fot. HUROM Polska BDC Development

Jakub Kaczmarek wygrał ostatni etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour, zaś klasyfikacja generalna padła łupem Adriana Kurka. Obaj kolarze reprezentują HUROM Polska BDC Development.

Czwarty i zarazem ostatni etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour liczył 162 kilometry i prowadził z Wieruszowa do Kalisza.

Na rywalizację na tym odcinku miał dziś wpływ wiatr. Po przejechaniu 120 kilometrów na czele została tylko niewielka grupa zawodników, w której nie było dotychczasowego lidera oraz trzeciego kolarza w klasyfikacji generalnej.

Ostatecznie dublet polegający na etapowym i generalnym zwycięstwie zgarnęła ekipa HUROM. 25-letni Jakub Kaczmarek wygrał etap, zaś były mistrz Polski Adrian Kurek okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej.

Na poniższym video można było zobaczyć, jak wyglądał finisz w Kaliszu.

PEŁNE WYNIKI > TUTAJ

Poprzedni artykułJacob Fuglsang: „Decyzja sędziów to nieporozumienie”
Następny artykułParyż-Roubaix 2019: Philippe Gilbert z kolejnym monumentem w swoim palmarès
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments