fot. organizator / ddpuente

Karlijn Swinkels (Ale Cippolini) wygrała pierwszy etap Vuelta a Burgos (kat. 2.1). Po sprincie z niewielkiej grupki Holenderka wyprzedziła swoją rodaczkę, Marissę Baks (Biehler) oraz Włoszkę, Silvię Magri (BePink).

Otwierający zmagania w czteroetapowym wyścigu odcinek liczył niespełna 109 kilometrów. Rywalizacja toczyła się w pagórkowatym terenie, z ostatnim istotniejszym wzniesieniem – Tobar (1,8km, 5,8%) zlokalizowanym około 19 kilometrów przed metą.

źr. procyclingstats.com

Losy zwycięstwa rozstrzygnęła między sobą kilkunastoosobowa grupka zawodniczek, która zdołała przetrzymać wszystkie trudności. Wszystko wyjaśniło się w finałowym sprincie, w którym Swinkels bez większego trudu pokonała rywalki. Kolejne miejsca zajęły Baks i Magri.

W wyścigu nie startuje żadna Polka. Barw BTC City Lublana broni jednak, reprezentująca niegdyś nasz kraj Eugenia Bujak.

Wyniki pierwszego etapu:

1 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini 16 16 2:40:01
2 BAKS Marissa Biehler Pro Cycling Team 12 11 ,,
3 MAGRI Silvia Bepink 8 6 ,,
4 TERUEL Alba Movistar Team 6 5 ,,
5 MARTIN Sara Sopela Women’s Team 5 4 ,,
6 OYARBIDE Lourdes Movistar Team 4 2 ,,
7 VERHULST Gladys Charente-Maritime Women Cycling 3 ,,
8 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport 2 ,,
9 BESSONE Marion Macogep-Tornatech-Special ,,
10 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
11 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing ,,
12 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:03
13 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini 0:12
14 FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
15 ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
16 BORGLI Stine Norway ,,
17 RAGUSA Katia Bepink ,,
18 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
19 MORICHON Anais Charente-Maritime Women Cycling ,,
20 WASMUS Nienke Biehler Pro Cycling Team ,,
21 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango ,,
22 ISASI Ziortza Eneicat ,,
23 RODRÍGUEZ Sofia Sopela Women’s Team ,,
24 MENDEZ Irene Rio Miera Cantabria Deporte ,,
25 RAVNDAL Birgitte Norway ,,
26 BALDUCCI Francesca Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
27 LAROSE-GINGRAS Frédérique Macogep-Tornatech-Special ,,
28 KERN Spela BTC City Ljubljana ,,
29 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing ,,
30 SHARPE Alice WCC Team ,,
31 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
32 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
33 MINAUD Manon Charente-Maritime Women Cycling ,,
34 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
35 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
36 ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
37 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
38 GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
39 MERINO Eider Movistar Team ,,
40 LANGARICA RESENDIZ Naomi Monserrat Macogep-Tornatech-Special ,,
41 LOPEZ Enara Bizkaia Durango ,,
42 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
43 SANMARTIN Paula Eneicat ,,
44 GARCIA Mavi Movistar Team ,,
45 CANVELLI Vania Bepink ,,
46 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
47 RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team ,,
48 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
49 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
50 TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
51 KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
52 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
53 NA Ahreum Alé Cipollini ,,
54 SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport ,,
55 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport ,,
56 BARIL Olivia Macogep-Tornatech-Special ,,
57 DIAZ Paula Rio Miera Cantabria Deporte ,,
58 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango ,,
59 MORAL Sandra Massi – Tactic Women Team ,,
60 HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team ,,
61 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
62 PATTARO Francesca Bepink ,,
63 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
64 BULLERI Alessia Eneicat ,,
65 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
66 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
67 TRITSCH Balladyne Charente-Maritime Women Cycling ,,
68 PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
69 LORVIK Ingrid Norway ,,
70 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
71 VEKEMANS Anisha Doltcini – Van Eyck Sport ,,
72 LAIZANE Lija Eneicat ,,
73 ABGRALL Noémie Charente-Maritime Women Cycling ,,
74 BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team ,,
75 SOLVANG Julie Meyer Norway ,,
76 ZIGART Urska BTC City Ljubljana ,,
77 MEDINA Maria Rio Miera Cantabria Deporte ,,
78 CASASOLA Sara Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
79 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 0:27
80 PEREZ Elena Rio Miera Cantabria Deporte 1:06
81 KIDANE Desiet WCC Team 2:25
82 FASOI Varvara Eneicat ,,
83 TREVILLA Sandra Rio Miera Cantabria Deporte ,,
84 MARTIN Isabel Bizkaia Durango 3:25
85 NAFRIA Carla Rio Miera Cantabria Deporte 3:42
86 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team ,,
87 AZNAR TORRES Cristina Massi – Tactic Women Team ,,
88 FERRERES Isabel Sopela Women’s Team ,,
89 FLATAAS Marie Norway 6:14
90 NEVADO GIMENO Ariadna Sopela Women’s Team 7:58
91 MOBERG Emilie Norway 12:47
92 MALATSETXEBARRIA Amaia Sopela Women’s Team 13:02
OTL DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport -2:40:01
OTL ØSTERBY Fie Eneicat ,,
DNF LANNERGAN Manon Macogep-Tornatech-Special ,,
DNF FERRE Noemi Massi – Tactic Women Team ,,

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie: 

1 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini 3 8 2:40:01
2 BAKS Marissa Biehler Pro Cycling Team ,,
3 MAGRI Silvia Bepink ,,
4 TERUEL Alba Movistar Team ,,
5 MARTIN Sara Sopela Women’s Team ,,
6 OYARBIDE Lourdes Movistar Team ,,
7 VERHULST Gladys Charente-Maritime Women Cycling ,,
8 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
9 BESSONE Marion Macogep-Tornatech-Special ,,
10 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
11 GAFINOVITZ Rotem Canyon SRAM Racing ,,
12 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:03
13 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini 0:12
14 FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
15 ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
16 BORGLI Stine Norway ,,
17 RAGUSA Katia Bepink ,,
18 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
19 MORICHON Anais Charente-Maritime Women Cycling ,,
20 WASMUS Nienke Biehler Pro Cycling Team ,,
21 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango ,,
22 ISASI Ziortza Eneicat ,,
23 RODRÍGUEZ Sofia Sopela Women’s Team ,,
24 MENDEZ Irene Rio Miera Cantabria Deporte ,,
25 RAVNDAL Birgitte Norway ,,
26 BALDUCCI Francesca Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
27 LAROSE-GINGRAS Frédérique Macogep-Tornatech-Special ,,
28 KERN Spela BTC City Ljubljana ,,
29 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing ,,
30 SHARPE Alice WCC Team ,,
31 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
32 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
33 MINAUD Manon Charente-Maritime Women Cycling ,,
34 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
35 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
36 ERIĆ Jelena Alé Cipollini ,,
37 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
38 GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
39 MERINO Eider Movistar Team ,,
40 LANGARICA RESENDIZ Naomi Monserrat Macogep-Tornatech-Special ,,
41 LOPEZ Enara Bizkaia Durango ,,
42 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
43 SANMARTIN Paula Eneicat ,,
44 GARCIA Mavi Movistar Team ,,
45 CANVELLI Vania Bepink ,,
46 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
47 RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team ,,
48 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
49 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
50 TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
51 KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
52 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
53 NA Ahreum Alé Cipollini ,,
54 SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport ,,
55 RIABCHENKO Tetyana Doltcini – Van Eyck Sport ,,
56 BARIL Olivia Macogep-Tornatech-Special ,,
57 DIAZ Paula Rio Miera Cantabria Deporte ,,
58 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango ,,
59 MORAL Sandra Massi – Tactic Women Team ,,
60 HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team ,,
61 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
62 PATTARO Francesca Bepink ,,
63 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
64 BULLERI Alessia Eneicat ,,
65 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
66 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
67 TRITSCH Balladyne Charente-Maritime Women Cycling ,,
68 PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
69 LORVIK Ingrid Norway ,,
70 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
71 VEKEMANS Anisha Doltcini – Van Eyck Sport ,,
72 LAIZANE Lija Eneicat ,,
73 ABGRALL Noémie Charente-Maritime Women Cycling ,,
74 BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team ,,
75 SOLVANG Julie Meyer Norway ,,
76 ZIGART Urska BTC City Ljubljana ,,
77 MEDINA Maria Rio Miera Cantabria Deporte ,,
78 CASASOLA Sara Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
79 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 0:27
80 PEREZ Elena Rio Miera Cantabria Deporte 1:06
81 KIDANE Desiet WCC Team 2:25
82 FASOI Varvara Eneicat ,,
83 TREVILLA Sandra Rio Miera Cantabria Deporte ,,
84 MARTIN Isabel Bizkaia Durango 3:25
85 NAFRIA Carla Rio Miera Cantabria Deporte 3:42
86 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team ,,
87 AZNAR TORRES Cristina Massi – Tactic Women Team ,,
88 FERRERES Isabel Sopela Women’s Team ,,
89 FLATAAS Marie Norway 6:14
90 NEVADO GIMENO Ariadna Sopela Women’s Team 7:58
91 MOBERG Emilie Norway 12:47
92 MALATSETXEBARRIA Amaia Sopela Women’s Team 13:02