Bora-hansgrohe / Twitter

Już jutro kolarze staną na starcie jednego z najważniejszych wyścigów jednodniowych w Belgii – Gent-Wevelgem. Poniżej prezentujemy listę startową tego wydarzenia.

Podobnie jak w poprzednich latach, na Kemmelbergu nie zabraknie największych gwiazd światowego kolarstwa. O zwycięstwo powinni więc powalczyć m.in. Peter Sagan (BORA – hansgrohe), Greg van Avermaet (CCC) czy Oliver Naesen (AG2R). Zważając na charakterystykę wyścigu, niebezpieczni będą też jednak sprinterzy, tacy jak Elia Viviani (Deceuninck – Quick Step), Sonny Colbrelli (Bahrain – Merida) czy… Szymon Sajnok (CCC), który w ostatnim czasie bardzo solidnie radził sobie w podobnych imprezach.

W sumie na starcie zobaczymy aż czterech Polaków. Będą to Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe), wspomniany już Sajnok, Paweł Bernas i Łukasz Wiśniowski (CCC).

Lista startowa Gent – Wevelgem 2019:

BORA – HANSGROHE
1 SAGAN Peter SVK
2 BODNAR Maciej POL
3 BURGHARDT Marcus GER
4 SCHWARZMANN Michael GER
5 OSS Daniel ITA
6 ACKERMANN Pascal GER
7 SELIG Rüdiger GER

DECEUNINCK – QUICK – STEP
11 LAMPAERT Yves BEL
12 GILBERT Philippe BEL
13 VIVIANI Elia ITA
14 JAKOBSEN Fabio NED
15 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG
16 KEISSE Iljo BEL
17 ŠTYBAR Zdeněk CZE

LOTTO SOUDAL
21 BENOOT Tiesj BEL
22 BLYTHE Adam GBR
23 KEUKELEIRE Jens BEL
24 FRISON Frederik BEL
25 MAES Nikolas BEL
26 NAESEN Lawrence BEL
27 VAN GOETHEM Brian NED

AG2R LA MONDIALE
31 NAESEN Oliver BEL
32 GEDIMINAS Bagdonas LTU
33 DENZ Nico GER
34 DILLIER Silvan SUI
35 DUVAL Julien FRA
36 VENTURINI Clement FRA
37 VANDENBERGH Stijn BEL

ASTANA PRO TEAM
41 CORT NIELSEN Magnus DEN
42 BALLERINI Davide ITA
43 BIZHIGITOV Zhandos KAZ
44 DE VREESE Laurens BEL
45 GIDICH Yevgeniy KAZ
46 GRUZDEV Dmitriy KAZ
47 HOULE Hugo CAN

BAHRAIN – MERIDA
51 COLBRELLI Sonny ITA
52 GARCIA CORTINA Ivan ESP
53 HAUSSLER Heinrich AUS
54 SIEBERG Marcel GER
55 MOHORIC Matej SLO
56 PIBERNIK Luka SLO
57 TRATNIK Jan SLO

CCC TEAM
61 VAN AVERMAET Greg BEL
62 BERNAS Paweł POL
63 SAJNOK Szymon POL
64 SCHÄR Michael SUI
65 VAN KEIRSBULCK Guillaum BEL
66 VAN HOECKE Gijs BEL
67 WISNIOWSKI Łukasz POL

EF EDUCATION FIRST
71 BETTIOL Alberto ITA
72 HOFLAND Moreno NED
73 LANGEVELD Sebastian NED
74 MODOLO Sacha ITA
75 PHINNEY Taylor USA
76 SCULLY Tom NZL
77 VAN DEN BERG Julius NED

GROUPAMA – FDJ
81 DEMARE Arnaud FRA
82 GUARNIERI Jacopo ITA
83 KONOVALOVAS Ignatas LTU
84 KÜNG Stefan SUI
85 LE GAC Olivier FRA
86 SARREAU Marc FRA
87 SINKELDAM Ramon NED

MITCHELTON – SCOTT
91 TRENTIN Matteo ITA
92 BAUER Jack NZL
93 AFFINI Edoardo ITA
94 JUUL JENSEN Christopher DEN
95 SCOTSON Callum AUS
96 HEPBURN Michael AUS
97 MEZGEC Luka SLO

MOVISTAR TEAM
101 ROELANDTS Jurgen BEL
102 ARCAS Jorge ESP
103 BARBERO Carlos ESP
104 CARRETERO Hector ESP
105 CASTRILLO ZAPATER JaimeESP
106 OLIVEIRA Nelson POR
107 SÜTTERLIN Jasha GER

TEAM DIMENSION DATA
111 HAGEN Edvald Boasson NOR
112 VALGREN Michael DEN
113 BAK Lars DEN
114 EISEL Bernhard AUT
115 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA
116 NIZZOLO Giacomo ITA
117 VERMOTE Julien BEL

TEAM JUMBO – VISMA
121 VAN AERT Wout BEL
122 EENKHORN Pascal NED
123 JANSEN Amund Grøndahl NOR
124 WYNANTS Maarten BEL
125 TEUNISSEN Mike NED
126 VAN DER HOORN Taco NED
127 VAN POPPEL Danny NED

TEAM KATUSHA ALPECIN
131 DEBUSSCHERE Jens BEL
132 BIERMANS Jenthe BEL
133 HALLER Marco AUT
134 KUZNETSOV Viacheslav RUS
135 HOLLENSTEIN Reto SUI
136 SCHMIDT WÜRTZ Mads DEN
137 SMIT Willem Jakobus RSA

TEAM SKY
141 MOSCON Gianni ITA
142 BASSO Leonardo ITA
143 GANNA Filippo ITA
144 HALVORSEN Kristoffer NOR
145 LAWLESS Christopher GBR
146 ROWE Luke GBR
147 STANNARD Ian GBR

TEAM SUNWEB
151 KRAGH ANDERSEN Søren DEN
152 PEDERSEN Casper Phillip DEN
153 BOL Cees NED
154 CURVERS Roy NED
155 STORK Florian GER
156 WALSCHEID Maximilian Rich GER
157 KRAGH ANDERSEN Asbjørn DEN

TREK – SEGAFREDO
161 DEGENKOLB John GER
162 DE KORT Koen NED
163 MULLEN Ryan IRL
164 PEDERSEN Mads DEN
165 REIJNEN Kiel USA
166 STUYVEN Jasper BEL
167 THEUNS Edward BEL

UAE TEAM EMIRATES
171 GAVIRIA RENDON Fernando COL
172 BYSTRØM Sven Erik NOR
173 CONSONNI Simone ITA
174 KRISTOFF Alexander NOR
175 LAENGEN Vegard Stake NOR
176 MARCATO Marco ITA
177 OLIVEIRA Ivo POR

CORENDON – CIRCUS
181 VAN DER POEL Mathieu NED
182 DE BONDT Dries BEL
183 DEVOLDER Stijn BEL
184 HANSEN Lasse Norman DEN
185 JANS Roy BEL
186 JANSSENS Jimmy BEL
187 VERMEERSCH Gianni BEL

WANTY – GOBERT CYCLING TEAM
191 BACKAERT Frederik BEL
193 DE GENDT Aime BEL
194 DEVRIENDT Tom BEL
195 DUPONT Timothy BEL
196 PASQUALON Andrea ITA
197 VANSPEYBROUCK Pieter BEL
198 VLIEGEN Loïc BEL

SPORT VLAANDEREN – BALOISE
201 CAPIOT Amaury BEL
202 MENTEN Milan BEL
203 PLANCKAERT Edward BEL
204 VAN GESTEL Dries BEL
205 VAN HECKE Preben BEL
206 VAN ROOY Kenneth BEL
207 WARLOP Jordi BEL

WALLONIE BRUXELLES
211 DEHAES Kenny BEL
212 JULES Justin FRA
213 TAMINIAUX Lionel BEL
214 WIRTGEN Tom LUX
215 PLANCKAERT Baptiste BEL
216 SIX Franklin BEL
217 SPENGLER Lukas SUI

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
221 LAPORTE Christophe FRA
222 FORTIN Filippo ITA
223 LEMOINE Cyril FRA
224 SOUPE Geoffrey FRA
225 VAN LERBERGHE Bert BEL
226 VANBILSEN Kenneth BEL
227 WAEYTENS Zico BEL

DIRECT ENERGIE
231 TERPSTRA Niki NED
232 BONIFAZIO Niccolò ITA
233 BURGAUDEAU Mathieu FRA
234 LIGTHART Pim NED
235 PETIT Adrien FRA
236 SELLIER Simon FRA
237 TURGIS Anthony FRA

ROOMPOT – CHARLES
241 BOOM Lars NED
242 ASSELMAN Jesper NED
243 LEYSEN Senne BEL
244 STEELS Stijn BEL
245 VAN GINNEKEN Sjoerd NED
246 VAN POPPEL Boy NED
247 VAN SCHIP Jan Willem NED