Foto: Giro d'Italia

Telewizyjna saga związana z Giro d’Italia 2019 oficjalnie zakończona! W ciągu kilku dni telewizja RAI oficjalnie poinformuje o nawiązaniu nowej współpracy z RCS Sport.

Cała telenowela rozpoczęła się już na początku roku, kiedy świat obiegły informacje o zbyt wysokich wymaganiach organizatora Giro d’Italia względem poszczególnych telewizji. Wiele mówiło się o potencjalnym dostawcy obrazu, który, według nieoficjalnych źródeł, chciał transmisję z La Corsa Rosa przeprowadzić w systemie PPV. Na nasze szczęście, ostatecznie to znowu Rai otrzymało prawa do transmisji najważniejszego wyścigu we Włoszech.

Jak poinformowały dziś włoskie media, nie wiadomo jeszcze na jaką kwotę opiewać będzie kontrakt pomiędzy dwoma podmiotami. Jednocześnie jednak poznaliśmy potencjalny czas transmisji z trzech tygodni rywalizacji. Sama stacja Rai jest gotowa na emisję 300 godzin materiałów, włączając studio przed i po etapie, transmisje radiowe oraz internetowe. Nie wiadomo więc w jakim wymiarze wyścig będzie zaprezentowany w innych stacjach telewizyjnych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments