fot. materiały CCC Team

Jeżdżąca z polską licencją worldtourowa ekipa CCC Team ogłosiła skład na kolejny monument sezonu – Paryż-Roubaix. Siedmioosobowa ekipa zbudowana będzie naturalnie wokół Grega Van Avermaeta, a pomagać mu będą między innymi Łukasz Wiśniowski i Kamil Gradek.

33-letni Belg – centralna postać drużyny finansowanej przez Dariusza Miłka, w pomarańczowych barwach odniósł jak dotąd jedno zwycięstwo. W lutym okazał się najlepszy na trzecim etapie Volta a la Comunitat Valenciana (2.1.). W Hiszpanii oraz podczas Tour of Oman sygnalizował niezłą dyspozycję, która miała zaowocować sukcesami w kampanii północnych klasyków.

Niestety, jak dotąd trudno przyznać, by Van Avermaet był z niej w stu procentach rozliczony. Co prawda zajmował miejsca w czołówce Omloop Het Nieuwsblad (był drugi) oraz E3 BinckBank Classic (trzeci), ale rezultaty te nie zaspokoiły ambicji ani samego zawodnika, ani włodarzy drużyny. Być może sukces uda się osiągnąć właśnie podczas Paryż-Roubaix – wyścigu, który GvA w 2017 roku wygrał.

Nie jest żadną tajemnicą, że moim celem był triumf w Ronde van Vlaanderen, ale Paryż-Roubaix to dla mnie również szczególny wyścig. Bardzo chciałbym znowu go wygrać

– mówił lider CCC Team, cytowany przez stronę internetową swojej drużyny

Do pomocy zawodnikowi z Lokeren przydzieleni zostali trzej rodacy: Gijs Van Hoecke, Nathan Van Hooydonck i Guillaume Van Keirsbulck. Dodatkowo, w składzie znalazło się dwóch Polaków: Łukasz Wiśniowski i Kamil Gradek, a uzupełni go (choć może w przypadku tego zawodnika nie jest to zbyt szczęśliwie dobrane słowo) Szwajcar, Michael Schaer.

Skład CCC Team na Paryż-Roubaix: Kamil Gradek, Michael Schaer, Greg Van Avermaet, Gijs Van Hoecke, Nathan Van Hooydonck, Guillaume Van Keirsbulck, Łukasz Wiśniowski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments