W klasyku następującym niemal bezpośrednio po wyścigu Tour of the Alps Giro dell’Appennino drużyna Androni Giocattoli – Sidermec ustrzeliła dublet. „Na solo” zwyciężył Mattia Cattaneo, a drugie miejsce zajął Fausto Masnada.
W jubileuszowej, osiemdziesiątej edycji włoskiego klasyku kategorii 1.1 Giro dell’Appennino kolarze mieli do przejechania 198,7 km z Novi Ligure do Genui.
Ucieczka dnia uformowała się dopiero po pierwszej górskiej premii – Castellania Passo Coppi (dł. 3,8 km; 4,3%). Znalazło się w niej czterech kolarzy: Samuele Rivi (Tirol KTM Cycling Team), William David Munoz (Coldeportes Bicicletas Strongman), Juan Antonio Lopez-Cozar (Euskadi Basque Country), Pierpaolo Ficara (Amore & Vita – Prodir).
Kluczowa akcja w wyścigu zawiązała się na podjeździe Bocchetta (dł. 8,2 km; 7,8%). Odjechali Fausto Masnada, Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli) i Simone Ravanelli (Biesse Carrera). Dość szybko wyrobili sobie minutę przewagi, a na mecie najlepszy okazał się dysponujący dobrą formą po wyścigu Tour of the Alps Mattia Cattaneo. 28-latek ukończył ten wyścig na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, a na drugim etapie był trzeci.
Ekipa Gianniego Savio wyrobiła sobie nogę a austriacko-włoskiej etapówce, bowiem drugie miejsce zajął Fausto Masnada, zwycięzca trzeciego etapu wyścigu.
W wyścigu tym nie startowali Polacy.
Pełne wyniki:
1 | Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec | 4:40:51 | |
2 | Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec | 0:00:25 | |
3 | Simone Ravanelli (Ita) Biesse Carrera | ||
4 | Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country – Murias | ||
5 | Federico Zurlo (Ita) Giotti Victoria | 0:00:49 | |
6 | Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane’ | ||
7 | Sergei Shilov (Rus) Gazprom – Rusvelo | ||
8 | Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec | ||
9 | Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec | ||
10 | Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm | ||
11 | Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural – Seguros Rga | ||
12 | Andrea Bagioli (Ita) Team Colpack | ||
13 | Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm | ||
14 | Giovanni Aleotti (Ita) Cycling Team Friuli Asd | ||
15 | Samuele Battistella (Ita) Italy | ||
16 | Enrico Barbin (Ita) Bardiani Csf | ||
17 | Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels | ||
18 | Mauro Finetto (Ita) Italy | ||
19 | Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Prodir | ||
20 | Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm | ||
21 | Ivan Martinelli (Ita) D’Amico Um Tools | 0:00:54 | |
22 | Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec | 0:01:05 | |
23 | Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo | 0:01:38 | |
24 | Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – Rusvelo | 0:02:00 | |
25 | Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo | 0:02:19 | |
26 | Luca Raggio (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm | 0:05:52 | |
27 | Antonio Di Sante (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis | ||
28 | Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Coldeportes Bicicletas Strongman | ||
29 | Kevin Colleoni (Ita) Biesse Carrera | ||
30 | Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec | ||
31 | Johannes Schinnagel (Ger) Maloja Pushbikers | 0:07:44 | |
32 | Lorenzo Rota (Ita) Bardiani Csf | ||
33 | Manuel Senni (Ita) Bardiani Csf | ||
34 | Matthias Reutimann (Swi) Swiss Racing Academy | ||
35 | Francesco Romano (Ita) Bardiani Csf | ||
36 | Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural – Seguros Rga | 0:09:03 | |
37 | Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizane’ | ||
38 | Gianni Pugi (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis | ||
39 | Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita – Prodir | ||
40 | Hans-Jörg Leopold (Aut) Maloja Pushbikers | ||
41 | Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country – Murias | ||
42 | Simone Zandomeneghi (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ||
43 | Emil Dima (Rom) Giotti Victoria | ||
44 | Luca Covili (Ita) Bardiani Csf | ||
45 | Joel Nicolau Beltran (Spa) Caja Rural – Seguros Rga | ||
46 | Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi Basque Country – Murias | ||
47 | Jacopo Mosca (Ita) D’Amico Um Tools | ||
48 | Andrea Cacciotti (Ita) Italy | ||
49 | Filippo Baroncini (Ita) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze | 0:12:36 | |
50 | Nicholas Rinaldi (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ||
51 | Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze | ||
52 | Raul Colombo (Ita) Biesse Carrera | ||
53 | Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane’ | ||
54 | Giacomo Garavaglia (Ita) Team Colpack | ||
55 | Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizane’ | ||
56 | Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels | ||
57 | Lukas Schlemmer (Aut) Maloja Pushbikers | ||
58 | Denis Nekrasov (Rus) Gazprom – Rusvelo | ||
59 | Dario Puccioni (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis | ||
60 | Wilson Estiben Pena Molano (Col) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze | ||
61 | Corey Davis (USA) Team Skyline | ||
62 | Damian Lüscher (Swi) Swiss Racing Academy | ||
63 | Matteo Sobrero (Ita) Italy | ||
