Foto: Cor Vos

Simon Geschke (CCC Team) przeszedł w poniedziałek operację obojczyka, ale wtorkowe prześwietlenie wykazało złamanie czterech żeber. Wszystkich tych kontuzji Niemiec doznał podczas ostatniego etapu Volta a Catalunya. 

Simon Geschke zaktualizował informacje o swoim stanie zdrowia na Twitterze:

Operacja obojczyka się udała i jutro wracam do domu. Zła wiadomość: inne prześwietlenie wykazało, że złamałem także cztery żebra. Dobra wiadomość: technicznie od tego momentu może być tylko lepiej.

Kiedy wiadomo było, że Geschke złamał tylko obojczyk, spodziewano się, że po pięciu dniach będzie mógł wrócić na rower, a do ścigania po pięciu tygodniach. Nie wiadomo jednak, jaki jest szacowany czas rekonwalescencji w tej sytuacji. Ekipa CCC Team dotychczas na ten temat milczy.

Przypomnijmy, że w lutym podczas wyścigu Vuelta a Murcia złamał łokieć i wyścig w Katalonii był jego pierwszym startem po tej kontuzji. W Katalonii 33-latek przewrócił się na zjeździe, jadąc z prędkością 70 km/h. Razem z nim leżeli Romain Bardet i Tony Gallopin (AG2R), który także doznał kontuzji obojczyka, oraz Marc Soler z Movistaru, który opuścił wyścig ze złamanym nadgarstkiem.

Ta kraksa była bardzo poważna, ponieważ zjeżdżaliśmy bardzo szybko

– powiedział Romain Bardet.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments