fot. Karpacki Wyścig Kurierów

Zwycięstwem Stanisława Aniołkowskiego (CCC Development Team) zakończył się ostatni etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. W całym wyścigu triumfował Marijn van den Berg.

Ostatni etap Karpackiego Wyścigu Kurierów rozegrany został na Węgrzech. Kolarze pokonali 150 kilometrów z Veszprem do Papy.

Ucieczkę stworzyli: Stanisław Aniołkowski, Szymon Tracz (obaj CCC Development Team), Tomas Barta, Matej Stibinger, Michal Prochazka (wszyscy Reprezentacja Czech) i Venantas Lasinis (Litwa). Potem dojechał do nich jeszcze Damian Sławek (Cartusia).

Przewaga ucieczki wynosiła między minutą i dwiema minutami. Peleton w deszczowej pogodzie podzielił się. Z tyłu został m.in. wicelider Nicolas Dalla Valle (Tirol KTM). Na samotny atak z ucieczki zdecydował się Lasinis. Pozostali uciekinierzy dojechali do Litwina.

Potem do czołówki dojechali jeszcze Nicola Venchiarutti (Cycling Team Friuli ASD) i Jaka Primozić (Cycling Team Kranj). Na niecałe 20 kilometrów przed metą jechali oni na czele razem z Lasinisem, Traczem i Aniołkowskim. Mieli oni blisko minutę przewagi nad grupą lidera.

Okazało się, że czołowa grupa pomiędzy sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Najlepszy po raz drugi na tym wyścigu okazał się Stanisław Aniołkowski. Kolarz CCC Development Team wyprzedził Venchiaruttiego i Primozicia.

W całym wyścigu triumfował Marijn van den Berg (Metec-TKH). Najlepszy z Polaków, Szymon Tracz zajął 6. miejsce.

Wyniki 5. etapu:

1 Stanisław Aniołkowski (Pol) CCC Development Team 3:46:31
2 Nicola Venchiarutti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:00:00
3 Jaka Primožic (Slo) Cycling Team Kranj 0:00:00
4 Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team 0:00:00
5 Venantas Lašinis (Ltu) Nationalmannschaft Litauen 0:00:03
6 Marijn Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:59
7 Tomáš Bárta (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:00:59
8 Attila Valter (Hun) CCC Development Team 0:00:59
9 Matej Štibingr (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:00:59
10 Damian Sławek (Pol) GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier 0:00:59
11 Ilya Volkau (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland 0:00:59
12 Gergo Orosz (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:00:59
13 Tim Marsman (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:59
14 Dániel Dina (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:00:59
15 Samuele Zambelli (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:00:59
16 Henrik Pakalski (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:59
17 Marcin Budziński (Pol) Team Hurom 0:00:59
18 Nik Cemažar (Slo) Cycling Team Kranj 0:00:59
19 Ferenc Szöllosi (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:00:59
20 Marco Friedrich (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:00:59
21 Meindert Weulink (Ned) Wielerploeg Groot Amsterdam 0:00:59
22 Bartosz Rudyk (Pol) Reprezentacja Polski 0:00:59
23 Nicholas Rinaldi (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:01:12
24 Gijs Leemreize (Ned) Sensa-KVL Cyclingteam 0:01:16
25 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:21
26 Joren Bloem (Ned) Sensa-KVL Cyclingteam 0:01:24
27 Dmitryi Belko (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland 0:01:24
28 Filippo Bertone (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:01:24
29 Giovanni Aleotti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:01:24
30 Michal Hloža (Svk) Stredoslovensky Region 0:01:24
31 Stefan Appelman (Ned) Wielerploeg Groot Amsterdam 0:01:24
32 Emanuele Amadio (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:01:36
33 Lukáš Kubiš (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:42
34 Vladyslav Shcherban (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:01:48
35 Miroslav Gavenda (Svk) TJ Slavia SG Trencin 0:01:54
36 Poul Rudolph (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:54
37 David Dekker (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:07
38 Michal Procházka (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:02:15
39 Dawid Kloc (Pol) KS Pogon Pulawy 0:08:42
40 Martin Gavenda (Svk) TJ Slavia SG Trencin 0:08:42
41 Max Benz-Kuch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:42
42 Moran Vermeulen (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:08:42
43 Yentl Ruijmgaard (Ned) Wielerploeg Groot Amsterdam 0:08:42
44 Sam Gademan (Ned) Sensa-KVL Cyclingteam 0:08:42
45 Evgeniy Evmenenko (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland 0:08:42
46 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:08:42
47 Jan Kašpar (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:08:42
48 Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:08:42
DNF Justas Beniušis (Ltu) Nationalmannschaft Litauen
DNF Rojus Adomaitis (Ltu) Nationalmannschaft Litauen
DNF Rokas Kmieliauskas (Ltu) Nationalmannschaft Litauen
DNF Filip Maciejuk (Pol) Reprezentacja Polski
DNF Szymon Krawczyk (Pol) Reprezentacja Polski
DNF Marceli Boguslawski (Pol) Reprezentacja Polski
DNF Pawel Szóstka (Pol) Reprezentacja Polski
DNF Miklos Szabo (Svk) Nationalmannschaft Slowakei
DNF Jakub Varhanovsky (Svk) Nationalmannschaft Slowakei
DNF Balázs Vas (Hun) Nationalmannschaft Ungarn
DNF Vladimír Mikšaník (Cze) Nationalmannschaft Tschechien
DNF Valentin Götzinger (AUT) Nationalmannschaft Österreich
DNF Stefan Kolb (AUT) Nationalmannschaft Österreich
DNF Nils Friedl (AUT) Nationalmannschaft Österreich
DNF Alexander Gratzer (AUT) Nationalmannschaft Österreich
DNF Josh Falk Mechsner (GER) Nationalmannschaft Deutschland
DNF Oskar Gebauer (GER) Nationalmannschaft Deutschland
DNF Aliaksandr Saroka (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland
DNF Artsiom Harbach (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland
DNF Oleh Kanaka (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine
DNF Kyrylo Tsarenko (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine
DNF Richard Coma (Svk) Stredoslovensky Region
DNF Dávid Kaško (Svk) Stredoslovensky Region
DNF Davide Bais (Ita) Cycling Team Friuli ASD
DNF Massimo Orlandi (Ita) Cycling Team Friuli ASD
DNF Felix Engelhardt (GER) Tirol KTM Cycling Team
DNF Florian Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team
DNF Omar El Gouzi (Ita) Tirol KTM Cycling Team
DNF Piotr Pękala (Pol) CCC Development Team
DNF Karol Wawrzyniak (Pol) CCC Development Team
DNF Jip Steman (Ned) Sensa-KVL Cyclingteam
DNF Bastiaan De Blom (Ned) Sensa-KVL Cyclingteam
DNF Kacper Wiszniewski (Pol) GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNF Jan Krukowski (Pol) GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNF Andrej Líška (Svk) TJ Slavia SG Trencin
DNF Jan Lamaszewski (Pol) KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
DNF Wojciech Bystrzycki (Pol) KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
DNF Luka Lakota (Slo) Cycling Team Kranj
DNF Norbert Banaszek (Pol) Team Hurom
DNF Adam Kuś (Pol) Team Hurom
DNF Tomasz Budziński (Pol) Team Hurom
DNF Victor Broex (Ned) Wielerploeg Groot Amsterdam
DNF Patryk Gieracki (Pol) TC Chrobry Scott Glogów
DNF Jakub Murias (Pol) TC Chrobry Scott Glogów
DNF Karol Kuklewicz (Pol) TC Chrobry Scott Glogów
DNF Damian Bieniek (Pol) TC Chrobry Scott Glogów
DNF Andrea Ferrari (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali
DNF Simone Zandomeneghi (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali
DNF Daniel Staniszewski (Pol) KS Pogon Pulawy
DNF Bartlomiej Proc (Pol) KS Pogon Pulawy
DNS Matej Blaško (Svk) Nationalmannschaft Slowakei
DNS Mateusz Kostański (Pol) KK Tarnovia Tarnowo Podgórne

Klasyfikacja generalna:

1 Marijn Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 16:08:37
2 Giovanni Aleotti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:00:39
3 Meindert Weulink (Ned) Wielerploeg Groot Amsterdam 0:01:14
4 Venantas Lašinis (Ltu) Nationalmannschaft Litauen 0:01:36
5 Jaka Primožic (Slo) Cycling Team Kranj 0:01:49
6 Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team 0:02:07
7 Attila Valter (Hun) CCC Development Team 0:02:40
8 Matej Štibingr (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:02:42
9 Marco Friedrich (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:02:44
10 Nicholas Rinaldi (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:02:55
11 Gijs Leemreize (Ned) Sensa-KVL Cyclingteam 0:02:58
12 Filippo Bertone (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:03:10
13 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:35
14 Damian Sławek (Pol) GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier 0:05:21
15 Henrik Pakalski (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:05:22
16 Marcin Budziński (Pol) Team Hurom 0:05:24
17 Nicola Venchiarutti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:07:51
18 Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:08:17
19 Ilya Volkau (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland 0:10:26
20 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:11:34
21 Stanisław Aniołkowski (Pol) CCC Development Team 0:13:03
22 Yentl Ruijmgaard (Ned) Wielerploeg Groot Amsterdam 0:13:07
23 Moran Vermeulen (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:13:09
24 Dániel Dina (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:14:48
25 Max Benz-Kuch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:14:50
26 David Dekker (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:16:08
27 Nik Cemažar (Slo) Cycling Team Kranj 0:18:55
28 Tim Marsman (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:18:58
29 Samuele Zambelli (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:19:02
30 Lukáš Kubiš (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:20:26
31 Emanuele Amadio (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:21:55
32 Gergo Orosz (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:25:55
33 Tomáš Bárta (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:26:33
34 Joren Bloem (Ned) Sensa-KVL Cyclingteam 0:26:57
35 Michal Procházka (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:27:23
36 Poul Rudolph (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:27:36
37 Dawid Kloc (Pol) KS Pogon Pulawy 0:30:11
38 Jan Kašpar (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:30:14
39 Sam Gademan (Ned) Sensa-KVL Cyclingteam 0:30:23
40 Ferenc Szöllosi (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:31:21
41 Bartosz Rudyk (Pol) Reprezentacja Polski 0:31:55
42 Vladyslav Shcherban (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:32:16
43 Dmitryi Belko (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland 0:35:05
44 Stefan Appelman (Ned) Wielerploeg Groot Amsterdam 0:47:09
45 Michal Hloža (Svk) Stredoslovensky Region 0:47:10
46 Miroslav Gavenda (Svk) TJ Slavia SG Trencin 0:48:04
47 Martin Gavenda (Svk) TJ Slavia SG Trencin 0:51:48
48 Evgeniy Evmenenko (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland 0:53:39