VAN WILDER Ilan (BEL) LOT à 14”
12 SLEEN Torjus (NOR) UXT ” (b : 3”)
13 RONDEAU Fabien (FRA) CR4 à 20”
14 DOLEATTO Aurélien (FRA) BBA ”
15 * CHEVALIER Maxime (FRA) LOU à 01’44”
16 LALBA Clement (FRA) NOAQ à 01’54”
17 INKELAAR Kevin (NED) CGF ”
18 GUGLIELMI Simon (FRA) CGF à 01’56”
19 * LEBRETON Jacques (FRA) ESC ”
20 * LOUVEL Matis (FRA) ROU à 01’58”
21 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT à 01’59”
22 ETXEBERRIA ZAFRA Asier (ESP) GOI à 02’00”
23 * VANDENABEELE Henri (BEL) LOT à 02’01”
24 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG ”
25 PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF à 02’09”
26 CARR Simon (GBR) AIX ”
27 MARIAULT Axel (FRA) NAN à 02’14”
28 DIDIER Clément (FRA) BBA à 02’30”
29 FERRON Valentin (FRA) V.U à 04’15”
30 EVANS Alexander (AUS) SEG à 04’20”
31 * PETRUCCI Mattia (ITA) CGF à 04’29”
32 MEREDITH Charlie (GBR) CCE à 04’40”
33 BALLARIN MANSO Iker (ESP) GOI à 04’44”
34 * JOALLAND Yael (FRA) LOU à 04’47”
35 BRENANS Emile (FRA) BBA à 05’19”
36 * GIRMAY HAILU Biniam (ERI) CMC à 05’23”
37 * GARCIA PIERNA Carlos (ESP) KMT à 05’26”
38 MERTENS Julian (BEL) LOT à 05’29”
39 HENRIO Ewen (FRA) LOU à 05’50”
40 PEREZ-LANDALUCE GONZALEZ Eduardo (ESP) KMT à 07’44”
41 * MULUEBERHAN Henok (ERI) CMC à 10’16”
42 MALLE Nicolas (FRA) LOU à 10’18”
43 GROVES Kaden (AUS) SEG ”
44 AGUT Maxime (FRA) NOAQ à 12’00”
45 FAYOLLE Romain (FRA) AZU à 12’06”
46 WATRELOT Jean Lou (FRA) ROU à 12’08”
47 * CHAMPION Thomas (FRA) V.U ”
48 ACOSTA Thomas (FRA) BBA à 12’19”
49 DEVAUX Thomas (FRA) CCE ”
50 ARDOUIN Tom (FRA) LOU à 13’08”
51 BOILEAU Léo (FRA) ESC à 13’10”
52 BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX à 13’12”
53 * CHARRIN Aloïs (FRA) CCF ”
54 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT à 13’18”
55 DORIGONI Jakob (ITA) CPK à 13’22”
56 SAUGSTAD Lars (NOR) UXT ”
57 * MEHAGNOUL Marc (FRA) MON à 13’33”
58 * GRAND Antoine (FRA) CR4 à 13’36”
59 LAGNET Gari (FRA) T16 à 13’37”
60 GUILLOT Jocelyn (FRA) BBA à 13’39”
61 REGUEIRO Alejandro (ESP) KMT ”
62 * GAGNAIRE Thibaut (FRA) ESC à 13’42”
63 COMBES Simon (FRA) CR4 à 13’44”
64 * IRIBAR JAUREGI Unai (ESP) GOI à 13’47”
65 * BERASATEGI GARMENDIA Xabier (ESP) GOI ”
66 * RAMIREZ MUÑOZ Jhon Stiven (COL) KMT ”
67 JONES Harrison (GBR) GSC ”
68 SOTIL ETXABE Gaizka (ESP) GOI ”
69 * DELACROIX Théo (FRA) CCE ”
70 * RICHARD Maxime (FRA) CCE ”
71 BERNARD Enzo (FRA) V.U à 13’50”
72 * QUINCEY Scott (SUI) IAM ”
73 JARNET Maxime (FRA) ESC ”
74 * GARCIA GONZALEZ Sergio (ESP) KMT ”
75 LAVIGNE Baptiste (FRA) OCC ”
76 VEREECKEN Thomas (BEL) LOT ”
77 NARBONNE ZUCCARELLI Axel (FRA) AIX ”
78 * PRUNET Antoine (FRA) CR4 à 13’55”
79 BALDACCINI Davide (ITA) CPK à 13’59”
80 SKAARSETH Iver (NOR) UXT à 14’01”
81 * CAVALLO Luca (ITA) MON à 21’15”
82 LATORRE GULIAS Julen (ESP) GOI à 21’19”
83 * BENECH Pierre (FRA) LOU à 21’24”
84 * BENOIST Antoine (FRA) NAN à 21’25”
85 * BAREILLE Bastien (FRA) NOAQ à 21’28”
86 DENIS Thomas (FRA) V.U ”
87 DEBONS Antoine (SUI) IAM ”
88 STENSON Adam (IRL) MON à 22’45”
89 * KELEMEN Petr (CZE) CMC ”
90 * GAURAN Antoine (FRA) NOAQ ”
91 * ROUSSEL Hugo (FRA) ROU ”
92 * MAINGUENAUD Tom (FRA) T16 ”
93 GUICHETEAU Quentin (FRA) NAN ”
94 * NAVARRO Gauthier (FRA) IPC ”
95 BONNEFOIX Edouard (FRA) MON ”
96 * DUVIVIER Alexis (FRA) ROU à 22’50”
97 * BOUCHET Axel (FRA) GSC ”
98 CASANOVAS ALEGRI David (ESP) IPC ”
99 * COLNAGHI Luca (ITA) CPK ”
100 SZEWE Loïc (FRA) OCC ”
101 SURIEUX Alexandre (FRA) ESC ”
102 ANTI Enzo (FRA) ROU ”
103 * SEDLACEK Vojtec (FRA) CCE ”
104 * TOCAVEN Fabien (FRA) T16 ”
105 LE MESNAGER Damien (FRA) AZU ”
106 FALOCI Enzo (FRA) AIX ”
107 BRAVARD Guillaume (FRA) BBA ”
108 * SEGOVIA ESCRIBANO Yago (ESP) KMT ”
109 JOUSSEAUME Alan (FRA) V.U à 23’00”
110 HARTLEY Adam (GBR) SEG ”
111 BALLABIO Giacomo (ITA) IAM à 23’01”
112 CARVALHO Gonçalo (POR) MON à 23’04”
113 * CAPRON Rémi (FRA) IAM à 23’08”
114 * FUERTES Joel (ECU) MON à 23’09”
115 * SOULIE Erwan (FRA) OCC ”
116 * HVIDEBERG Jonas Iversby (NOR) UXT ”
117 * MONTAUBAN Jérémy (FRA) CCF à 23’12”
118 * DELPHIS Thomas (FRA) CCF ”
119 * DEVANNE Antoine (FRA) V.U à 31’37”
120 * BARRE Louis (FRA) NAN ”
121 * CASCARO Arnaud (FRA) GSC ”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK les 281,7 km en 7h00’09” (moy. 40,228 km/h)
2 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT à 02”
3 COVI Alessandro (ITA) CPK à 08”
4 SCARONI Cristian (ITA) CGF à 09”
5 * NONNEZ Théo (FRA) CGF à 15”
6 * JORGENSON Matteo (USA) CCF à 16”
7 SCHELLING Ide (NED) SEG à 18”
8 VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT à 19”
9 CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF à 20”
10 BOTTA Davide (ITA) CPK  ”
11 SLEEN Torjus (NOR) UXT à 21”
12 * VAN WILDER Ilan (BEL) LOT à 24”
13 RONDEAU Fabien (FRA) CR4 à 30”
14 DOLEATTO Aurélien (FRA) BBA  ”
15 * CHEVALIER Maxime (FRA) LOU à 01’54”
16 GUGLIELMI Simon (FRA) CGF à 02’02”
17 LALBA Clement (FRA) NOAQ à 02’04”
18 INKELAAR Kevin (NED) CGF  ”
19 * LOUVEL Matis (FRA) ROU à 02’08”
20 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT à 02’09”
21 ETXEBERRIA ZAFRA Asier (ESP) GOI à 02’10”
22 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG à 02’11”
23 * VANDENABEELE Henri (BEL) LOT  ”
24 PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF à 02’19”
25 CARR Simon (GBR) AIX  ”
26 MARIAULT Axel (FRA) NAN à 02’24”
27 DIDIER Clément (FRA) BBA à 02’40”
28 * LEBRETON Jacques (FRA) ESC à 03’16”
29 FERRON Valentin (FRA) V.U à 04’25”
30 EVANS Alexander (AUS) SEG à 04’30”
31 * PETRUCCI Mattia (ITA) CGF à 04’39”
32 MEREDITH Charlie (GBR) CCE à 04’50”
33 BALLARIN MANSO Iker (ESP) GOI à 04’54”
34 BRENANS Emile (FRA) BBA à 05’29”
35 * GIRMAY HAILU Biniam (ERI) CMC à 05’33”
36 * GARCIA PIERNA Carlos (ESP) KMT à 05’36”
37 MERTENS Julian (BEL) LOT à 05’39”
38 * JOALLAND Yael (FRA) LOU à 05’55”
39 HENRIO Ewen (FRA) LOU à 06’00”
40 PEREZ-LANDALUCE GONZALEZ Eduardo (ESP) KMT à 07’54”
41 GROVES Kaden (AUS) SEG à 10’18”
42 * MULUEBERHAN Henok (ERI) CMC à 10’26”
43 MALLE Nicolas (FRA) LOU à 10’28”
