fot. organizator

Kolarski wyścig z morza i marzeń – Gran Fondo Gdynia – zbliża się wielkimi krokami. Już 2 czerwca na malowniczą trasę po Kaszubach wyruszy turkusowy peleton ponad tysiąca kolarzy z 20 krajów świata. Na gdyńskim Skwerze Kościuszki rywalizować będą natomiast najmłodsi adepci dwóch kółek. Zaprezentowano właśnie koszulkę Gran Fondo Kids Gdynia.

Czym skorupka za młodu nasiąknie… To już wiedzą wszyscy rodzice, zwłaszcza ci, którym sport nie jest obcy. Organizatorzy Gran Fondo Gdynia zapraszają do zabawy najmłodszych, a dodatkową zachętą ma być m.in. oficjalna koszulka, którą każde dziecko otrzyma w pakiecie startowym.

T-shirt znajdzie się w każdym dziecięcym pakiecie i na pewno ucieszy niejedno oko pięknym motywem graficznym z sylwetką kolarza

– mówi rzeczniczka imprezy, Ewa Paciorek.

Będzie też znakomitą pamiątką z imprezy oraz zachętą do aktywnego trybu życia na codzień

– dodaje.

Do udziału w Gran Fondo Kids Gdynia zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Ich zmagania na dystansach od 800 do 3200 metrów odbędą się w niedzielę, 2 czerwca, na widowiskowej pętli wokół Skweru Kościuszki w Gdyni. Uczestnicy zawodów otrzymają na mecie pamiątkowy medal, zaś najlepszym spośród dziewcząt i chłopców w swoich kategoriach wiekowych zostaną wręczone puchary i nagrody rzeczowe.

Łącznie w zawodach dla najmłodszych może wziąć udział maksymalnie 200 dzieci, po 50 osób w każdej kategorii wiekowej. Rywalizacje te odbędą się w czasie, gdy na trasie będą przebywać dorośli uczestnicy.

Mamy nadzieję, że w ten sposób wypełnimy czas, gdy dorośli
zawodnicy będą na trasie i w ten sposób zachęcimy do wspólnej
zabawy całe rodziny. Gdy tata lub mama będą pokonywać kolejne
kilometry na naszej kaszubskiej pętli, drugi rodzic może aktywnie
bawić się z dziećmi na Skwerze Kościuszki

– przekonuje Ewa Paciorek.

Rejestracja na zawody Gran Fondo Gdynia – w tym także na wyścigi dla dzieci – odbywa się w portalu www.SlotMarket.pl. Szczegóły dotyczące wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gfgdynia.com

fot. organizator
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments