Hugo Toumire (Reprezentacja Francji) wygrał pierwszy etap Wyścigu Pokoju Juniorów. 17-latek, który był drugi w tegorocznym, juniorskim Paryż-Roubaix, linię mety przeciął samotnie. Drugie miejsce zajął jego rodak, Paul Penhoet, zaś trzecie – Holender Casper Van Uden.

Czterodniowa impreza przyciągnęła na start łącznie 23 reprezentacje narodowe, w tym – Reprezentację Polski. Pierwszego dnia rywalizacji kolarze do pokonania mieli 101 kilometrów, ze startem i metą w Litomierzycach. Profil etapu klasyfikować należało jako pagórkowaty; ulokowano na nim dwie premie górskie i dwa finisze sprinterskie.

Niedługo po starcie zaatakował samotnie Norweg, Vegard Stokke, który zdołał wypracować sobie minutę i 15 sekund zapasu. Jego akcja nie trwała jednak długo, bowiem już na półmetku zmagań, w stosunkowo płaskim terenie, został dogoniony przez peleton.

Za drugą premią górską na atak zdecydował się reprezentant Francji, Hugo Toumire. Jego akcja okazała się skuteczna. Linię mety przeciął samotnie, sięgając po etapowy triumf i koszulkę lidera imprezy.

W piątek na kolarzy czekają dwa półetapy. Rano, o 9:00 powalczą na trasie liczącej 11,2 kilometra jazdy indywidualnej na czas, zaś po południu – na odcinku ze startu wspólnego (80,4km).

Poprzedni artykułStartuje kampania społeczna „Ktoś czeka na mnie w domu”
Następny artykułSilny skład Bahrain – Merida na Amgen Tour of California 2019
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.