fot. Vuelta a Burgos

Soraya Paladin (Alé Cipollini) wygrała na drugim etapie wyścigu Vuelta a Burgos z ciekawą końcówką. Liderką klasyfikacji generalnej pozostała Karlijn Swinkels (Alé Cipollini). 

Drugi etap wyścigu Vuelta a Burgos dla kobiet prowadził wokół miejscowości Poza de la Sal i liczył 88,2 km/h. Na metę prowadziła nieco dwukilometrowa ścianka o średnim nachyleniu 5%.

Pomimo wielu ataków od początku etapu nie zawiązała się żadna ucieczka dnia. Peleton kontrolowały drużyny Movistar i Alé Cipollini. Ich praca spowodowała, że do finałowego podjazdu dojechało około 30 zawodniczek.

W końcówce zaatakowała późniejsza zwyciężczyni Paladin, która spodziewała się, że z finiszu grupki nie będzie najszybsza. Za nią pierwsza wjechała Mavi Garcia z Movistaru, a trzecia była Katia Ragusa z Bepink.

Wyniki drugiego etapu:

1 PALADIN Soraya Alé Cipollini 16 16 2:25:05
2 GARCIA Mavi Movistar Team 12 11 ,,
3 RAGUSA Katia Bepink 8 6 ,,
4 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing 6 5 ,,
5 PINTAR Urša BTC City Ljubljana 5 4 ,,
6 BORGLI Stine Norway 4 2 ,,
7 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team 3 ,,
8 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing 2 ,,
9 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
10 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
11 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
12 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport ,,
13 BESSONE Marion Macogep-Tornatech-Special ,,
14 KERN Spela BTC City Ljubljana ,,
15 MERINO Eider Movistar Team ,,
16 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
17 GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
18 ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
19 KIDANE Desiet WCC Team ,,
20 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
21 SHARPE Alice WCC Team ,,
22 MINAUD Manon Charente-Maritime Women Cycling ,,
23 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
24 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango ,,
25 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
26 MORICHON Anais Charente-Maritime Women Cycling ,,
27 MENDEZ Irene Rio Miera Cantabria Deporte ,,
28 SANMARTIN Paula Eneicat ,,
29 CANVELLI Vania Bepink ,,
30 HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team ,,
31 BAKS Marissa Biehler Pro Cycling Team ,,
32 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
33 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
34 TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
35 SOLVANG Julie Meyer Norway ,,
36 ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
37 MAGRI Silvia Bepink ,,
38 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing ,,
39 VERHULST Gladys Charente-Maritime Women Cycling ,,
40 LOPEZ Enara Bizkaia Durango ,,
41 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
42 BALDUCCI Francesca Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
43 SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport ,,
44 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
45 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
46 MARTIN Sara Sopela Women’s Team ,,
47 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
48 OYARBIDE Lourdes Movistar Team ,,
49 TERUEL Alba Movistar Team ,,
50 NA Ahreum Alé Cipollini ,,
51 PATTARO Francesca Bepink ,,
52 LORVIK Ingrid Norway ,,
53 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
54 LAROSE-GINGRAS Frédérique Macogep-Tornatech-Special ,,
55 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing ,,
56 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing ,,
57 RAVNDAL Birgitte Norway ,,
58 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team ,,
59 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
60 MARTIN Isabel Bizkaia Durango ,,
61 FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
62 WASMUS Nienke Biehler Pro Cycling Team ,,
63 ZIGART Urska BTC City Ljubljana ,,
64 TREVILLA Sandra Rio Miera Cantabria Deporte ,,
65 RODRÍGUEZ Sofia Sopela Women’s Team ,,
66 RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team ,,
67 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
68 MOBERG Emilie Norway ,,
69 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango ,,
70 BULLERI Alessia Eneicat ,,
71 BARIL Olivia Macogep-Tornatech-Special ,,
72 LAIZANE Lija Eneicat ,,
73 MORAL Sandra Massi – Tactic Women Team ,,
74 ISASI Ziortza Eneicat ,,
75 BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team ,,
76 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
77 DIAZ Paula Rio Miera Cantabria Deporte ,,
78 VEKEMANS Anisha Doltcini – Van Eyck Sport ,,
79 ABGRALL Noémie Charente-Maritime Women Cycling ,,
80 FERRERES Isabel Sopela Women’s Team ,,
81 FASOI Varvara Eneicat 3:41
82 PEREZ Elena Rio Miera Cantabria Deporte 4:11
83 MEDINA Maria Rio Miera Cantabria Deporte 5:49
84 TRITSCH Balladyne Charente-Maritime Women Cycling 17:10
85 KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:00
OTL LANGARICA RESENDIZ Naomi Monserrat Macogep-Tornatech-Special 25:53
OTL NAFRIA Carla Rio Miera Cantabria Deporte 27:35
OTL AZNAR TORRES Cristina Massi – Tactic Women Team 17:47
DNF CASASOLA Sara Servetto – Piumate – Beltrami TSA
DNF NEVADO GIMENO Ariadna Sopela Women’s Team ,,
DNF MALATSETXEBARRIA Amaia Sopela Women’s Team ,,
DNS FLATAAS Marie Norway ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 1 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini 3 8 5:05:06
2 10 ▲8 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
3 9 ▲6 BESSONE Marion Macogep-Tornatech-Special ,,
4 8 ▲4 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
5 2 ▼3 BAKS Marissa Biehler Pro Cycling Team ,,
6 3 ▼3 MAGRI Silvia Bepink ,,
7 7 VERHULST Gladys Charente-Maritime Women Cycling ,,
8 11 ▲3 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing ,,
9 5 ▼4 MARTIN Sara Sopela Women’s Team ,,
10 4 ▼6 TERUEL Alba Movistar Team ,,
11 6 ▼5 OYARBIDE Lourdes Movistar Team ,,
12 12 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:03
13 17 ▲4 RAGUSA Katia Bepink 0:12
14 16 ▲2 BORGLI Stine Norway ,,
15 32 ▲17 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
16 31 ▲15 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
17 18 ▲1 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
18 28 ▲10 KERN Spela BTC City Ljubljana ,,
19 21 ▲2 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango ,,
20 19 ▼1 MORICHON Anais Charente-Maritime Women Cycling ,,
21 44 ▲23 GARCIA Mavi Movistar Team ,,
22 37 ▲15 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
23 48 ▲25 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
24 42 ▲18 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
25 30 ▲5 SHARPE Alice WCC Team ,,
26 24 ▼2 MENDEZ Irene Rio Miera Cantabria Deporte ,,
27 15 ▼12 ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
28 39 ▲11 MERINO Eider Movistar Team ,,
29 36 ▲7 ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
30 38 ▲8 GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
31 33 ▲2 MINAUD Manon Charente-Maritime Women Cycling ,,
32 55 ▲23 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport ,,
33 35 ▲2 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
34 26 ▼8 BALDUCCI Francesca Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
35 43 ▲8 SANMARTIN Paula Eneicat ,,
36 68 ▲32 PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
37 66 ▲29 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
38 45 ▲7 CANVELLI Vania Bepink ,,
39 34 ▼5 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
40 14 ▼26 FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
41 41 LOPEZ Enara Bizkaia Durango ,,
42 27 ▼15 LAROSE-GINGRAS Frédérique Macogep-Tornatech-Special ,,
43 25 ▼18 RAVNDAL Birgitte Norway ,,
44 20 ▼24 WASMUS Nienke Biehler Pro Cycling Team ,,
45 50 ▲5 TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
46 29 ▼17 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing ,,
47 23 ▼24 RODRÍGUEZ Sofia Sopela Women’s Team ,,
48 13 ▼35 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
49 60 ▲11 HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team ,,
50 46 ▼4 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
51 61 ▲10 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
52 49 ▼3 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
53 22 ▼31 ISASI Ziortza Eneicat ,,
54 54 SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport ,,
55 53 ▼2 NA Ahreum Alé Cipollini ,,
56 75 ▲19 SOLVANG Julie Meyer Norway ,,
57 52 ▼5 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
58 62 ▲4 PATTARO Francesca Bepink ,,
59 47 ▼12 RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team ,,
60 70 ▲10 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
61 63 ▲2 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
62 69 ▲7 LORVIK Ingrid Norway ,,
63 58 ▼5 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango ,,
64 56 ▼8 BARIL Olivia Macogep-Tornatech-Special ,,
65 65 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
66 59 ▼7 MORAL Sandra Massi – Tactic Women Team ,,
67 64 ▼3 BULLERI Alessia Eneicat ,,
68 57 ▼11 DIAZ Paula Rio Miera Cantabria Deporte ,,
69 51 ▼18 KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
70 76 ▲6 ZIGART Urska BTC City Ljubljana ,,
71 72 ▲1 LAIZANE Lija Eneicat ,,
72 74 ▲2 BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team ,,
73 71 ▼2 VEKEMANS Anisha Doltcini – Van Eyck Sport ,,
74 73 ▼1 ABGRALL Noémie Charente-Maritime Women Cycling ,,
75 79 ▲4 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 0:27
76 81 ▲5 KIDANE Desiet WCC Team 2:25
77 83 ▲6 TREVILLA Sandra Rio Miera Cantabria Deporte ,,
78 84 ▲6 MARTIN Isabel Bizkaia Durango 3:25
79 86 ▲7 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team 3:42
80 88 ▲8 FERRERES Isabel Sopela Women’s Team ,,
81 80 ▼1 PEREZ Elena Rio Miera Cantabria Deporte 5:17
82 77 ▼5 MEDINA Maria Rio Miera Cantabria Deporte 6:01
83 82 ▼1 FASOI Varvara Eneicat 6:06
84 91 ▲7 MOBERG Emilie Norway 12:47
85 67 ▼18 TRITSCH Balladyne Charente-Maritime Women Cycling 17:2