44 WATRELOT Jean Lou (FRA) ROU à 12’18”
45 * CHAMPION Thomas (FRA) V.U  ”
46 DEVAUX Thomas (FRA) CCE à 12’29”
47 AGUT Maxime (FRA) NOAQ à 12’49”
48 ARDOUIN Tom (FRA) LOU à 13’18”
49 * CHARRIN Aloïs (FRA) CCF à 13’22”
50 BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX  ”
51 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT à 13’28”
52 DORIGONI Jakob (ITA) CPK à 13’32”
53 * MEHAGNOUL Marc (FRA) MON à 13’43”
54 * GRAND Antoine (FRA) CR4 à 13’46”
55 REGUEIRO Alejandro (ESP) KMT à 13’49”
56 GUILLOT Jocelyn (FRA) BBA  ”
57 * GAGNAIRE Thibaut (FRA) ESC à 13’52”
58 JONES Harrison (GBR) GSC à 13’57”
59 * DELACROIX Théo (FRA) CCE  ”
60 * RAMIREZ MUÑOZ Jhon Stiven (COL) KMT  ”
61 * RICHARD Maxime (FRA) CCE  ”
62 * BERASATEGI GARMENDIA Xabier (ESP) GOI à 13’57”
63 BERNARD Enzo (FRA) V.U à 14’00”
64 JARNET Maxime (FRA) ESC  ”
65 NARBONNE ZUCCARELLI Axel (FRA) AIX  ”
66 * QUINCEY Scott (SUI) IAM  ”
67 VEREECKEN Thomas (BEL) LOT  ”
68 SKAARSETH Iver (NOR) UXT à 14’10”
69 FAYOLLE Romain (FRA) AZU à 14’32”
70 COMBES Simon (FRA) CR4 à 14’33”
71 * GARCIA GONZALEZ Sergio (ESP) KMT à 14’36”
72 LAVIGNE Baptiste (FRA) OCC à 14’39”
73 * PRUNET Antoine (FRA) CR4 à 14’44”
74 *  IRIBAR JAUREGI  Unai (ESP) GOI à 15’02”
75 BOILEAU Léo (FRA) ESC à 15’10”
76 SAUGSTAD Lars (NOR) UXT à 16’52”
77 BALDACCINI Davide (ITA) CPK à 17’29”
78 LAGNET Gari (FRA) T16 à 20’35”
79 SOTIL ETXABE Gaizka (ESP) GOI à 20’45”
80 LATORRE GULIAS Julen (ESP) GOI à 21’29”
81 * BENECH Pierre (FRA) LOU à 21’34”
82 DENIS Thomas (FRA) V.U à 21’35”
83 * BAREILLE Bastien (FRA) NOAQ à 21’38”
84 DEBONS Antoine (SUI) IAM  ”
85 * CAVALLO Luca (ITA) MON à 21’58”
86 * BENOIST Antoine (FRA) NAN à 22’26”
87 * KELEMEN Petr (CZE) CMC à 22’55”
88 STENSON Adam (IRL) MON  ”
89 * NAVARRO Gauthier (FRA) IPC  ”
90 * GAURAN Antoine (FRA) NOAQ  ”
91 BONNEFOIX Edouard (FRA) MON  ”
92 * COLNAGHI Luca (ITA) CPK à 22’56”
93 FALOCI Enzo (FRA) AIX à 23’00”
94 * DUVIVIER Alexis (FRA) ROU  ”
95 ANTI Enzo (FRA) ROU  ”
96 CASANOVAS ALEGRI David (ESP) IPC  ”
97 * SEGOVIA ESCRIBANO Yago (ESP) KMT  ”
98 LE MESNAGER Damien (FRA) AZU  ”
99 BRAVARD Guillaume (FRA) BBA  ”
100 * SEDLACEK Vojtec (FRA) CCE  ”
101 ACOSTA Thomas (FRA) BBA à 23’05”
102 JOUSSEAUME Alan (FRA) V.U à 23’10”
103 CARVALHO Gonçalo (POR) MON à 23’14”
104 * CAPRON Rémi (FRA) IAM à 23’18”
105 * HVIDEBERG Jonas Iversby (NOR) UXT à 23’19”
106 * FUERTES Joel (ECU) MON  ”
107 * MONTAUBAN Jérémy (FRA) CCF à 23’22”
108 BALLABIO Giacomo (ITA) IAM à 24’38”
109 * MAINGUENAUD Tom (FRA) T16 à 25’15”
110 SURIEUX Alexandre (FRA) ESC à 26’14”
111 * DELPHIS Thomas (FRA) CCF à 29’42”
112 GUICHETEAU Quentin (FRA) NAN à 29’43”
113 * ROUSSEL Hugo (FRA) ROU  ”
114 SZEWE Loïc (FRA) OCC à 29’48”
115 * TOCAVEN Fabien (FRA) T16  ”
116 * BOUCHET Axel (FRA) GSC  ”
117 HARTLEY Adam (GBR) SEG à 29’58”
118 * BARRE Louis (FRA) NAN à 31’47”
119 * DEVANNE Antoine (FRA) V.U à 33’39”
120 * CASCARO Arnaud (FRA) GSC à 34’07”
121 * SOULIE Erwan (FRA) OCC à 34’40”