Alexander Kamp wygrał drugi etap Circuit des Ardennes International. Duńczyk został nowym liderem wyścigu. Szymon Rekita zajął 9. miejsce.

Na drugim etapie Circuit des Ardennes International znalazło się kilka podjazdów. Kolarze mieli do pokonania 157 kilometrów z Rocroi do Montherme. Na początku aktywnie jechali Polacy. Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx) był drugi na Côte d’Hardoncelle, a Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) wygrał premię na Côte de Clavy-Warby.

W ucieczce dnia jechali: Harrison Sweeny (Evopro Racing), Michael Kurkle (Elkov Author), Alexander Evans (SEG Racing), Matthias Reutimann (Swiss Racing Academy), Jalel Duranti (Team Colpack), Brendan Rhim (Araphoe-Hincapie), Romain Campistrous (AVC Aix-en-Provence), Romain Bacon (CC Nogent-sur-Oise), Nicolai Brochner Nielsen (Riwal Readynez Cycling Team) i Quentin Venner (Wallonie-Bruxelles Development Team).

Odjazd został dogoniony niecałe 20 kilometrów przed metą. Potem premię górską po samotnym ataku wygrał Alexander Kamp (Riwal Readynez Cycling Team). Szymon Rekita był trzeci na premii. Kamp został doścignięty, a lider Kaden Groves odpadł z głównej grupy na podjeździe Cote du Roc w końcówce.

W końcówce ponownie zaatakował Alexander Kamp, który sięgnął po zwycięstwo z niedużą przewagą i został nowym liderem. Drugie miejsce zajął Aaron Gate (Evopro Racing), a trzeci był Sean Quinn (Hagens Bermans Axeon). Na 9. miejscu etap zakończył Szymon Rekita.

Wyniki etapu:

Classement de la 2e étape :
1 KAMP Alexander (DEN) RIW  en 4h04’35”
2 GATE Aaron (NZL) EVO à 05”
3 QUINN Sean (USA) HBA à 07”
4 GROVES Kaden (AUS) SEG ”
5 MERTENS Julian (BEL) LOT ”
6 HOELGAARD Markus (NOR) UXT ”
7 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
8 THALMANN Roland (SUI) VBG ”
9 REKITA Szymon (POL) LPC ” 
10 GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
11 BUDIAK Anatolii (UKR) WIB ”
12 ABRAHAMSEN Jonas (NOR) UXT ”
13 GALL Felix (AUT) DSU ”
14 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
15 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
16 SICARD Romain (FRA) TDE ”
17 BAGIOLI Andrea (ITA) CPK ”
18 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX ”
19 PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF ”
20 MONIQUET Sylvain (BEL) WBD ”
21 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
22 SCHELLING Ide (NED) SEG ”
23 LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT ”
24 VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT ”
25 BURKE Jack (CAN) LPC ”
26 VAN GILS Maxim (BEL) LOT ”
27 PEARSON Daniel (GBR) DHB à 31”
28 GROŠELJ Žiga (SLO) ADR à 33”
29 WOLFE Benjamin (USA) AHB à 36”
30 BANZER Gordian (SUI) VBG à 40”
31 MARTINEZ JIMENEZ Ivan (ESP) FRO ”
32 ANDERSON Edward (USA) HBA ”
33 ALMEIDA João (POR) HBA à 52”
34 PUTT Tanner (USA) AHB à 55”
35 SCHELLING Patrick (SUI) VBG à 01’01”
36 KRIEGER Alexander (GER) LPC à 01’13”
37 VERMAERKE Kevin (USA) HBA à 01’31”
38 JOLY Thomas (FRA) CCN à 01’35”
39 RAIBAUD Jimmy (FRA) ROA à 01’36”
40 SWEENY Harrison (AUS) EVO à 01’41”
41 SISR František (CZE) ELA à 01’48”
42 SINSCHEK Nils (NED) DSU à 01’52”
43 DOUBLE Paul (GBR) CPK à 01’55”
44 ARENSMAN Thymen (NED) SEG à 01’58”
45 MAAS Jan (NED) LPC à 02’16”
46 TONIATTI Andrea (ITA) CPK à 02’19”
47 PATERSKI Maciej (POL) WIB à 02’27”
48 JOLIBERT Clément (FRA) AIX à 02’31”
49 KATERBERG Ben (CAN) DSU à 02’52”
50 RONDEAU Fabien (FRA) ROA à 03’32”
51 CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF ”
52 KATRAŠNIK Gašper (SLO) ADR à 03’48”
53 LESTIDO REY Martin (ESP) FRO à 04’06”
54 MAINARD Jerome (FRA) ROA à 04’14”
55 KUKRLE Michael (CZE) ELA à 04’17”
56 BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX à 04’19”
57 PER David (SLO) ADR à 04’24”
58 ZAHÁLKA Matěj (CZE) ELA à 04’38”
59 JOURNIAUX Axel (FRA) TDE à 04’40”
60 HEINSCHKE Leon (GER) DSU à 05’03”
61 RAUGEL Antoine (FRA) CCF à 05’06”
62 RICHARDSON Alexandar (GBR) DHB à 05’12”
63 PFRIMMER Arnaud (FRA) CCN à 05’15”
64 REUTIMANN Matthias (SUI) SRA à 05’20”
65 LÜSCHER Damian (SUI) SRA ”
66 GARAVAGLIA Giacomo (ITA) CPK à 05’26”
67 KUEN Maximilian (AUT) VBG à 05’28”
68 VEREECKEN Thomas (BEL) LOT à 05’32”
69 CAMPISTROUS Romain (FRA) AIX ”
70 HUYS Laurens (BEL) LOT à 05’45”
71 OIEN Justin Alexander (USA) AHB à 06’46”
72 RHIM Brendan (USA) AHB ”
73 BAZHKOU Stanislau (BLR) MCC à 06’50”
74 ROSE-DAVIES Louis (GBR) DHB à 07’00”
75 ANTUNES Tiago (POR) SEG à 07’06”
76 DURANTI Jalel (ITA) CPK à 07’37”
77 THIÈRY Cyrille (SUI) SRA à 07’54”
78 SCHMID Mauro (SUI) SRA ”
79 MALLE Nicolas (FRA) LOU à 07’56”
80 TASSET Marvin (BEL) WBD à 07’59”
81 RUTKIEWICZ Marek (POL) WIB à 08’01”
82 PESTIAUX Yann (BEL) WBD ”
83 VERGER Simon (FRA) CCF ”
84 GUAY Julien (FRA) LOU à 08’04”
85 HENRIO Ewen (FRA) LOU ”
86 PIERANTOZZI Lucio (ITA) CPK à 08’10”
87 CONTER Ken (LUX) CCF à 08’12”
88 TRÆEN Torstein (NOR) UXT ”
89 SCHLEGEL Michal (CZE) ELA à 08’21”
90 VENNER Quentin (BEL) WBD à 08’25”
91 DAVIS Cole (USA) HBA à 08’38”
92 STEWART Thomas (GBR) DHB à 08’59”
93 RIVIERE David (FRA) LOU à 09’07”
94 ORRICO Davide (ITA) VBG à 09’46”
95 MAGNUSSON Kim (SWE) RIW ”
96 BRYON Miguel (USA) AHB à 11’24”
97 VEYHE Torkil (DEN) RIW ”
98 NORIEGA GOMEZ Diego (ESP) FRO ”
99 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW ”
100 MARIÑO DOMINGUEZ Aaron (ESP) FRO ”
101 JORGENSEN Aaen Jonas (DEN) RIW ”
102 CIEŚLIK Paweł (POL) WIB ” 
103 FLAKSIS Andzs (LAT) AHB à 11’29”
104 MEYER Robin (FRA) AIX à 11’31”
105 ANDERSEN Idar (NOR) UXT à 11’45”
106 LEMOINE Gaetan (FRA) LOU à 13’10”
107 KUMP Marko (SLO) ADR à 14’50”
108 RAJOVIC Dusan (SRB) ADR ”
109 SALMON Martin Alexander (GER) DSU ”
110 SHUMOV Nikolai (BLR) MCC à 14’53”
111 AVOINE Kévin (FRA) CCN ”
112 HENNESSY Jacob (GBR) DHB ”
113 SOBAL Yauhen (BLR) MCC à 14’55”
114 QUINIO Adrien (FRA) CCN ”
115 STROKAU Vasili (BLR) MCC ”
116 LÜTOLF Yves (SUI) SRA ”
117 MAIKIN Roman (RUS) MCC à 15’00”
118 PODLASKI Michał (POL) WIB ”
119  EGHOLM Jakob (DEN) HBA ”
120 BROCHNER NIELSEN Nicolai Philip (DEN) RIW ”
121  WACKER Ludvig Anton (DEN) DSU ”
122 KONWA Piotr (POL) WIB ”
123  VAN BELLE Bas (NED) LPC ”
124 DOWNEY Mark (IRL) EVO ”
125 JAMET Alexandre (FRA) ROA ”
126 BACON Romain (FRA) CCN à 15’04”
127  OTRUBA Jakub (CZE) ELA ”
128  EVANS Alexander (AUS) SEG ”
129 CHATELUS Axel (FRA) ROA à 15’07”
130  WIRTGEN Luc (LUX) WBD à 18’05”
131  KULSET Sindre (NOR) UXT à 18’59”
132  FONTAINE Emerson (BEL) WBD à 19’18”
133 GEßNER Konrad (GER) LPC à 20’16’

Classement général :
1 KAMP Alexander (DEN) RIW les 365 km en 9h01’41” (moy. 38,369 km/h)
2 * GROVES Kaden (AUS) SEG à 10”
3 GATE Aaron (NZL) EVO à 12”
4 * QUINN Sean (USA) HBA à 16”
5 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT à 18”
6 REKITA Szymon (POL) LPC à 19”
7 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT ”
8 * MERTENS Julian (BEL) LOT à 20”
9 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
10 HOELGAARD Markus (NOR) UXT ”
11 THALMANN Roland (SUI) VBG ”
12 * GALL Felix (AUT) DSU ”
13 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
14 ABRAHAMSEN Jonas (NOR) UXT ”
15 * PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF ”
16 GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
17 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
18 SICARD Romain (FRA) TDE ”
19 * VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT ”
20 * MONIQUET Sylvain (BEL) WBD ”
21 BUDIAK Anatolii (UKR) WIB ”
22 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
23 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
24 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX ”
25 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK ”
26 BURKE Jack (CAN) LPC ”
27 PEARSON Daniel (GBR) DHB à 44”
28 GROŠELJ Žiga (SLO) ADR à 46”
29 * ANDERSON Edward (USA) HBA à 53”
30 BANZER Gordian (SUI) VBG ”
31 * ALMEIDA João (POR) HBA à 01’05”
32 PUTT Tanner (USA) AHB à 01’08”
33 MARTINEZ JIMENEZ Ivan (ESP) FRO à 01’16”
34 KRIEGER Alexander (GER) LPC à 01’26”
35 * VERMAERKE Kevin (USA) HBA à 01’44”
36 RAIBAUD Jimmy (FRA) ROA à 01’49”
37 * SWEENY Harrison (AUS) EVO à 01’54”
38 SISR František (CZE) ELA à 01’57”
39 DOUBLE Paul (GBR) CPK à 02’08”
40 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG à 02’11”
41 JOLY Thomas (FRA) CCN à 02’23”
42 MAAS Jan (NED) LPC à 02’29”
43 TONIATTI Andrea (ITA) CPK à 02’32”
44 PATERSKI Maciej (POL) WIB à 02’40”
45 JOLIBERT Clément (FRA) AIX à 02’44”
46 * KATERBERG Ben (CAN) DSU à 03’05”
47 * CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF à 03’45”
48 * RONDEAU Fabien (FRA) ROA ”
49 KATRAŠNIK Gašper (SLO) ADR à 04’01”
50 LESTIDO REY Martin (ESP) FRO à 04’19”
51 MAINARD Jerome (FRA) ROA à 04’27”
52 KUKRLE Michael (CZE) ELA à 04’30”
53 * BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX à 04’32”
54 PER David (SLO) ADR à 04’37”
55 ZAHÁLKA Matěj (CZE) ELA à 04’51”
56 JOURNIAUX Axel (FRA) TDE à 04’53”
57 * HEINSCHKE Leon (GER) DSU à 05’16”
58 * RAUGEL Antoine (FRA) CCF à 05’19”
59 WOLFE Benjamin (USA) AHB ”
60 PFRIMMER Arnaud (FRA) CCN à 05’28”
61 * LÜSCHER Damian (SUI) SRA à 05’33”
62 KUEN Maximilian (AUT) VBG à 05’38”
63 CAMPISTROUS Romain (FRA) AIX à 05’43”
64 * VEREECKEN Thomas (BEL) LOT à 05’45”
65 * HUYS Laurens (BEL) LOT à 05’58”
66 * SINSCHEK Nils (NED) DSU à 06’26”
67 RHIM Brendan (USA) AHB à 06’58”
68 OIEN Justin Alexander (USA) AHB à 06’59”
69 * ROSE-DAVIES Louis (GBR) DHB à 07’13”
70 * ANTUNES Tiago (POR) SEG à 07’19”
71 BAZHKOU Stanislau (BLR) MCC à 07’45”
72 THIÈRY Cyrille (SUI) SRA à 08’07”
73 * SCHMID Mauro (SUI) SRA ”
74 * MALLE Nicolas (FRA) LOU à 08’09”
75 * TASSET Marvin (BEL) WBD à 08’12”
76 RUTKIEWICZ Marek (POL) WIB à 08’14”
77 * PESTIAUX Yann (BEL) WBD ”
78 GUAY Julien (FRA) LOU à 08’17”
79 TRÆEN Torstein (NOR) UXT à 08’25”
80 * CONTER Ken (LUX) CCF ”
81 SCHLEGEL Michal (CZE) ELA à 08’34”
82 * VENNER Quentin (BEL) WBD à 08’38”
83 SCHELLING Patrick (SUI) VBG à 08’54”
84 STEWART Thomas (GBR) DHB à 09’12”
85 RIVIERE David (FRA) LOU à 09’20”
86 RICHARDSON Alexandar (GBR) DHB à 09’46”
87 BRYON Miguel (USA) AHB à 11’37”
88 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW ”
89 NORIEGA GOMEZ Diego (ESP) FRO ”
90 CIEŚLIK Paweł (POL) WIB ”
91 MEYER Robin (FRA) AIX à 11’44”
92 GARAVAGLIA Giacomo (ITA) CPK à 13’12”
93 LEMOINE Gaetan (FRA) LOU à 13’23”
94 * VERGER Simon (FRA) CCF à 13’58”
95 * HENRIO Ewen (FRA) LOU à 14’01”
96 KUMP Marko (SLO) ADR à 14’57”
97 * RAJOVIC Dusan (SRB) ADR à 15’03”
98 HENNESSY Jacob (GBR) DHB à 15’06”
99 SHUMOV Nikolai (BLR) MCC ”
100 * AVOINE Kévin (FRA) CCN ”
101 BROCHNER NIELSEN Nicolai Philip (DEN) RIW à 15’13”
102 MAIKIN Roman (RUS) MCC ”
103 KONWA Piotr (POL) WIB ” 
104 BACON Romain (FRA) CCN à 15’15”
105 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA à 15’17”
106 JORGENSEN Aaen Jonas (DEN) RIW à 15’58”
107 * DAVIS Cole (USA) HBA à 16’31”
108 REUTIMANN Matthias (SUI) SRA à 17’08”
109 JAMET Alexandre (FRA) ROA à 17’48”
110 * WIRTGEN Luc (LUX) WBD à 18’18”
111 VEYHE Torkil (DEN) RIW à 19’09”
112 FLAKSIS Andzs (LAT) AHB à 19’15”
113 * SALMON Martin Alexander (GER) DSU à 19’24”
114 DURANTI Jalel (ITA) CPK à 19’25”
115 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT à 19’40”
116 * PIERANTOZZI Lucio (ITA) CPK à 19’58”
117 PODLASKI Michał (POL) WIB à 20’57”
118 * EGHOLM Jakob (DEN) HBA ”
119 ORRICO Davide (ITA) VBG à 21’31”
120 MAGNUSSON Kim (SWE) RIW à 21’34”
121 QUINIO Adrien (FRA) CCN à 22’39”
122 STROKAU Vasili (BLR) MCC à 22’41”
123 * LÜTOLF Yves (SUI) SRA ”
124 * EVANS Alexander (AUS) SEG à 22’50”
125 * MARIÑO DOMINGUEZ Aaron (ESP) FRO à 23’12”
126 SOBAL Yauhen (BLR) MCC à 26’43”
127 DOWNEY Mark (IRL) EVO à 26’48”
128 * WACKER Ludvig Anton (DEN) DSU ”
129 * VAN BELLE Bas (NED) LPC ”
130 CHATELUS Axel (FRA) ROA à 26’55”
131 * KULSET Sindre (NOR) UXT à 30’47”
132 * FONTAINE Emerson (BEL) WBD à 31’06”
133 GEßNER Konrad (GER) LPC à 32’04”