fot. Team Sky

Telewizja BBC przygotowuje godzinny film dokumentalny o zwycięzcy wyścigu Tour de France 2018 Geraincie Thomasie (Team Sky). Pokaże on czas jego dojrzewania w walijskim Cardiff, drogę do zwycięstwa w najważniejszym wyścigu kolarskim na świecie oraz kulisy przygotowań do obrony tytułu. 

Film będzie nosił tytuł: Geraint Thomas: Easy Rider. Oprócz przeszłości zostanie w nim pokazana także teraźniejszość, czyli treningi na Teneryfie i starty w wyścigach Tour de Romandie i Tour de Suisse.

Poprzedni rok był dla mnie absolutnie fenomenalny. Wsparcie, jakie otrzymałem od kibiców jest niewiarygodne. W tym sezonie chcę jeszcze bardziej podzielić się moją historią i zabrać ze sobą publiczność, która będzie mogła towarzyszyć mi w przygotowaniach do wyścigów, które znajdują się przede mną

– powiedział “G”.

Część zdjęć do filmu Thomas nakręci sam, a profesjonalna ekipa filmowa będzie mu towarzyszyła podczas wyścigów przygotowujących do Wielkiej Pętli. W dokumencie ma być również uwypuklone to, jak wielka presja ciąży na obrońcy tytułu wielkiego touru.

To będzie zdumiewający portret sportowca, który znajduje się na szczycie

– dodał Nick Andrew z BBC Wales.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments