fot. UAE Team Emirates / Bettini Photo

Jeszcze przed sezonem wielu zastanawiało się jak będzie wyglądać współpraca pomiędzy Fernando Gavirią a Alexandrem Kristoffem. Po wczorajszym Gent – Wevelgem nikt już chyba nie ma wątpliwości, że znakomity duet idealnie się uzupełnia.

Kiedy przed sezonem stało się jasne, że Gaviria przechodzi do ekipy UAE Team Emirates, według wielu było to jednoznaczne ze zmianą pozycji w zespole Alexandra Kristoffa. Jak się jednak okazało, obaj kolarze są w stanie świetnie współpracować, co pokazał wczorajszy wyścig Gent – Wevelgem. Wygląda na to, że w ekipie Giuseppe Saronniego Kolumbijczyk jest “tym szybszym”, a Norweg odpowiada za wyścigi dłuższe, wymagające większej wytrzymałości.

Początkowo plan był taki, by Alex rozprowadził Fernando. Ten drugi był jednak długo w ucieczce i 10 kilometrów dał nam znać, że woli rozprowadzić kolegę. Jak widać, przyniosło to efekt. To tylko udowodniło nam, że dla Fernando najważniejszy jest zespół i możemy na niego liczyć w każdej sytuacji. Dodatkowo widać, że po długim wyścigu dynamiczniejszy jest Alexander. Swoją drogą wiemy, że w odpowiednim momencie role się zmienią

– powiedział dyrektor sportowy UAE Team Emirates Allan Peiper.

Zgodnie z planem, obaj zawodnicy powinni w niedzielę stanąć na starcie Ronde van Vlaanderen. Wydaje się, że prawie na pewno ekipa UAE postawi na Alexandra Kristoffa, który wygrał De Ronde w 2015 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments