fot. Dario Belingheri/BettiniPhoto©2018

Czy Bauke Mollemę stać jeszcze na walkę o najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej? Dowiemy się podczas tegorocznego Giro d’Italia, gdzie Holender wystartuje jako lider ekipy Trek – Segafredo.

Ekipa Trek – Segafredo, zgodnie z zapowiedziami, wystartuje w tegorocznym Giro bez większej presji. Co prawda włodarze ekipy liczą zarówno na niezłe miejsce w generalce, jak i solidne występy na poszczególnych etapach. Brak zwycięstw nie będzie jednak czymś wybitnie fatalnym.

W górach zdecydowanym liderem ekipy powinien być Bauke Mollema. Holender co prawda nie ma za sobą kapitalnej pierwszej części sezonu, lecz jego doświadczenie może okazać się kluczowe. Na poszczególnych odcinkach niebezpieczni powinni też być naczelni uciekinierzy, czyli Giulio Ciccone i Gianluca Brambilla.

Co ciekawe, amerykański team powinien być także widoczny podczas etapów uznawanych za płaskie. Tam o swoje pierwsze poważne skalpy walczyć będzie bowiem wychowanek akademii Alberto Contadora, Matteo Moschetti.

Skład Trek – Segafredo na Giro d’Italia 2019: Bauke Mollema, Gianluca Brambilla, Giulio Ciccone, Matteo Moschetti, Wll Clarke, Nicola Conci, Michael Gogl, Markel Irizar.