fot. Giro d'Italia

Caleb Ewan (Lotto-Soudal) zwyciężył na ósmym etapie wyścigu Giro d’Italia z metą w Pesaro. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Valerio Conti (UAE Team Emirates).  

Ósmy etap wyścigu Giro d’Italia był najdłuższym w tegorocznej edycji. Przeprawa z Tortoreto Lido do Pesaro liczyła 239 km. Pierwsze 140 km było płaskie, natomiast kolejne 100 pagórkowate. Do mety prowadził szybki zjazd.

W ucieczkę dnia zabrali się: znany z tego typu akcji Marco Frapporti (Androni Giocattoli – Sidermec) oraz Damiano Cima (Nippo Vini Fantini Faizane). Początkowo wraz z Włochami próbował uciekać również Nathan Brown z EF Education First, ale ostatecznie zrezygnował z tej akcji.

Niedługo przed pierwszą górską premią czwartej kategorii doścignięty przez peleton został Cima. Na czele pozostał samotny Frapporti, który założył sobie za cel walkę o punkty z atakującym z peletonu liderem klasyfikacji generalnej Giulio Ciccone (Trek-Segafredo). Dłuższą chwilę zajęło mu doścignięcie uciekającego rodaka, a gdy już to zrobił, zamienił z nim kilka słów – raczej gorzkich niż słodkich. Gdy rozpoczął sprint, to za wygraną nadal nie dawał Frapporti. Ostateczne jednak Ciccone udało się zdobyć kolejne oczko do klasyfikacji górskiej.

Na drugiej górskiej premii czwartej kategorii zawiązał się odjazd z Giulio Ciccone, jego kolegą z drużyny Louisem Vervaeke i Francois Bidardem (AG2R). 15 km przed metą prowadząca trójka miała pół minuty przewagi nad peletonem i także w tym momencie zaczął padać deszcz, co w kontekście trudnych technicznie zjazdów nie było dobrą informacją.

Na ostatnim, choć nieoznaczonym wzniesieniu dnia – Monte San Bartolo – mocno pociągnął Bidard. Początkowo koło trzymał tylko Ciccone, ale na wypłaszczeniu cała trójka ponownie się zjechała. Jednak 6,5 km ich akcja została skasowana przez nieco zredukowany peleton, choć z wciąż obecnym w nim chociażby liderem klasyfikacji punktowej – Pascalem Ackermannem.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami w zapowiedzi dzisiejszego etapu, rządy w peletonie objęły na zjeździe ekipy mające w składach sprinterów.

Na ostatnim kilometrze widać było, że najlepszym rozprowadzeniem może cieszyć się Ackermann i mistrz Niemiec jako pierwszy rozpoczął swój sprint. I to być może było błędne, ponieważ z koła wyszedł mu zdecydowanie dziś najszybszy Caleb Ewan. Drugi był Elia Viviani, a sprinter BORY-hansgrohe ostatecznie trzeci.

Wyniki etapu:

1 EWAN Caleb (LOTTO SOUDAL) 5h 43’ 32”
2 VIVIANI Elia (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 0’ 00”
3 ACKERMANN Pascal (BORA – HANSGROHE) 0’ 00”
4 SABATINI Fabio (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 0’ 00”
5 BELLETTI Manuel (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0’ 00”
6 DEMARE Arnaud (GROUPAMA – FDJ) 0’ 00”
7 CIMOLAI Davide (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0’ 00”
8 CANOLA Marco (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 0’ 00”
9 NIZZOLO Giacomo (TEAM DIMENSION DATA) 0’ 00”
10 SELIG Rüdiger (BORA – HANSGROHE) 0’ 00”
11 ROJAS Jose’ (MOVISTAR TEAM) 0’ 00”
12 AGNOLI Valerio (BAHRAIN – MERIDA) 0’ 00”
13 MARTENS Paul (TEAM JUMBO – VISMA) 0’ 00”
14 GOGL Michael (TREK – SEGAFREDO) 0’ 00”
15 ZEITS Andrey (ASTANA PRO TEAM) 0’ 00”
16 ANTUNES Amaro (CCC TEAM) 0’ 00”
17 FORMOLO Davide (BORA – HANSGROHE) 0’ 00”
18 ROGLIC Primoz (TEAM JUMBO – VISMA) 0’ 00”
19 JUNGELS Bob (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 0’ 00”
20 CARAPAZ Richard (MOVISTAR TEAM) 0’ 00”
21 BOARO Manuele (ASTANA PRO TEAM) 0’ 00”
22 OOMEN Sam (TEAM SUNWEB) 0’ 00”
23 BRAMBILLA Gianluca (TREK – SEGAFREDO) 0’ 00”
24 NIBALI Vincenzo (BAHRAIN – MERIDA) 0’ 00”
25 VUILLERMOZ Alexis (AG2R LA MONDIALE) 0’ 00”
26 POLANC Jan (UAE TEAM EMIRATES) 0’ 00”
27 KANGERT Tanel (EF EDUCATION FIRST) 0’ 00”
28 CHAVES Esteban (MITCHELTON – SCOTT) 0’ 00”
29 BAKELANTS Jan (TEAM SUNWEB) 0’ 00”
30 DE LA PARTE Victor (CCC TEAM) 0’ 00”
31 GEOGHEGAN HART Tao (TEAM INEOS) 0’ 00”
32 LANDA MEANA Mikel (MOVISTAR TEAM) 0’ 00”
33 CARBONI Giovanni (BARDIANI CSF) 0’ 00”
34 AMADOR Andrey (MOVISTAR TEAM) 0’ 00”
35 PUCCIO Salvatore (TEAM INEOS) 0’ 00”
36 GALLOPIN Tony (AG2R LA MONDIALE) 0’ 00”
37 SIVAKOV Pavel (TEAM INEOS) 0’ 00”
38 MAJKA Rafał (BORA – HANSGROHE) 0’ 00”
39 LOPEZ Miguel Angel (ASTANA PRO TEAM) 0’ 00”
40 YATES Simon Philip (MITCHELTON – SCOTT) 0’ 00”
41 CARTHY Hugh John (EF EDUCATION FIRST) 0’ 00”
42 ZAKARIN Ilnur (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0’ 00”
43 BILBAO LOPEZ Pello (ASTANA PRO TEAM) 0’ 00”
44 MADOUAS Valentin (GROUPAMA – FDJ) 0’ 00”
45 MOLLEMA Bauke (TREK – SEGAFREDO) 0’ 00”
46 NIEVE ITURRALDE Mikel (MITCHELTON – SCOTT) 0’ 00”
47 PETERS Nans (AG2R LA MONDIALE) 0’ 00”
48 GUARNIERI Jacopo (GROUPAMA – FDJ) 0’ 00”
49 CAPECCHI Eros (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 0’ 00”
50 SCHWARZMANN Michael (BORA – HANSGROHE) 0’ 00”
51 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion (ASTANA PRO TEAM) 0’ 00”
52 MC CARTHY Jay (BORA – HANSGROHE) 0’ 00”
53 O’CONNOR Ben (TEAM DIMENSION DATA) 0’ 00”
54 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (EF EDUCATION FIRST) 0’ 00”
55 CATTANEO Mattia (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0’ 00”
56 GASPAROTTO Enrico (TEAM DIMENSION DATA) 0’ 00”
57 CATALDO Dario (ASTANA PRO TEAM) 0’ 00”
58 CONTI Valerio (UAE TEAM EMIRATES) 0’ 00”
59 GEHEREIGZABHER WERKILUL Ama (TEAM DIMENSION DATA) 0’ 00”
60 MASNADA Fausto (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0’ 00”
61 HIRT Jan (ASTANA PRO TEAM) 0’ 00”
62 SERRY Pieter (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 0’ 00”
63 VERVAEKE Louis (TEAM SUNWEB) 0’ 00”
64 JUUL JENSEN Christopher (MITCHELTON – SCOTT) 0’ 00”
65 MARCATO Marco (UAE TEAM EMIRATES) 0’ 00”
66 POZZOVIVO Domenico (BAHRAIN – MERIDA) 0’ 00”
67 CICCONE Giulio (TREK – SEGAFREDO) 0’ 00”
68 BIDARD Francois (AG2R LA MONDIALE) 0’ 00”
69 SENECHAL Florian (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 0’ 00”
70 WARBASSE Lawrence (AG2R LA MONDIALE) 0’ 43”
71 DUPONT Hubert (AG2R LA MONDIALE) 01’ 04”
72 BOIVIN Guillaume (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 01’ 04”
73 VAN EMDEN Jos (TEAM JUMBO – VISMA) 01’ 04”
74 VENDRAME Andrea (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 01’ 04”
75 MONTAGUTI Matteo (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 01’ 04”
76 GIBBONS Ryan (TEAM DIMENSION DATA) 01’ 04”
77 VILLELLA Davide (ASTANA PRO TEAM) 01’ 07”
78 CONSONNI Simone (UAE TEAM EMIRATES) 01’ 07”
79 DUNBAR Edward (TEAM INEOS) 01’ 07”
80 BROWN Nathan (EF EDUCATION FIRST) 01’ 47”
81 KUSS Sepp (TEAM JUMBO – VISMA) 01’ 47”
82 BARBIN Enrico (BARDIANI CSF) 01’ 47”
83 MAS BONET Luis (MOVISTAR TEAM) 01’ 47”
84 HENAO GOMEZ Sebastian (TEAM INEOS) 01’ 47”
85 OWSIAN Łukasz (CCC TEAM) 01’ 47”
86 SINKELDAM Ramon (GROUPAMA – FDJ) 02’ 09”
87 VENTOSO Francisco (CCC TEAM) 02’ 33”
88 GAVAZZI Francesco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 02’ 33”
89 ULISSI Diego (UAE TEAM EMIRATES) 02’ 33”
90 DE BUYST Jasper (LOTTO SOUDAL) 02’ 33”
91 HINDLEY Jai (TEAM SUNWEB) 02’ 33”
92 NARVAEZ Jhonnatan (TEAM INEOS) 02’ 33”
93 BENNETT Sean (EF EDUCATION FIRST) 02’ 33”
94 GASTAUER Ben (AG2R LA MONDIALE) 02’ 33”
95 CARRETERO Hector (MOVISTAR TEAM) 02’ 33”
96 BATTAGLIN Enrico (TEAM KATUSHA ALPECIN) 02’ 33”
97 HOLLENSTEIN Reto (TEAM KATUSHA ALPECIN) 02’ 33”
98 WYSS Danilo (TEAM DIMENSION DATA) 02’ 33”
99 KONOVALOVAS Ignatas (GROUPAMA – FDJ) 03’ 09”
100 VAN DER SANDE Tosh (LOTTO SOUDAL) 03’ 09”
101 HANSEN Adam James (LOTTO SOUDAL) 03’ 09”
102 KNEES Christian (TEAM INEOS) 03’ 09”
103 CONCI Nicola (TREK – SEGAFREDO) 04’ 16”
104 NEILANDS Krists (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 04’ 57”
105 LUDVIGSSON Tobias (GROUPAMA – FDJ) 04’ 57”
106 SBARAGLI Kristian (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 04’ 57”
107 GAROSIO Andrea (BAHRAIN – MERIDA) 04’ 57”
108 BAGIOLI Nicola (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 04’ 57”
109 FLOREZ LOPEZ Miguel (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 04’ 57”
110 DURBRIDGE Luke (MITCHELTON – SCOTT) 04’ 57”
111 BOOKWALTER Brent (MITCHELTON – SCOTT) 04’ 57”
112 SÜTTERLIN Jasha (MOVISTAR TEAM) 04’ 57”
113 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 05’ 03”
114 POLJAŃSKI Paweł (BORA – HANSGROHE) 05’ 05”
115 HONORÉ Mikkel Frølich (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 05’ 23”
116 HAMILTON Christopher (TEAM SUNWEB) 05’ 50”
117 HAMILTON Lucas (MITCHELTON – SCOTT) 05’ 50”
118 DUNNE Conor (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 05’ 50”
119 KUZNETSOV Viacheslav (TEAM KATUSHA ALPECIN) 05’ 50”
120 PLAZA Ruben (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 05’ 50”
121 NIBALI Antonio (BAHRAIN – MERIDA) 05’ 50”
122 MAESTRI Mirco (BARDIANI CSF) 06’ 48”
123 ROTA Lorenzo (BARDIANI CSF) 06’ 48”
124 CARUSO Damiano (BAHRAIN – MERIDA) 06’ 48”
125 BOLE Grega (BAHRAIN – MERIDA) 06’ 48”
126 CAICEDO Jonathan (EF EDUCATION FIRST) 06’ 48”
127 SOSA Ivan Ramiro (TEAM INEOS) 06’ 48”
128 LEEZER Thomas (TEAM JUMBO – VISMA) 06’ 48”
129 BOUWMAN Koen (TEAM JUMBO – VISMA) 06’ 48”
130 TOLHOEK Antwan (TEAM JUMBO – VISMA) 06’ 48”
131 HALLER Marco (TEAM KATUSHA ALPECIN) 06’ 48”
132 PEDRERO Antonio (MOVISTAR TEAM) 06’ 48”
133 DE GENDT Thomas (LOTTO SOUDAL) 07’ 21”
134 BIERMANS Jenthe (TEAM KATUSHA ALPECIN) 07’ 21”
135 COVILI Luca (BARDIANI CSF) 07’ 21”
136 ANDEMESKEL Awet (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 07’ 21”
137 SANTAROMITA Ivan (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 07’ 21”
138 SENNI Manuel (BARDIANI CSF) 07’ 21”
139 LONARDI Giovanni (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 08’ 10”
140 CAMPENAERTS Victor (LOTTO SOUDAL) 08’ 10”
141 BENEDETTI Cesare (BORA – HANSGROHE) 08’ 10”
142 SIMION Paolo (BARDIANI CSF) 08’ 10”
143 HAGA Chad (TEAM SUNWEB) 10’ 39”
144 NIV Guy (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 11’ 06”
145 STRAKHOV Dmitrii (TEAM KATUSHA ALPECIN) 11’ 06”
146 CLARKE William (TREK – SEGAFREDO) 11’ 39”
147 MARECZKO Jakub (CCC TEAM) 11’ 39”
148 KNOX James (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 11’ 53”
149 DAVIES Scott (TEAM DIMENSION DATA) 11’ 53”
150 RENSHAW Mark (TEAM DIMENSION DATA) 11’ 53”
151 SCOTSON Miles (GROUPAMA – FDJ) 11’ 53”
152 DENZ Nico (AG2R LA MONDIALE) 11’ 53”
153 MOSCHETTI Matteo (TREK – SEGAFREDO) 11’ 53”
154 IRIZAR ARAMBURU Markel (TREK – SEGAFREDO) 11’ 53”
155 HATSUYAMA Sho (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 11’ 53”
156 CIMA Damiano (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 11’ 53”
157 BOHLI Tom (UAE TEAM EMIRATES) 11’ 53”
158 KLUGE Roger (LOTTO SOUDAL) 11’ 53”
159 LE GAC Olivier (GROUPAMA – FDJ) 11’ 53”
160 BAUER Jack (MITCHELTON – SCOTT) 11’ 53”
161 FRAPPORTI Marco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 11’ 53”
162 CERNÝ Josef (CCC TEAM) 11’ 53”
163 GRADEK Kamil (CCC TEAM) 12’ 06”
164 ORSINI Umberto (BARDIANI CSF) 12’ 51”

Klasyfikacja generalna:

1 CONTI Valerio (UAE TEAM EMIRATES) 35h 13’ 06”
2 ROJAS Jose’ (MOVISTAR TEAM) 01’ 32”
3 CARBONI Giovanni (BARDIANI CSF) 01’ 41”
4 PETERS Nans (AG2R LA MONDIALE) 02’ 09”
5 MADOUAS Valentin (GROUPAMA – FDJ) 02’ 17”
6 ANTUNES Amaro (CCC TEAM) 02’ 45”
7 MASNADA Fausto (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 03’ 14”
8 SERRY Pieter (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 03’ 25”
9 AMADOR Andrey (MOVISTAR TEAM) 03’ 27”
10 OOMEN Sam (TEAM SUNWEB) 04’ 57”
11 BILBAO LOPEZ Pello (ASTANA PRO TEAM) 05’ 23”
12 ROGLIC Primoz (TEAM JUMBO – VISMA) 05’ 24”
13 FORMOLO Davide (BORA – HANSGROHE) 05’ 24”
14 GALLOPIN Tony (AG2R LA MONDIALE) 05’ 34”
15 YATES Simon Philip (MITCHELTON – SCOTT) 05’ 59”
16 NIBALI Vincenzo (BAHRAIN – MERIDA) 06’ 03”
17 LOPEZ Miguel Angel (ASTANA PRO TEAM) 06’ 08”
18 MAJKA Rafał (BORA – HANSGROHE) 06’ 13”
19 CATTANEO Mattia (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 06’ 16”
20 MOLLEMA Bauke (TREK – SEGAFREDO) 06’ 19”
21 JUNGELS Bob (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 06’ 26”
22 DE LA PARTE Victor (CCC TEAM) 06’ 34”
23 CARTHY Hugh John (EF EDUCATION FIRST) 06’ 40”
24 CHAVES Esteban (MITCHELTON – SCOTT) 06’ 40”
25 CARAPAZ Richard (MOVISTAR TEAM) 06’ 45”
26 SIVAKOV Pavel (TEAM INEOS) 06’ 48”
27 ZAKARIN Ilnur (TEAM KATUSHA ALPECIN) 07’ 00”
28 POLANC Jan (UAE TEAM EMIRATES) 07’ 03”
29 LANDA MEANA Mikel (MOVISTAR TEAM) 07’ 13”
30 VUILLERMOZ Alexis (AG2R LA MONDIALE) 07’ 18”
31 NIEVE ITURRALDE Mikel (MITCHELTON – SCOTT) 07’ 20”
32 GEOGHEGAN HART Tao (TEAM INEOS) 07’ 43”
33 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (EF EDUCATION FIRST) 07’ 52”
34 KANGERT Tanel (EF EDUCATION FIRST) 08’ 15”
35 CAPECCHI Eros (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 08’ 22”
36 O’CONNOR Ben (TEAM DIMENSION DATA) 08’ 23”
37 VILLELLA Davide (ASTANA PRO TEAM) 08’ 38”
38 GASPAROTTO Enrico (TEAM DIMENSION DATA) 09’ 27”
39 CATALDO Dario (ASTANA PRO TEAM) 10’ 08”
40 GAVAZZI Francesco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 10’ 12”
41 WARBASSE Lawrence (AG2R LA MONDIALE) 10’ 22”
42 BAKELANTS Jan (TEAM SUNWEB) 11’ 07”
43 MC CARTHY Jay (BORA – HANSGROHE) 11’ 30”
44 VERVAEKE Louis (TEAM SUNWEB) 11’ 31”
45 VAN DER SANDE Tosh (LOTTO SOUDAL) 11’ 50”
46 MONTAGUTI Matteo (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 12’ 05”
47 VENDRAME Andrea (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 12’ 40”
48 CICCONE Giulio (TREK – SEGAFREDO) 13’ 14”
49 SBARAGLI Kristian (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 13’ 47”
50 HENAO GOMEZ Sebastian (TEAM INEOS) 13’ 58”
51 HAMILTON Lucas (MITCHELTON – SCOTT) 14’ 55”
52 DUNBAR Edward (TEAM INEOS) 15’ 06”
53 GIBBONS Ryan (TEAM DIMENSION DATA) 15’ 31”
54 PLAZA Ruben (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 15’ 32”
55 DUPONT Hubert (AG2R LA MONDIALE) 15’ 54”
56 HINDLEY Jai (TEAM SUNWEB) 15’ 58”
57 ULISSI Diego (UAE TEAM EMIRATES) 16’ 08”
58 ZEITS Andrey (ASTANA PRO TEAM) 16’ 27”
59 BIDARD Francois (AG2R LA MONDIALE) 16’ 41”
60 GASTAUER Ben (AG2R LA MONDIALE) 16’ 49”
61 BRAMBILLA Gianluca (TREK – SEGAFREDO) 17’ 02”
62 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion (ASTANA PRO TEAM) 17’ 25”
63 BATTAGLIN Enrico (TEAM KATUSHA ALPECIN) 17’ 31”
64 POZZOVIVO Domenico (BAHRAIN – MERIDA) 17’ 34”
65 OWSIAN Łukasz (CCC TEAM) 18’ 18”
66 HIRT Jan (ASTANA PRO TEAM) 19’ 12”
67 HANSEN Adam James (LOTTO SOUDAL) 19’ 21”
68 MARTENS Paul (TEAM JUMBO – VISMA) 20’ 00”
69 NARVAEZ Jhonnatan (TEAM INEOS) 20’ 44”
70 DURBRIDGE Luke (MITCHELTON – SCOTT) 21’ 03”
71 HOLLENSTEIN Reto (TEAM KATUSHA ALPECIN) 21’ 10”
72 BOOKWALTER Brent (MITCHELTON – SCOTT) 21’ 49”
73 HAMILTON Christopher (TEAM SUNWEB) 21’ 57”
74 JUUL JENSEN Christopher (MITCHELTON – SCOTT) 22’ 16”
75 SANTAROMITA Ivan (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 22’ 31”
76 ROTA Lorenzo (BARDIANI CSF) 23’ 26”
77 BOUWMAN Koen (TEAM JUMBO – VISMA) 23’ 33”
78 SENECHAL Florian (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 24’ 11”
79 SOSA Ivan Ramiro (TEAM INEOS) 24’ 17”
80 NIBALI Antonio (BAHRAIN – MERIDA) 24’ 40”
81 POLJAŃSKI Paweł (BORA – HANSGROHE) 25’ 44”
82 BELLETTI Manuel (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 26’ 02”
83 SENNI Manuel (BARDIANI CSF) 26’ 16”
84 MARCATO Marco (UAE TEAM EMIRATES) 26’ 25”
85 PUCCIO Salvatore (TEAM INEOS) 26’ 26”
86 TOLHOEK Antwan (TEAM JUMBO – VISMA) 26’ 26”
87 CONCI Nicola (TREK – SEGAFREDO) 27’ 04”
88 GAROSIO Andrea (BAHRAIN – MERIDA) 27’ 10”
89 CANOLA Marco (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 27’ 12”
90 SABATINI Fabio (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 28’ 29”
91 PEDRERO Antonio (MOVISTAR TEAM) 28’ 45”
92 BAGIOLI Nicola (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 28’ 50”
93 CARUSO Damiano (BAHRAIN – MERIDA) 29’ 26”
94 GEHEREIGZABHER WERKILUL Ama (TEAM DIMENSION DATA) 29’ 40”
95 HALLER Marco (TEAM KATUSHA ALPECIN) 30’ 26”
96 AGNOLI Valerio (BAHRAIN – MERIDA) 30’ 27”
97 BOARO Manuele (ASTANA PRO TEAM) 31’ 01”
98 WYSS Danilo (TEAM DIMENSION DATA) 32’ 49”
99 KUSS Sepp (TEAM JUMBO – VISMA) 33’ 09”
100 DE BUYST Jasper (LOTTO SOUDAL) 33’ 36”
101 BROWN Nathan (EF EDUCATION FIRST) 33’ 48”
102 KUZNETSOV Viacheslav (TEAM KATUSHA ALPECIN) 34’ 08”
103 DE GENDT Thomas (LOTTO SOUDAL) 34’ 16”
104 CAICEDO Jonathan (EF EDUCATION FIRST) 34’ 23”
105 COVILI Luca (BARDIANI CSF) 35’ 36”
106 KNEES Christian (TEAM INEOS) 35’ 45”
107 GOGL Michael (TREK – SEGAFREDO) 36’ 15”
108 VENTOSO Francisco (CCC TEAM) 36’ 16”
109 FRAPPORTI Marco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 36’ 36”
110 LUDVIGSSON Tobias (GROUPAMA – FDJ) 37’ 49”
111 BARBIN Enrico (BARDIANI CSF) 38’ 53”
112 FLOREZ LOPEZ Miguel (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 39’ 32”
113 ACKERMANN Pascal (BORA – HANSGROHE) 39’ 45”
114 EWAN Caleb (LOTTO SOUDAL) 40’ 49”
115 DEMARE Arnaud (GROUPAMA – FDJ) 41’ 07”
116 NEILANDS Krists (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 41’ 39”
117 VIVIANI Elia (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 42’ 03”
118 NIV Guy (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 42’ 28”
119 VAN EMDEN Jos (TEAM JUMBO – VISMA) 43’ 14”
120 GUARNIERI Jacopo (GROUPAMA – FDJ) 43’ 28”
121 SCHWARZMANN Michael (BORA – HANSGROHE) 43’ 33”
122 SELIG Rüdiger (BORA – HANSGROHE) 43’ 34”
123 CIMOLAI Davide (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 44’ 22”
124 BENEDETTI Cesare (BORA – HANSGROHE) 45’ 03”
125 BIERMANS Jenthe (TEAM KATUSHA ALPECIN) 46’ 07”
126 BENNETT Sean (EF EDUCATION FIRST) 46’ 33”
127 KONOVALOVAS Ignatas (GROUPAMA – FDJ) 47’ 00”
128 HAGA Chad (TEAM SUNWEB) 47’ 43”
129 CONSONNI Simone (UAE TEAM EMIRATES) 48’ 27”
130 BOLE Grega (BAHRAIN – MERIDA) 49’ 03”
131 MAESTRI Mirco (BARDIANI CSF) 50’ 55”
132 NIZZOLO Giacomo (TEAM DIMENSION DATA) 55’ 30”
133 SINKELDAM Ramon (GROUPAMA – FDJ) 57’ 28”
134 MAS BONET Luis (MOVISTAR TEAM) 57’ 36”
135 CAMPENAERTS Victor (LOTTO SOUDAL) 57’ 55”
136 BOIVIN Guillaume (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 58’ 10”
137 KLUGE Roger (LOTTO SOUDAL) 58’ 26”
138 CERNÝ Josef (CCC TEAM) 58’ 45”
139 LE GAC Olivier (GROUPAMA – FDJ) 59’ 25”
140 ORSINI Umberto (BARDIANI CSF) 59’ 39”
141 CARRETERO Hector (MOVISTAR TEAM) 1h 01’ 14”
142 BAUER Jack (MITCHELTON – SCOTT) 1h 01’ 34”
143 HONORÉ Mikkel Frølich (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 1h 02’ 44”
144 LEEZER Thomas (TEAM JUMBO – VISMA) 1h 02’ 45”
145 SÜTTERLIN Jasha (MOVISTAR TEAM) 1h 03’ 43”
146 ANDEMESKEL Awet (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 1h 04’ 41”
147 KNOX James (DECEUNINCK – QUICK-STEP) 1h 05’ 53”
148 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 1h 09’ 29”
149 IRIZAR ARAMBURU Markel (TREK – SEGAFREDO) 1h 11’ 24”
150 DUNNE Conor (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 1h 13’ 17”
151 LONARDI Giovanni (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 1h 14’ 18”
152 GRADEK Kamil (CCC TEAM) 1h 16’ 47”
153 DAVIES Scott (TEAM DIMENSION DATA) 1h 17’ 00”
154 STRAKHOV Dmitrii (TEAM KATUSHA ALPECIN) 1h 17’ 04”
155 CIMA Damiano (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 1h 17’ 06”
156 SCOTSON Miles (GROUPAMA – FDJ) 1h 17’ 39”
157 SIMION Paolo (BARDIANI CSF) 1h 18’ 25”
158 RENSHAW Mark (TEAM DIMENSION DATA) 1h 19’ 36”
159 MOSCHETTI Matteo (TREK – SEGAFREDO) 1h 19’ 48”
160 MARECZKO Jakub (CCC TEAM) 1h 22’ 25”
161 BOHLI Tom (UAE TEAM EMIRATES) 1h 26’ 33”
162 CLARKE William (TREK – SEGAFREDO) 1h 26’ 38”
163 HATSUYAMA Sho (NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’) 1h 26’ 59”
164 DENZ Nico (AG2R LA MONDIALE) 1h 31’ 27”