fot. Movistar

Zgodnie z przewidywaniami, ekipa Movistar wysyła do walki w Giro d’Italia bardzo mocne zestawienie. Liderem na klasyfikację generalną będzie Mikel Landa.

Jak wiadomo, wstępnie liderem zespołu Eusebio Unzue miał być Alejandro Valverde. Doświadczony Hiszpan, w skutek różnych sytuacji losowych został jednak zmuszony do odpuszczenia startu w La Corsa Rosa. To z kolei otworzyło szansę przed Mikelem Landą, który będzie chciał co najmniej wyrównać wynik z 2015 roku, kiedy ukończył Giro na 3. miejscu.

Co ważne, znakomity góral z pewnością nie będzie osamotniony. W składzie Movistaru nie zabraknie bowiem co najmniej kilku wartościowych pomocników. Przede wszystkim przydatni mogą okazać się Richard Carapaz (4. w 2018 roku) i Andrey Amador (4. w 2015 roku), którzy doskonale znają włoskie podjazdy. Na cięższych odcinkach istotna będzie też rola Hectora Carratero.

Dodatkowo Landa będzie mógł liczyć na wsparcie kolarzy lepiej czujących się w płaskim terenie i umiejących uciekać. W tym przypadku mowa o Lluisie Masie, Jose Joaquinie Rojasie, Antonio Pedrero oraz Jashy Sutterlinie.

Skład Movistaru na Giro d’Italia 2019: Mikel Landa, Richard Carapaz, Andrey Amador, Hector Carratero, Antonio Pedrero, Lluis Mas, Jose Joaquin Rojas, Jasha Sutterlin.