fot. Marek Bala/naszosie.pl

Już za kilka dni, oprócz Giro d’Italia, rozpocznie się także ściganie w Tour of California. Dziś swój skład na tę imprezę zaprezentowała ekipa Bahrain – Merida.

Dość nieoczekiwanie, liderem zespołu na amerykański wyścig będzie Rohan Dennis. Australijczyk znany jest głównie ze swoich ponadprzeciętnych umiejętności w jeździe indywidualnej na czas, lecz potrafi też nieźle jeździć po górach i skutecznie zafiniszować. Dzięki temu może to być dla niego bardzo udany występ.

Na nieco bardziej płaskich etapach wiele do powiedzenia powinien mieć za to Phil Bauhaus, wspierany przez Heinricha Hausslera. Stosunkowo młody Niemiec z pewnością będzie jedną z liczących się postaci w grupowych finiszach, których także nie zabraknie.

Za rolę pomocników odpowiedzialna będzie pozostała trójka zawodników. Na płaskich odcinkach przydatny będzie z pewnością Marcel Sieberg, a w nieco trudniejszym terenie przydać się mogą szybki Ivan Garcia Cortina i Hermann Pernsteiner.

Skład Bahrain – Merida na Amgen Tour of California 2019: Rohan Dennis, Phil Bauhaus, Heinrich Haussler, Marcel Sieberg, Ivan Garcia Cortina, Hermann Pernsteiner.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments