fot. Karpacki Wyścig Kurierów

Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) wygrał w Jabłonce 3. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Okazał się najlepszy na finiszu z czołowej grupy.

Dzisiejszy etap był ostatnim rozgrywanym na terenie Polski. Do pokonania było 111 kilometrów z Oświęcimia do Jabłonki. Na trasie znalazły się trzy premie górskie: Łękawica, Grzechynia i najtrudniejsza na Przełęcz Krowiarki. Do tego kolarze musieli się ścigać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

W ucieczce dnia znaleźli się: Bartosz Rudyk (Reprezentacja Polski), Tomas Barta (Reprezentacja Czech), Valentin Gotzinger (Reprezentacja Austrii), Poul Rudolph (Reprezentacja Niemiec), Florian Gamper (Tirol KTM), Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), David Dekker, Tim Marsman (Metec-TKH), Adam Kuś (Hurom BDC Development) i Samuele Zambelli (Team Iseo Serrature Rime Carnovali).

Pierwszą premię górską wygrał Adam Kuś. Jednak przewaga czołówki nie była duża i wynosiła około minutę. Peleton szybko zlikwidował odjazd, bo już na drugim z podjazdów. Premię górską w Grzechyniu jako pierwszy osiągnął Davide Bais (Cycling Team Friulli ASD).

Na podjeździe na Przełęcz Krowiarki samotnie odjechał Giovanni Aleotti (Cycling Team Friulli ASD). Główna grupa została podzielona. Ostatecznie Włoch został doścignięty i o zwycięstwie etapowym zdecydował finisz z czołowej grupki.

Zwycięzcą etapu został Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team). Drugi był Nicola Venchiarutti (Cycling Team Friulli ASD), a trzeci Stephan Kolb (Reprezentacja Austrii). Liderem pozostał Marijn van der Berg z Metec-TKH.

Wyniki 3. etapu

Poprzedni artykułGrudziądz 2019: Gleb Karpenko wygrał „na solo” w Świeciu!
Następny artykułTour de Romandie 2019: David Gaudu najlepszy w Romont
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments