Pauls Rubenis (Łotwa) został najlepszym uciekinierem dnia i wygrał ostatni etap Międzynarodowego Wyścigu Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza. Klasyfikacja generalna padła łupem Brytyjczyka Roberta Donaldsona (HMT Hospitals Giant CT). 

Ostatniego dnia rywalizacji kolarze mieli do przejechania 85 kilometrów wokół Grudziądza.

Po 15 kilometrach, dość łatwo, uformowała się sześcioosobowa ucieczka dnia z reprezentantem Polski Radosławem Frątczakiem. Poza nim znaleźli się w niej: Tornike Khabazi (Georgian Cycling Team), Kiryl Primakou (Białoruś), Stefan Lootus (Estonia), Pauls Rubenis (Łotwa) oraz Anders Foldager (Team Mascot WorkWear).

Żaden z uciekających zawodników nie zagrażał liderowi wyścigu Robertowi Donaldsonowi.

20 kilometrów przed metą przewaga uciekających kolarzy wynosiła 2 min. i 10 sek, następnie zmalała, ale nie na tyle, aby ta akcja rzeczywiście stała się akcją dnia i wyłoniła etapowego zwycięzcę.

Niewiele ponad kilometr przed metą z czołowej szóstki zaatakował Pauls Rubenis i była to jedyna i zarazem skuteczna próba ataku po etapowy triumf.

Bezpiecznie w peletonie przyjechał Robert Donaldson, co oznacza, że Brytyjczyk wygrał tegoroczną edycję tego ważnego dla juniorów wyścigu.

Końcowe wyniki znajdują się tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments