fot. Karpacki Wyścig Kurierów

David Dekker wygrał w Tarnowie pierwszy etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Kolarz Metec-TKM okazał się najlepszy na finiszu z małej grupy i został liderem.

Po wczorajszym prologu dzisiaj rozegrano pierwszy etap ze startu wspólnego. Kolarze do lat 23 mieli do pokonania 145 kilometrów z Połańca do Tarnowa. Na trasie znalazły się trzy lotne premie i jedna górska.

Jako pierwszy od peletonu oderwał się Daniel Dina (Reprezentacja Węgier). Jego przewaga nie była duża i po 30 kilometrach wyścigu został doścignięty przez peleton. Pierwszą premię lotną wygrał Marijn van den Berg (Metec-TKM). Drugi był Filip Maciejuk.

Potem na atak zdecydował się kolejny kolarz reprezentacji Węgier, Ferenc Szoellosi. Miał on 2 minuty przewagi nad peletonem. Max Benz-Kuch (Reprezentacja Niemiec) i Marian Kanaka (Reprezentacja Ukrainy) chcieli dołączyć do samotnego uciekiniera, ale ich akcja została zlikwidowana.

Szoellosi wygrał górską premię oraz lotną, ale został doścignięty przez peleton 50 kilometrów przed metą. Kolejnych ataków nie brakowało. W ich wyniku na czele utworzyła się duża grupa. Jechali w niej m.in.: Bartosz Rudyk (Reprezentacja Polski), Piotr Pękala (CCC Development Team),  David Dekker (Metec-TKM), Sam Gademan (Sensa-KVK), Giovanni Aleotti, Davide Bais i Emanuele Amadio (wszyscy Cycling Team Friuli ASD).

O zwycięstwie zdecydował finisz z czołowej grupy. Najlepszy na nim okazał się David Dekker. Holender został nowym liderem wyścigu. Drugi był Giovanni Aleotti, a trzeci Bartosz Rudyk. Piotr Pękala zajął 11. miejsce.

Wyniki etapu