fot. 4 Jours de Dunkerque

Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) został zwycięzcą drugiego etapu wyścigu 4 Jours de Dunkerque pomimo że najszybszy był Clement Venturini (AG2R). Francuz został jednak relegowany na koniec stawki za tak zwane przepychanie się łokciami.  

Drugiego dnia ścigania w wyścigu Cztery Dni Dunkierka kolarze musieli zmierzyć się z płaskim etapem z Wallers do Saint-Quentin. Dystans wynosił 177,7 km.

W ucieczce dnia znalazł się Polak Przemysław Kasperkiewicz reprezentujący drużynę Delko Marseille Provence. Poza nim jechało w niej trzech kolarzy: Romain Cardis (Team Total Direct Energie), Emer Vermeulen (Natura4Ever – Roubaix Lille Metropole) oraz Lasse Norman Hansen (Corendon-Circus).

Ucieczka była skazana na pożarcie, ale na czele najdłużej utrzymał się Romain Cardis. Notabene przewagę zniwelowała pracująca na czele drużyna lidera Dylana Groenewagena – Jumbo-Visma. Cardis natomiast został ostatecznie doścignięty 3700 metrów przed metą.

Następnie rozpoczęły się przygotowania do finiszu całego peletonu. Na lekko wznoszącej się szosie bardzo mocno pracowali kolarze Wallonie-Bruxelles, licząc najprawdopodobniej na to, że powstaną jakieś różnice. Ostatecznie jednak nic takiego się nie stało, ale w tej trudnej końcówce nieco mocy i także dobrego rozprowadzenia zabrakło Groenewagenowi, który 200-300 metrów przed metą zamknięty znajdował się na dalszej pozycji w peletonie.

W tym wszystkim świetnie odnalazł się Venturini, dla którego… miało to być pierwsze zwycięstwo w sezonie. A tak z powodu przekroczenia przepisów zwycięstwo i tak wędruje do Holendra.

Trzeciego dnia rywalizacji na kolarzy czeka nieco bardziej pagórkowaty etap (zwłaszcza w pierwszej fazie rywalizacji) z Laon do Compiegne.

Wyniki drugiego etapu:

1 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 20 30 4:08:33
2 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 10 18 ,,
3 JANS Roy Corendon – Circus 5 12 ,,
4 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 7 ,,
5 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal 4 ,,
6 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 3 ,,
7 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 2 ,,
8 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles 1 ,,
9 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Gobert Cycling Team ,,
10 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
11 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy ,,
12 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles ,,
13 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
14 SARREAU Marc Groupama – FDJ ,,
15 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
16 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
17 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
18 DE BONDT Dries Corendon – Circus ,,
19 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
20 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits ,,
21 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
22 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
23 DEWULF Stan Lotto Soudal ,,
24 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team ,,
25 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels ,,
26 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
27 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
28 MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
29 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias ,,
30 GREIPEL André Team Arkéa Samsic ,,
31 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles ,,
32 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
33 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles ,,
34 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
35 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
36 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
37 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus ,,
38 NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles ,,
39 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
40 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic ,,
41 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
42 LEYSEN Senne Roompot – Charles ,,
43 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
44 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence ,,
45 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team ,,
46 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
47 HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
48 JAKIN Alo St Michel – Auber93 ,,
49 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
50 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 ,,
51 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
52 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles ,,
53 SÁEZ Héctor Euskadi Basque Country – Murias ,,
54 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
55 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
56 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
57 HANSEN Lasse Norman Corendon – Circus ,,
58 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
59 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,
60 GENIETS Kevin Groupama – FDJ ,,
61 GODON Dorian AG2R La Mondiale ,,
62 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
63 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
64 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
65 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
66 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale ,,
67 BALDO Nicolas St Michel – Auber93 0:12
68 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma ,,
69 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
70 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma ,,
71 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels ,,
72 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
73 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
74 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias 0:16
75 HOELGAARD Daniel Groupama – FDJ 0:18
76 WOUTERS Enzo Lotto Soudal ,,
77 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal ,,
78 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence ,,
79 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
80 RICKAERT Jonas Corendon – Circus ,,
81 JENSEN August Israel Cycling Academy ,,
82 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
83 BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias ,,
84 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic ,,
85 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
86 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
87 ERMENAULT Corentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
88 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
89 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
90 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels ,,
91 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles 0:27
92 CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels 0:28
93 DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team 0:32
94 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma 0:39
95 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 0:40
96 DEHAES Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
97 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias ,,
98 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
99 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
100 VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ ,,
101 MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels ,,
102 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ ,,
103 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
104 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie 0:53
105 FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
106 MERTZ Rémy Lotto Soudal 0:55
107 GHYS Robbe Sport Vlaanderen – Baloise 0:59
108 CARDIS Romain Team Total Direct Energie 1:15
109 SELLIER Simon Team Total Direct Energie 1:23
110 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
111 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 1:27
112 CARISEY Clément Israel Cycling Academy 1:41
113 MATHIS Marco Cofidis, Solutions Crédits ,,
114 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy ,,
115 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 2:16
116 VAN DER POEL David Corendon – Circus ,,
117 WAGNER Robert Team Arkéa Samsic 3:02
118 NAVARDAUSKAS Ramūnas Delko Marseille Provence 16:46
DNF BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias
DNF TURGIS Jimmy Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF IRIZAR Julen Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF DEVOLDER Stijn Corendon – Circus ,,
DNF FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
DNF OFFREDO Yoann Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNS ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence ,,
DNS WALLAYS Jelle Lotto Soudal ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 1 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 5 8:25:58
2 2 SARREAU Marc Groupama – FDJ 0:11
3 60 ▲57 HANSEN Lasse Norman Corendon – Circus 0:12
4 14 ▲10 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 0:14
5 3 ▼2 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
6 4 ▼2 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 0:16
7 114 ▲107 JANS Roy Corendon – Circus ,,
8 5 ▼3 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 0:17
9 6 ▼3 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy 0:18
10 8 ▼2 DE BONDT Dries Corendon – Circus 0:19
11 9 ▼2 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
12 10 ▼2 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 0:20
13 19 ▲6 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy ,,
14 11 ▼3 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles ,,
15 17 ▲2 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles ,,
16 18 ▲2 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
17 26 ▲9 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Gobert Cycling Team ,,
18 13 ▼5 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
19 12 ▼7 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias ,,
20 38 ▲18 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
21 25 ▲4 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
22 41 ▲19 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise ,,
23 32 ▲9 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
24 24 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
25 36 ▲11 DEWULF Stan Lotto Soudal ,,
26 21 ▼5 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic ,,
27 47 ▲20 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
28 33 ▲5 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles ,,
29 50 ▲21 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
30 52 ▲22 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits ,,
31 16 ▼15 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
32 37 ▲5 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
33 35 ▲2 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
34 54 ▲20 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team ,,
35 23 ▼12 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
36 62 ▲26 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
37 56 ▲19 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles ,,
38 66 ▲28 GREIPEL André Team Arkéa Samsic ,,
39 55 ▲16 LEYSEN Senne Roompot – Charles ,,
40 42 ▲2 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
41 64 ▲23 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
42 46 ▲4 SÁEZ Héctor Euskadi Basque Country – Murias ,,
43 45 ▲2 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
44 48 ▲4 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles ,,
45 43 ▼2 GENIETS Kevin Groupama – FDJ ,,
46 67 ▲21 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
47 74 ▲27 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
48 63 ▲15 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,
49 57 ▲8 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
50 76 ▲26 HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
51 88 ▲37 NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles ,,
52 81 ▲29 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team ,,
53 79 ▲26 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
54 86 ▲32 JAKIN Alo St Michel – Auber93 ,,
55 87 ▲32 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 ,,
56 115 ▲59 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
57 98 ▲41 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence ,,
58 112 ▲54 MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
59 113 ▲54 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus ,,
60 107 ▲47 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
61 97 ▲36 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
62 100 ▲38 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
63 116 ▲53 GODON Dorian AG2R La Mondiale ,,
64 20 ▼44 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 0:32
65 29 ▼36 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
66 28 ▼38 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
67 71 ▲4 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma ,,
68 69 ▲1 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma ,,
69 78 ▲9 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels ,,
70 90 ▲20 BALDO Nicolas St Michel – Auber93 ,,
71 34 ▼37 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence 0:35
72 104 ▲32 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias 0:36
73 22 ▼51 RICKAERT Jonas Corendon – Circus 0:38
74 27 ▼47 WOUTERS Enzo Lotto Soudal ,,
75 30 ▼45 JENSEN August Israel Cycling Academy ,,
76 31 ▼45 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
77 44 ▼33 HOELGAARD Daniel Groupama – FDJ ,,
78 58 ▼20 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
79 72 ▼7 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal ,,
80 73 ▼7 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
81 70 ▼11 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic ,,
82 68 ▼14 ERMENAULT Corentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
83 77 ▼6 BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias ,,
84 82 ▼2 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels ,,
85 91 ▲6 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
86 108 ▲22 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
87 118 ▲31 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 0:40
88 39 ▼49 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles 0:47
89 94 ▲5 CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels 0:48
90 119 ▲29 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 0:50
91 7 ▼84 DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team ,,
92 111 ▲19 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale ,,
93 92 ▼1 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 0:53
94 40 ▼54 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma 0:59
95 61 ▼34 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale 1:00
96 85 ▼11 MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels ,,
97 95 ▼2 DEHAES Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
98 89 ▼9 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
99 96 ▼3 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
100 102 ▲2 VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ ,,
101 101 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ ,,
102 83 ▼19 FRISON Frederik Lotto Soudal 1:13
103 109 ▲6 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie ,,
104 84 ▼20 MERTZ Rémy Lotto Soudal 1:15
105 49 ▼56 GHYS Robbe Sport Vlaanderen – Baloise 1:19
106 15 ▼91 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias 1:30
107 75 ▼32 CARDIS Romain Team Total Direct Energie 1:35
108 59 ▼49 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 1:43
109 106 ▼3 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 1:47
110 99 ▼11 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy 2:01
111 120 ▲9 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 2:25
112 105 ▼7 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 2:36
113 117 ▲4 VAN DER POEL David Corendon – Circus ,,
114 110 ▼4 WAGNER Robert Team Arkéa Samsic 3:22
115 122 ▲7 SELLIER Simon Team Total Direct Energie 4:14
116 123 ▲7 CARISEY Clément Israel Cycling Academy 5:02
117 124 ▲7 MATHIS Marco Cofidis, Solutions Crédits ,,
118 65 ▼53 NAVARDAUSKAS Ramūnas Delko Marseille Provence 17:06