fot. SEG Racing Academy

Kaden Groves (SEG Racing Academy) wygrał pierwszy etap wyścigu Circuit des Ardennes International. Australijczyk pokonał w finałowym sprincie Marko Kumpa (Adria Mobil) i Frantiska Sisra (Elkov-Author). Jako ósmy finiszował Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław).

Pierwszy etap Circuit des Ardennes liczył 188 kilometrów. Kolarze wyruszyli z Neuvizy, a finiszowali w Launois-sur-Vence. Na starcie imprezy (kategorii 2.2) stanął, w barwach Leopard Pro Cycling Szymon Rekita. Oglądamy też polską ekipę – Wibatech Merx Wrocław, a w niej: Macieja Paterskiego, Pawła Cieślika, Michała Podlaskiego, Piotra Konwę, Marka Rutkiewicza i Anatolija Budiaka.

Niedługo po starcie, od peletonu oderwało się dwóch zawodników: Adrien Quinio (CC Nogent-sur-Oise) i Davide Orrico (Team Vorarlberg-Santic). Ich maksymalna przewaga wynosiła pięć minut, lecz im bliżej było mety, tym szybciej spadała. Ostatecznie duet został wchłonięty przez główną grupę 38 kilometrów od “kreski”. Tuż po tym rozpoczęły się ataki, które jednak w komplecie paliły na panewce.

Ostatecznie pierwszy akt rywalizacji w Ardenach rozstrzygnął się w sprincie. Jako pierwszy finiszował 20-letni Australijczyk, Kaden Groves (SEG Racing Academy), który wyprzedził dobrze znanych polskim kibicom Marko Kumpa (Adria Mobil) i Frantiska Sisra (Elkov-Author). W czołowej dziesiątce finiszował Maciej Paterski, który był ósmy.

Pełne wyniki I etapu dostępne TUTAJ