64 | Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Prodir | ||
65 | Petr Rikunov (Rus) Gazprom – Rusvelo | ||
66 | Lorenzo Delcó (Swi) Biesse Carrera | ||
67 | Sebastian Alexander Castaño Muñoz (Col) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze | ||
68 | Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – Rusvelo | ||
69 | Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera | ||
70 | Marco Tizza (Ita) Amore & Vita – Prodir | ||
71 | Samuele Rivi (Ita) Italy | ||
72 | Michael Belleri (Ita) Italy | 0:16:54 | |
73 | Emanuele Onesti (Ita) Giotti Victoria | 0:17:06 | |
74 | Matteo Domenicali (Ita) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze | ||
75 | Timon Rüegg (Swi) | ||
76 | Yannik Achterberg (Ger) Maloja Pushbikers | ||
77 | Ricky Randall (USA) Team Skyline | ||
78 | Yves Lütolf (Swi) Swiss Racing Academy | ||
79 | Raphael Krähemann (Swi) Swiss Racing Academy | ||
80 | Francesco Baldi (Ita) Italy | ||
81 | Filippo Zana (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis | ||
82 | Mattia Baldo (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ||
83 | Matteo Zandomeneghi (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ||
84 | Helmut Trettwer (Ger) Maloja Pushbikers | 0:18:44 | |
85 | Orlando Pitzanti (Ita) D’Amico Um Tools | ||
86 | Mirco Sartori (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ||
87 | Franco Gabriel Orocito (Arg) D’Amico Um Tools | ||
DNF | Giovanni Carboni (Ita) Bardiani Csf | ||
DNF | Umberto Orsini (Ita) Bardiani Csf | ||
DNF | Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec | ||
DNF | Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural – Seguros Rga | ||
DNF | David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural – Seguros Rga | ||
DNF | Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country – Murias | ||
DNF | Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country – Murias | ||
DNF | Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country – Murias | ||
DNF | Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country – Murias | ||
DNF | Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane’ | ||
DNF | Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane’ | ||
DNF | Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm | ||
DNF | Dayer Quintana (Col) Neri Sottoli Selle Italia Ktm | ||
DNF | Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm | ||
DNF | Matteo Bellia (Ita) Biesse Carrera | ||
DNF | Giovanni Pedretti (Ita) Biesse Carrera | ||
DNF | Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Giotti Victoria | ||
DNF | Ciprian Ioan Jitaru (Rom) Giotti Victoria | ||
DNF | Simone Sterbini (Ita) Giotti Victoria | ||
DNF | Denis Marian Vulcan (Rom) Giotti Victoria | ||
DNF | Krzysztof Domin (Pol) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis | ||
DNF | Leonardo Bonifazio (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis | ||
DNF | Fabio Mazzucco (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis | ||
DNF | Lucio Pierantozzi (Ita) Team Colpack | ||
DNF | Paul Double (GBr) Team Colpack | ||
DNF | Jalel Duranti (Ita) Team Colpack | ||
DNF | Richard Holec (Cze) Team Colpack | ||
DNF | Nicolo’ Parisini (Ita) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze | ||
DNF | Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels | ||
DNF | Benjamin Brkic (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels | ||
DNF | Tim Wollenberg (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels | ||
DNF | Daniel Lehner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels | ||
DNF | Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Coldeportes Bicicletas Strongman | ||
DNF | Diego Fernando Cano Malaver (Col) Coldeportes Bicicletas Strongman | ||
DNF | Eduardo Estrada Celis (Col) Coldeportes Bicicletas Strongman | ||
DNF | Brayan Hernandez Gomez (Col) Coldeportes Bicicletas Strongman | ||
DNF | Diego Alejandro Jaramillo Velez (Col) Coldeportes Bicicletas Strongman | ||
DNF | William David Muñoz Perez (Col) Coldeportes Bicicletas Strongman | ||
DNF | Matteo Donegà (Ita) Cycling Team Friuli Asd | ||
DNF | Davide Bais (Ita) Cycling Team Friuli Asd | ||
DNF | Mattia Bais (Ita) Cycling Team Friuli Asd | ||
DNF | Jonathan Milan (Ita) Cycling Team Friuli Asd | ||
DNF | Massimo Orlandi (Ita) Cycling Team Friuli Asd | ||
DNF | Gabriele Petrelli (Ita) Cycling Team Friuli Asd | ||
DNF | Federico Burchio (Ita) D’Amico Um Tools | ||
DNF | Roman Kustadinchev (Rus) D’Amico Um Tools | ||
DNF | Angelo Raffaele (Ita) D’Amico Um Tools | ||
DNF | Filippo Bertone (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ||
DNF | Andrea Ferrari (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ||
DNF | Felix Ritzinger (Aut) Maloja Pushbikers | ||
DNF | Benoît Guinchard (Swi) Swiss Racing Academy | ||
DNF | Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Prodir | ||
DNF | Eriks Toms Gavars (Lat) Amore & Vita – Prodir | ||
DNF | Andrea Meucci (Ita) Amore & Vita – Prodir | ||
DNF | Adam Carr (USA) Team Skyline | ||
DNF | David Dawson (USA) Team Skyline | ||
DNF | Ryan Dewald (USA) Team Skyline | ||
DNF | Parker Kyzer (USA) Team Skyline | ||
DNF | Justin Mcquerry (USA) Team Skyline | ||
DNS | Alejandro Osorio Carvajal (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane’ | ||
DNS | Daniel Auer (Aut) Maloja Pushbikers |