Gran Fondo Series – cykl wyścigów po całkowicie wyłączonych z ruchu trasach – wraca w tym sezonie z dwoma edycjami w Gdyni i Poznaniu oraz… kilkoma nowościami. Przedstawiamy trasy, tegoroczne koszulki wyścigów i zbieramy najważniejsze informacje. Na listach startowych jest już kilkuset zawodników!

Co, gdzie i kiedy?

Gdynia – 15 maja. Poznań – 3 lipca. Dwa wyścigi, dwie zupełnie różne trasy.

Gran Fondo Gdynia zaprosi kolarzy na ciekawą, selektywną, kaszubską pętlę ze słynnym NDW, czyli podjazdem pod Nowy Dwór Wejherowski. Najmocniejsi będą mogli powalczyć nie tylko o zwycięstwo w całym wyścigu, ale także o koszulkę najlepszego górala – na trasie znajdą się bowiem liczne premie górskie. To pierwsza z nowości tegorocznego Gran Fondo Gdynia.

Fot. Bartłomiej Zborowski / GF Gdynia

Edycja poznańska zapowiada się z kolei jako raj dla sprinterów – płaskie trasy będą sprzyjały szybkiej jeździe. Aby zapewnić dodatkowe emocje na trasie, organizatorzy przewidzieli kilka premii lotnych i koszulkę dla najaktywniejszego kolarza.

W obu miastach przygotowano trzy trasy:

– najdłuższą – Gran Fondo;

– średnią – Medio Fondo;

– krótką, rodzinną pętlę – Family Fondo.

Dodatkowo, dzień przed głównymi wyścigami w okolicach biura zawodów i expo odbędą się krótkie wyścigi dla dzieci – Gran Fondo Kids.

Obecnie trwa rejestracja do wszystkich imprez, a na listach startowych jest już kilkuset zawodników. Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie: www.gfseries.pl oraz śledząc kanały Gran Fondo Series na Facebooku i Instagramie.

Unikalne trasy i koszulki, czyli wyróżniki Gran Fondo Series

Jazda w komfortowych i bezpiecznych warunkach, po całkowicie wyłączonych z ruchu drogowego trasach, to podstawowa zaleta wyścigów Gran Fondo Series. I nie oznacza to wcale, że kolarze muszą się kręcić w kółko po krótkich pętlach – wręcz przeciwnie!

Szczegóły tegorocznych tras przedstawiono podczas niedawnej, multimedialnej prezentacji. Możecie obejrzeć ją poniżej i zobaczyć przy okazji, co mówi o nich Andrzej Specjał z Bydgoskiej Grupy Kolarskiej, który w ubiegłym sezonie finiszował na 2. miejscu w Poznaniu, a w Gdyni zajął 8. miejsce.

Animacje poszczególnych tras, a także ich ślady GPX można dodatkowo znaleźć na www.gfseries.pl.

Organizatorzy cyklu co roku przygotowują też oficjalną koszulkę, która znajduje się w każdym pakiecie startowym na dystansie Gran Fondo i Medio Fondo. W tym roku koszulki wyprodukuje partner wyścigu, firma Martombike.

W tym roku – po raz pierwszy – zawodnicy mają do wyboru pakiet Basic z tradycyjną koszulką lub Premium, w którym znajdzie się koszulka rodem z Pro Touru – model 213 w ofercie Martombike. Jej aerodynamiczny krój i wysoce elastyczna, włoska dzianina Asteria gwarantują najwyższy komfort użytkowania i dodatkowe sekundy podczas wyścigu.

 

Profesjonalny wyścig dla każdego

Od początku ambicją organizatorów było stworzenie wyścigu dla amatorów, w którym poczują się jak zawodowcy. Stąd w pełni zamknięte trasy i duży nacisk na całą otoczkę wyścigu – profesjonalnie zorganizowaną strefę startu i mety, miasteczko zawodów z kolarskim expo czy oficjalny sklepik z gadżetami Gran Fondo Series.

Celem jest też jednak zachęcenie całych rodzin i rekreacyjnych kolarzy do udziału w wydarzeniu. Stąd m.in. dystans Family (25-30 km) i krótkie wyścigi dla najmłodszych. A każdy uczestnik Gran Fondo Series, od zwycięzcy dystansu Gran Fondo po ostatniego finishera Family Fondo czy najmłodszego uczestnika Gran Fondo Kids, na mecie otrzymuje pamiątkowy medal.

Serdecznie zapraszamy 15 maja do Gdyni i 3 lipca do Poznania. Szczegóły na www.gfseries.pl. Spotkajmy się na Gran Fondo Series!

Serwis naszosie.pl jest Patronem medialnym serii Gran Fondo 2022. Polecamy!

Poprzedni artykułJumbo-Visma z nowym sponsorem począwszy od Tour de France
Następny artykułHRE Mazowsze Serce Polski wystartuje w Giro d’Italia Giovani U23
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments