Foto: Hugo Barthélémy

Jonas Rutsch (Niemcy) był najlepszy na trasie Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper. Filip Maciejuk zajął 28. miejsce.

Orlicy walczący o zwycięstwo w Gent-Wevelgem mieli do przejechania 174 kilometry. Bardzo ciekawa trasa była urozmaicona kilkoma podjazdami, w tym ciężkim, brukowanym Kemmelbergiem.

W koszulkach reprezentacji jechali: Filip Maciejuk, Marceli Bogusławski, Szymon Krawczyk, Damian Papierski, Mateusz Kostański i Stanisław Aniołkowski.

Po kilku nieudanych atakach na czołowo wysforowali się: Patrick GAMPER (Austria), Fabio VAN DEN BOSSCHE (Belgia), Jeppe Aaskov PALLESEN (Dania), Jonas RUTSCH (Niemcy), Robert SCOTT, Fred WRIGHT (Wielka Brytania), Ben HEALY (Irlandia), Daan VAN SINTMAARTENSDIJK (Holandia), James FOUCHÉ, Ethan BATT (Nowa Zelandia), Andreas LEKNESSUND (Norwegia), Nicolas DEBEAUMARCHÉ (Francja), Joël SUTER (Szwajcaria), Cédric BEULLENS (Cycling Vlaanderen).

Podjazdy pod Monteberg i Baneberg spowodowały, że pierwsza ucieczka mocno się rozpadła, a z peletonu co chwilę atakowali nowi kolarze. 35 kilometrów przed metą na czele kręcili: Reynders (Belgia), Rutsch (Niemcy), Pidcock, Scott (Wielka Brytania), Fouche (Nowa Zelandia), Foss, Leknessund (Norwegia), Debeaumarche (Francja), Beullens (Cycling Vlaanderen), Castrique (Wallonie).

Tempa na Montebergu nie wytrzymali Pidcock, Debeaumarch i Beullens. Z czołowej grupy na ostatnich kilometrach zaatakował Rutsch, ale po pogoni dojechał do niego Leknessund.

Na finiszu szybszy okazał się Jonas Rutsch (Niemcy). Drugim miejscem musiał zadowolić się Andreas Leknessund (Norwegia), a trzeci był Jens Reynders (Belgia).

Trudny wyścig ukończyło tylko 36 kolarzy, a jedynym Polakiem w tym gronie był Filip Maciejuk (28. miejsce).

Wyniki:

1 RUTSCH Jonas GERMANY les 174 km en 4:05:08 (42,589 km/h)
2 LEKNESSUND Andreas NORWAY 0:00:00
3 REYNDERS Jens BELGIUM 0:00:04
4 SCOTT Robert GREAT BRITAIN 0:00:04
5 BEULLENS Cedric CYCLING VLAANDEREN 0:00:27
6 FOUCHE James NEW ZEALAND 0:00:27
7 FOSS Tobias S. NORWAY 0:00:27
8 CASTRIQUE Jonas WALLONIE 0:01:12
9 GAMPER Patrick AUSTRIA 0:01:12
10 SUTER Joel SWITZERLAND 0:01:12
11 HEALY Ben IRELAND 0:01:12
12 DEBEAUMARCHE Nicolas FRANCE 0:01:12
13 HALLER Patrick GERMANY 0:01:31
14 HINDSGAUL MADSEN Jacob DENMARK 0:01:31
15 JARC Aljaž SLOVENIA 0:01:31
16 MOBACH Jarno NETHERLANDS 0:01:31
17 NIELSEN Stokbro Andreas DENMARK 0:02:19
18 LAUK Karl Patrick ESTONIA 0:02:19
19 REX Laurenz WALLONIE 0:02:19
20 VAN SINTMAARTENSDIJK Daan NETHERLANDS 0:02:19
21 HOLLMANN Juri GERMANY 0:02:19
22 MONCASSIN Maxence FRANCE 0:02:19
23 WRIGHT Fred GREAT BRITAIN 0:02:19
24 KISKONEN Siim ESTONIA 0:02:19
25 FROIDEVAUX Robin SWITZERLAND 0:02:19
26 ANDERSSON Andreas SWEDEN 0:02:19
27 ZIMMERMANN Georg GERMANY 0:02:19
28 MACIEJUK Filip POLAND 0:02:19 
29 VAN DEN BOSSCHE Fabio BELGIUM 0:02:19
30 BAYER Tobias AUSTRIA 0:02:19
31 O’LOUGHLIN Michael IRELAND 0:02:19
32 RIKUNOV Petr RUSSIAN FEDERATION 0:02:19
33 GRIGNARD Sébastien BELGIUM 0:02:19
34 ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo SPAIN 0:02:19
35 PIDCOCK Thomas GREAT BRITAIN 0:02:25
36 KRON Andreas Lorentz DENMARK 0:02:27

Wycofali się:
JERMAN Žiga SLOVENIA
HORVAT Žiga SLOVENIA
PRIMOŽIČ Jaka SLOVENIA
PIRIH Aleš SLOVENIA
FINKŠT Tilen SLOVENIA
GALL Felix AUSTRIA
GAMPER Florian AUSTRIA
GAMPER Mario AUSTRIA
KIERNER Florian AUSTRIA
BRAET Vito BELGIUM
VAN TRICHT Stan BELGIUM
PALLESEN Jeppe Aaskov DENMARK
JOHANSEN Julius DENMARK
EGHOLM Jakob DENMARK
SANKMANN Joosep ESTONIA
PRANGEL Kristo ESTONIA
JOHANSON Kristjan ESTONIA
PAJUR Markus ESTONIA
MÄRKL Niklas GERMANY
TAEBLING Paul GERMANY
STEWART Jake GREAT BRITAIN
BRITTON Rhys GREAT BRITAIN
NALLY Joseph GREAT BRITAIN
MCDUNPHY Conn IRELAND
SMITH Luke IRELAND
HEANEY Marc IRELAND
STENSON Adam IRELAND
EINHORN Itamar ISRAEL
MAKA Omer ISRAEL
LAHAV Omer ISRAEL
GABAY Nir ISRAEL
ABU-FARES Saned ISRAEL
OLKHA Daniel ISRAEL
VENCHIARUTTI Nicola ITALY
MOZZATO Luca ITALY
ZAMBELLI Samuele ITALY
FERRI Gregorio ITALY
FIASCHI Tommaso ITALY
MAZZUCCO Fabio ITALY
KORBERGS ULVIS Horens LATVIA
RAZINSKIS Alekss Janis LATVIA
GAVARS Eriks Toms LATVIA
ANSONS Kristers LATVIA
PELCERS Kristaps LATVIA
PLUTO Martin LATVIA
CONTER Ken LUXEMBOURG
RIES Michel LUXEMBOURG
LEYDER Pit LUXEMBOURG
KLUCKERS Arthur LUXEMBOURG
HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG
LEYDER Misch LUXEMBOURG
DEKKER David NETHERLANDS
MAAS Edo NETHERLANDS
SCHELLING Ide NETHERLANDS
ZIJLAARD Maikel NETHERLANDS
HAMILTON Ben NEW ZEALAND
BATT Ethan NEW ZEALAND
FITZWATER Matias NEW ZEALAND
CAPPEL Liam NEW ZEALAND
WRIGHT Paul NEW ZEALAND
HVIDEBERG Jonas Iversby NORWAY
SLEEN Torjus NORWAY
URIANSTAD Martin Bugge NORWAY
WÆRENSKJOLD Søren NORWAY
BOGUSŁAWSKI Marceli POLAND 
KRAWCZYK Szymon POLAND 
PAPIERSKI Damian POLAND 
KOSTAŃSKI Mateusz POLAND 
ANIOŁKOWSKI Stanisław POLAND 
NEKRASOV Denis RUSSIAN FEDERATION
KULIKOVSKIY Alexandr RUSSIAN FEDERATION
POPOV Anton RUSSIAN FEDERATION
ROSTOVTSEV Sergey RUSSIAN FEDERATION
KAZANOV Evgeny RUSSIAN FEDERATION
ŠTOČEK Matúš SLOVAKIA
KUBI Luká SLOVAKIA
COMA Richard SLOVAKIA
FOLTÁN Adam SLOVAKIA
MERIAČ Tomáš SLOVAKIA
BLAŠKO Matej SLOVAKIA
CAÑELLAS SANCHEZ Xavier SPAIN
AZPARREN IRURZUN Xabier Mikel SPAIN
LAZKANO LOPEZ Oier SPAIN
BERRADE FERNANDEZ Urko SPAIN
PEÑALVER ANIORTE Manuel SPAIN
BRUNEL Alexys FRANCE
MALDONADO Dylan FRANCE
FERRON Valentin FRANCE
RENARD Alexis FRANCE
BERGSTRÖM FRISK Erik SWEDEN
PALM Oskar SWEDEN
WALL Christoffer SWEDEN
JOHANSSON Gustav SWEDEN
LINDGREN Emil SWEDEN
SCHNEITER Joab SWITZERLAND
AEBI Antoine SWITZERLAND
BISSEGGER Stefan SWITZERLAND
THIÉBAUD Valère SWITZERLAND
OMAE Kakeru JAPAN
WATANABE Ayumu JAPAN
FUKUDA Yoshiaki JAPAN
OMACHI Kento JAPAN
MATSUDA Shoi JAPAN
KAKIZAKI Eugene JAPAN
DE PESTEL Sander CYCLING VLAANDEREN
DE WILDE Gilles CYCLING VLAANDEREN
VAN WILDER Ilan CYCLING VLAANDEREN
DE MEESTER Luca CYCLING VLAANDEREN
FIVÉ Trystan CYCLING VLAANDEREN
PESTIAUX Yann WALLONIE
FONTAINE Emerson WALLONIE
DETHIER Bastien WALLONIE
TASSET Marvin WALLONIE