fot. Gran Fondo Gdynia

Gdynia i Poznań ponownie będą gospodarzami wyścigów kolarskich! Bezpieczne, wyłączone z ruchu trasy, profesjonalna koszulka w pakiecie startowym oraz miasteczko kolarskie, to tylko niektóre atuty rywalizacji Gran Fondo Series. Przygotowano również rabaty dla uczestników ubiegłorocznych wyścigów.

Pierwsze zawody Gran Fondo Gdynia odbyły się w 2018 roku. Debiutancka edycja przyciągnęła na start ponad 300 kolarzy, którzy mieli do wyboru dwie malownicze trasy prowadzące przez Kaszuby. Rok później frekwencja wzrosła prawie czterokrotnie! Peleton kolarzy w charakterystycznych koszulkach liczył niemal 1200 osób. Niestety, pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację zawodów w 2020 roku, na które było zapisanych już ponad 1800 kolarzy. W 2021 rywalizacja wróciła ze zdwojoną siłą, jako cykl dwóch wyścigów: w Gdyni oraz Poznaniu.

Gran Fondo Series 2022!

​Pod szyldem Gran Fondo Series odbędą się w tym roku ponownie dwa wyścigi:

  • Gran Fondo Gdynia – 15 maja 2022;
  • Gran Fondo Poznań – 3 lipca 2022.

W obu przypadkach zawodnicy będą mogli wybrać dwa główne dystanse: Gran Fondo: 124 km (Gdynia), 111 km (Poznań) oraz Medio Fondo: 82 km (Gdynia), 65 km (Poznań).

Niezmienne pozostaną kluczowe wyróżniki imprezy:

  • Bogaty pakiet startowy z koszulką Gran Fondo Series oraz pamiątkowym medalem. Nowością będzie tutaj możliwość wyboru pakietu z profesjonalną koszulką – taką, jaką można spotkać u zawodowych kolarzy ścigających się w Pro Tour.
  • Maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy, dzięki całkowicie wyłączonym z ruchu trasom wyścigu.
  • Atrakcyjne trasy i lokalizacje obu wyścigów – pagórkowata trasa wokół Gdyni i płaski, typowo sprinterski wyścig w Poznaniu, który tym razem zakończy się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wyścig dla całych rodzin!

W tegorocznej edycji zawodów nadal będzie można wystartować na dystansie odpowiednim dla całej rodziny, czyli Gran Fondo Family. To wyścigi na trasie o długości 30 km. W ten sposób Gran Fondo Series zachęca do startu początkujących kolarzy oraz całe rodziny. Podobnie, jak w latach poprzednich, w programie zawodów znajdą się też bardzo krótkie wyścigi dla najmłodszych, czyli Gran Fondo Kids.

Specjalna oferta dla zawodników z 2021 roku

Organizatorzy przygotowali również specjalne vouchery dla zawodników, którzy brali udział w Gran Fondo Series 2021. Każdy z kolarzy, który startował na dystansie Gran Fondo lub Medio Fondo otrzyma specjalny bon rabatowy na 50 zł upoważniający do zniżki podczas rejestracji na dowolne, tegoroczne zawody. Specjalne kody do rejestracji, umożliwiające realizację vouchera, zostały przesłane do ubiegłorocznych zawodników drogą mailową.

​Gran Fondo Winter Edition

W ramach przygotowań do rywalizacji w Gran Fondo Series, każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma darmowe prawo startu w zimowej, wirtualnej odsłonie zawodów. Będzie to idealna okazja, by zapoznać się z trasami w Gdyni oraz Poznaniu. Zawody odbędą się jako 3-dniowe wyścigi etapowe na zdigitalizowanych trasach w aplikacji Kinomap:

  • ​Gran Fondo Winter Edition Gdynia – 21-23 lutego (zapisy 7 lutego br.)
  • Gran Fondo Winter Edition Poznań – 21-23 marca (zapisy 14 lutego br.)

Start w zimowej edycji jest bezpłatny dla uczestników Gran Fondo Series 2022. Dodatkowo, będzie można dokupić medal oraz koszulkę Gran Fondo Winter Edition (long sleeve).

W wirtualnych zawodach mogą również wystartować osoby niezapisane na Gran Fondo Series 2022. Koszt rywalizacji w jednym, 3-dniowym wyścigu etapowym, to 50 zł. W tej cenie jest już wliczony pamiątkowy medal Gran Fondo Winter Edition.

Rejestracja na zawody Gran Fondo Gdynia 2022 rozpocznie się 1 lutego 2022 roku w portalu SlotMarket.pl. Zapisy na wyścig poznański zostaną uruchomione w późniejszym terminie.

Więcej informacji o Gran Fondo Series można znaleźć na www.gfseries.pl.

Partnerem medialnym wydarzenia jest Naszosie.pl

Poprzedni artykułTadej Pogacar miał pozytywny wynik testu na koronawirusa
Następny artykułLa Gazzetta dello Sport: Kłopoty zdrowotne Gianniego Moscona. Straci początek sezonu
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz

A Majka Grand Fondo 2022 się nie liczy, czy to jakaś inna impreza?

Daniel
Daniel

Ciekaw czy w tym roku nie policzą sobie opłaty administracyjnej w wysokości 100 złotych