fot. Giro d'Italia

Dzięki przewadze zdobytej w ucieczce, Giovanni Carboni został nowym liderem klasyfikacji młodzieżowej tegorocznego Giro d’Italia. Włoch na mecie nie krył radości ze zdobycia trykotu.

Kiedy stało się jasne, że ucieczka dojedzie do mety 6. etapu Giro d’Italia, w walce o białą koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej brało udział trzech zawodników – Nans Peters, Valentin Madouas oaz najmniej znany Giovanni Carboni. Ostatecznie to właśnie Włoch sięgnął po Maglia Bianca, na stałe zapisując się w historii La Corsa Rosa.

Wczoraj pomyślałem, że szansa na powodzenie ucieczki jest naprawdę duża. Próbowałem więc zabrać się w odpowiedni odjazd i, jak widać, udało się, choć z przodu chciało się dziś znaleźć pół peletonu. Co by nie mówić, o walkę o białą koszulkę prosił mnie też Bruno Reverberi, który też ma duży udział w moim sukcesie

– powiedział Carboni.

Na ten moment, dla niespełna 24-letniego zawodnika jest to największy sukces w karierze. Jednocześnie jednak przed nim jeszcze dobre kilka lat kariery, która może okazać się niezwykle bogata.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments