fot. Wibatech Merx

Maciej Paterski z drużyny Wibatech Merx wygrał trzeci etap wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie 2019. Na podium uplasował się jeszcze jeden polski kolarz – Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team). 

Trzeci etap wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie 2019 prowadził ze Złotoryi do Jawora i liczył 144,3 km. Na trasie znajdowały się trzy podjazdy pierwszej kategorii – ostatni z nich około 15 km przed metą.

Na początku etapu podejmowane były próby odjazdu od peletonu, ale ostatecznie udało się to tylko Mateuszowi Grabisowi (Voster ATS), który większą cześć odcinka spędził „kręcąc” przed peletonem. Dodatkowe utrudnienie stanowiły dla niego niesprzyjające warunki atmosferyczne.

30 kilometrów przed metą przewaga Grabisa nad nieco zredukowanym peletonem wynosiła półtorej minuty. Potem jego zapas czasowy malał, aż wreszcie 15 kilometrów przed metą nie jechał już na czele. Wszystko wskazywało na to, że w Jaworze będzie finiszowała większa grupa.

Ostatecznie znalazło się w niej około dwudziestu zawodników i finisz z tej grupy wygrał Maciej Paterski. Znajdował się tam dotychczasowy lider wyścigu, który utrzymał żółtą koszulkę.

Pełne wyniki z trzeciego etapu tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments