fot. CCC Team / Chris Auld

Obrońca tytułu Greg Van Avermaet oraz Serge Pauwels będą liderami drużyny CCC Team podczas wyścigu Tour de Yorkshire 2019. 

Gdy stajesz do wyścigu z numerem jeden na plecach, to zawsze jest to miłym uczuciem. Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania i podjęcia próby obrony tytułu. To nie jest łatwy wyścig pod żadnym aspektem, ale myślę, że mamy silną drużynę, a zwłaszcza zwycięzcę z 2017 roku Serge’a Pauwelsa. Miejmy więc nadzieję, że uzyskamy kolejny dobry wynik

– powiedział Greg Van Avermaet.

Mistrz olimpijski nie wystartuje w tegorocznym wyścigu Giro d’Italia, ale drugim celem po klasykach, w których nie powiodło mu się tak, jak chciał jest Tour de France. We francuskim wielkim tourze zaliczył w ubiegłym roku znakomity występ, który w znacznej mierze przyciągnął do składu Jima Ochowicza (BMC Racing Team) Dariusza Miłka – właściciela firmy CCC.

Wyścig dookoła Yorkshire jest dla Van Avermaeta jednym z etapów przygotowań do Wielkiej Pętli, ale także celem samym w sobie – zwłaszcza po nieudanych wyścigach jednodniowych.

Dla mnie jako kolarza specjalizującego się w wyścigach klasycznych nie ma zbyt wielu wyścigów etapowych, w których mogę wygrywać. Jednak etapy w Tour de Yorkshire odpowiadają mi. Nie ma drugiej takiej imprezy. Tłumy są wspaniałe, atmosfera jest bardzo wyjątkowa, a sceneria piękna. I to właśnie sprawia, że ten wyścig znaczy

– zachwyca się Greg Van Avermaet.

Z kolei Pauwelsowi Tour de Yorkshire również bardzo odpowiada. Poza generalnym zwycięstwem w 2017 roku, w poprzednim sezonie stanął na trzecim stopniu podium. Wówczas reprezentował drużynę Dimension Data.

Zwycięstwo w wyścigu Tour de Yorkshire jest jak dotychczas jednym z największych sukcesów w mojej karierze. To było bardzo miłe, ponieważ wygrałem ostatni etap i jednocześnie klasyfikację generalną. Zawsze uwielbiałem ten wyścig. Po raz pierwszy wystartowałem w nim w 2016 roku i od tamtej pory zawsze na niego wracam

– powiedział Serge Pauwels.

Skład “Pomarańczowych” zbudowany jest z “klasykowców”, a w tym z Pawła Bernasa. O losach klasyfikacji generalnej powinny rozstrzygnąć etapy numer trzy i cztery, na których zaplanowano krótkie i strome podjazdy.

Pełny skład CCC Team na wyścig Tour de Yorkshire 2019: Paweł Bernas, Alessandro De Marchi, Serge Pauwels, Michael Schär, Greg Van Avermaet, Nathan Van Hooydonck, Guillaume Van Keirsbulck.