fot. Team Bahrain-Merida

Bahrain-Merida swój start w Giro d’Italia podporządkowuje w stu procentach Vincenzo Nibalemu. Rutynowany Włoch powalczy o trzeci w karierze triumf w Corsa Rosa z wieloma młodszymi od siebie rywalami. On sam przekonuje jednak, że wiek to wyłącznie liczba, a podczas zbliżającego się wyścigu znajdować się będzie w życiowej dyspozycji.

34-letni zawodnik w próbie generalnej przed Giro – Tour of the Alps – zajął trzecie miejsce, ustępując pola dwóm młodym zawodnikom Team Sky (obecnie – Ineos): Pawłowi Siwakowowi i Tao Geogheganowi Hartowi. Zarówno on, jak i sztab Bahrain-Merida przekonywali jednak, że wynik ten nie odzwierciedla pełni możliwości “Rekina”. Nibali to, co najlepsze pokazać ma dopiero podczas kluczowych etapów włoskiej trzytygodniówki.

Moja forma jest dobra, a ja odliczam już dni do startu

– mówił Enzo, cytowany przez cyclingnews.com

Wyścig zacznie się jazdą indywidualną na czas w Bolonii, gdzie klasyfikacja generalna już delikatnie się “ułoży”. Bardzo trudny jest jednak cały trzeci tydzień i trzeba było mieć to na uwadze, planując przygotowania. Podczas Giro trzeba być w formie, ale i odpowiednio dozować siły

– komentował.

Włodarze Bahrain-Merida desygnowali do pomocy swojej największej gwieździe przyzwoity skład, którego najmocniejszym ogniwem powinien być Domenico Pozzovivo. Obok filigranowego specjalisty od wspinaczek, w Italii zobaczymy także: Kristijan Koren, Grega Bole, Valerio Agnoli, Damiano Caruso, Andrea Garosio i młodszego brata Vincenzo – Antonio.

Skład Bahrain-Merida na Giro d’Italia 2019: Vincenzo Nibali, Antonio Nibali, Andrea Garosio, Damiano Caruso, Valerio Agnoli, Grega Bole, Kristijan Koren, Domenico Pozzovivo

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments