fot. Arkea-Samsic

23-letni mistrz Wielkiej Brytanii – Connor Swift – dołączył do zespołu Arkea-Samsic. W barwach nowego zespołu zadebiutuje już we wtorek, podczas 4 Jours de Dunkerque.

Swift, dla którego mistrzostwo Wielkiej Brytanii jest pierwszym i jak dotąd jedynym zwycięstwem w zawodowej karierze, reprezentował barwy kontynentalnego Madison Genesis. Rękę wyciągnęli do niego jednak włodarze francuskiej, prokontynentalnej drużyny, którzy poszukiwali wsparcia w sprinterskich końcówkach dla Andre Greipela.

Jestem niesamowicie szczęśliwy. Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, a perspektywa występów na poziomie prokontynentalnym i jazda ramię w ramię z Andre Greipelem to świetna rzecz. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do tego transferu

– mówił Swift, cytowany przez stronę internetową swojego nowego zespołu.

Młody zawodnik po raz pierwszy w jego barwach zaprezentuje się już we wtorek, podczas rozpoczynającego się 4 Jours de Dunkerque (kat. 2.HC).

Poprzedni artykułGianni Moscon: „Jestem w dobrej formie”
Następny artykuł4 Jours de Dunkerque 2019: pierwszy etap dla Dylana Groenewegena
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments