Już w czwartek, 11 kwietnia w Warszawie odbędzie się prezentacja trasy 76. edycji Tour de Pologne. Transmisję “na żywo” z tego wydarzenia przeprowadzi serwis naszosie.pl.

Od lat wyścig Czesława Langa odbywa się głównie w południowej części Polski. Tym razem będzie podobnie, bo choć oficjalnego, pełnego przebiegu trasy jeszcze nie znamy, sporo wywnioskować można, analizując zapisy umów Lang Teamu z poszczególnymi miastami. Na tej podstawie wiemy, że nasz narodowy Tour odwiedzi między innymi Kraków, Katowice, Bielsko-Białą oraz, tradycyjnie, Bukowinę Tatrzańską.

Faktu, że trasa zbliżona będzie do tej z 2018 roku, nie ukrywał również sam organizator.

Przy organizacji takiego wyścigu mamy pewne ograniczenia

– mówił w październiku ubiegłego roku, mając na myśli właśnie zobowiązania wobec miast.

 Trasa bardzo będzie podobna, ale nie identyczna

– zapowiedział.

Z naszych informacji wynika, że tym razem zabraknie efektownego finiszu w Szczyrku, który w dwóch ostatnich edycjach wyścigu miał znaczący wpływ na klasyfikację generalną i końcowe rozstrzygnięcia imprezy. W zamian za to, Czesław Lang i spółka przygotowali jednak zupełnie nowy, położony niedaleko podjazd. Jaki? To niech do czwartku pozostanie tajemnicą.

To między innymi ten smaczek sprawia, że warto będzie śledzić transmisję prezentacji trasy 76. Tour de Pologne. Przeprowadzi ją na swoim facebookowym profilu nasz serwis. Bądźcie z nami! Początek o godzinie 12:00.

Tegoroczna edycja TdP rozpocznie się trzeciego, a zakończy dziewiątego sierpnia. Póki co nie wiadomo, czy na jej starcie stanie zwycięzca sprzed roku – Michał Kwiatkowski (Team Sky), który jednak jeszcze na początku marca “nie wykluczał” takiej możliwości. Swój udział potwierdziła już za to trójka Polaków z ekipy BORA-hansgrohe: Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar. Zobaczymy też w akcji Włocha, Cesare Benedettiego, który, jak sam przyznał, już na etapie ustalania wstępnego kalendarza na 2019 rok zapowiedział, że nad Wisłą po prostu musi się pojawić.