Gleb Karpenko (Estonia) wygrał trzeci etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Robert Donaldson (HMT Hospitals Giant CT).

Podczas trzeciego etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza kolarze pokonali 102,2 kilometry, na co złożyło się siedem rund wokół Świecia.

54 kilometry przed metą na odważną, samotną akcję zdecydował się reprezentant Estonii – Gleb Karpenko. To wydarzenie stało się najbardziej emocjonującym podczas trzeciej odsłony rywalizacji – interesujące bowiem stało się to, czy Karpence uda się utrzymać przewagę nad peletonem.

Inni kolarze podejmowali próby kontrataków. Jeszcze na początku ostatniego okrążenia za Estończykiem jechała czteroosobowa grupka, ale chwilę później została doścignięta przez peleton. Pięć kilometrów przed końcem z peletonu wyskoczył Filip Biernacki (SMS Toruń), ale ta akcja również okazała się nieskuteczna.

Ostatecznie po niesamowitym wysiłku trwającym kilkadziesiąt kilometrów Gleb Karpenko mając dużo czasu uniósł ręce w geście triumfu, a po kolejne dwa miejsca na podium finiszował peleton.

Pełne wyniki znajdują się tutaj.

Poprzedni artykułMathieu van der Poel wystartuje w jeszcze jednym wyścigu szosowym
Następny artykułKarpacki Wyścig Kurierów 2019: Stanisław Aniołkowski najlepszy na 3. etapie!
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.