fot. Volta a Catalunya

Maximilian Schachmann po samotnym ataku z ucieczki wygrał 5. etap Volta a Catalunya. Liderem pozostał Miguel Angel Lopez.

Po dwóch górskich etapach na wyścigu dookoła Katalonii znalazł się łatwiejszy odcinek. Kolarze wystartowali z Puigcerdy i finiszowali w Sant Cugat del Valles. Do pokonania było 188 kilometrów. Największą trudnością była premia górska 1. kategorii Port de la Collada de Toses na początku etapu.

Jako pierwsi zaatakowali Maximilian Schachamann (Bora-hansgrohe) i Tejay van Garderen (EF Education First). Potem dojechali do nich Bert-Jan Lindeman (Team Jumbo Visma) i Andrey Amador (Movistar Team). Czołowa czwórka wypracowała ponad 3 minuty przewagi.

Tempo w peletonie dyktowali przede wszystkim kolarze Team Arkea Samsic oraz Bahrain Merida. Różnica między ucieczką i grupą zasadniczą wynosiła przez dłuższy czas niecałe 2 minuty. Na 15 kilometrów przed metą uciekinierzy mieli minutę przewagi. Czołowa czwórka miała szansę na dojechanie do mety przed peletonem.

Ucieczka się rozpadła. Na 11 kilometrów przed metą zaatakował Maximilian Schachmann. Na czoło peletonu wyjechali kolarze Team Sunweb. Niestety, groźny upadek na jednym z zakrętów zaliczył Wilco Kelderman, który jechał na czele grupy.

Samotny Schachmann utrzymywał ponad pół minuty przewagi. Kolarz Bora-hansgrohe obronił się przed peletonem i sięgnął po piękne zwycięstwo. Schachmann minął linię mety 13 sekund przed peletonem, który przyprowadził Michael Matthews.

Defekt w strefie neutralnej miał Egan Bernal. Trzeci kolarz klasyfikacji generalnej na ostatnich metrach niósł rower. W czołówce klasyfikacji łącznej nie doszło do zmian. Prowadzi Miguel Angel Lopez przed Adamem Yatesem i Bernalem. Rafał Majka jest 9. Na dzisiejszym etapie Polak był 12.

Klasyfikacja 5. etapu:

1 Maximilian Schachmann (GER) Bora – Hansgrohe 4:25:45
2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:13
3 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:13
4 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:13
5 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:00:13
6 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:00:13
7 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:15
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:15
9 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal 0:00:15
10 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:15
11 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:15
12 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:15
13 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:00:15
14 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:00:15
15 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:15
16 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:15
17 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:15
18 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:00:15
19 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:15
20 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:15
21 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
22 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:15
23 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:15
24 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:00:15
25 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:15
26 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:15
27 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:15
28 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:00:15
29 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
30 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:00:15
31 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:15
32 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:00:15
33 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:15
34 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:15
35 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:15
36 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:15
37 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:15
38 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
39 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:00:15
40 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:15
41 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:15
42 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:15
43 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:15
44 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma 0:00:15
45 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:15
46 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:00:15
47 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:15
48 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:15
49 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:15
50 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:00:15
51 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:00:15
52 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:15
53 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:15
54 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:15
55 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:00:15
56 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:00:15
57 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:00:15
58 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:00:15
59 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb 0:00:15
60 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:15
61 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:00:15
62 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:00:15
63 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:26
64 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:26
65 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:26
66 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:40
67 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Movistar Team 0:01:18
68 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:02:20
69 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:15
70 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:02:34
71 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:02:40
72 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:02:40
73 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:40
74 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:02:40
75 Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:40
76 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:02:40
77 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:40
78 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:02:40
79 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:02:40
80 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:02:40
81 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:02:40
82 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:02:40
83 Bart De Clercq (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:40
84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:02:40
85 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:02:40
86 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Charles 0:02:40
87 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:02:40
88 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:02:40
89 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:40
90 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain Merida 0:02:40
91 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:02:40
92 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:40
93 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:02:40
94 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:02:40
95 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Charles 0:02:40
96 Michael Woods (Can) EF Education First 0:00:15
97 Josef Cerný (Cze) CCC Team 0:02:40
98 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:02:40
99 Christian Knees (GER) Team Sky 0:02:40
100 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:02:40
101 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:02:40
102 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Sky 0:02:40
103 Warren Barguil (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:02:40
104 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:02:40
105 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:02:40
106 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:03:47
107 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:03:47
108 James Mitri (NZl) Burgos – BH 0:03:47
109 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:03:47
110 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:03:47
111 Florian Vachon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:03:47
112 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:03:47
113 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:47
114 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:47
115 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:47
116 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:03:47
117 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:41
118 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:04:41
119 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:41
120 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:04:59
121 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:06:37
122 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:06:37
123 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:06:37
124 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:06:37
125 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky 0:06:37
126 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:07:35
127 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:07:35
128 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:07:35
129 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:07:35
130 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:07:35
131 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:35
132 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:07:35
133 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:07:35
134 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:07:35
135 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:07:35
136 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:07:35
137 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:10:05
138 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:10:05
139 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:10:05
140 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:10:05
141 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:05
142 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:05
143 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:10:05
144 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:10:05
145 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:10
146 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:11:39
147 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:11:39
148 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:11:39
149 Amanuel Gebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:25:22
DNF Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step
DNF Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
DNF Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
DNS Enrico Gasparotto (Ita) Team Dimension Data

Klasyfikacja generalna:
1 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 21:57:05
2 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:14
3 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:17
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:25
5 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:46
6 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:56
7 Michael Woods (Can) EF Education First 0:01:42
8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:44
9 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:27
10 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:02:36
11 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:02:39
12 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:41
13 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:02:49
14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:02:49
15 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:56
16 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:02:59
17 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:03:02
18 Maximilian Schachmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:21
19 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:03:56
20 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:04:22
21 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:04:25
22 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:55
23 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:57
24 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:06:07
25 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:06:37
26 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:07:23
27 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:07:44
28 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:09:13
29 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:15
30 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:10:35
31 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:11:35
32 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:11:42
33 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:11:45
34 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:11:57
35 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:13:01
36 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:03
37 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:13:07
38 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:13:39
39 Warren Barguil (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:14:00
40 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:14:03
41 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:14:30
42 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:15:44
43 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:15:46
44 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:16:43
45 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Sky 0:18:13
46 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:18:39
47 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:19:04
48 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:14
49 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:19:34
50 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma 0:19:41
51 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:20:10
52 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:20:50
53 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:21:31
54 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:22:30
55 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:22:34
56 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:22:50
57 Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:23:05
58 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:23:49
59 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:25:38
60 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:25:44
61 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:25:55
62 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:26:13
63 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal 0:26:32
64 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:27:00
65 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Movistar Team 0:27:29
66 Bart De Clercq (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:27:54
67 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:28:06
68 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:30:46
69 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:31:02
70 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:31:03
71 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:33:09
72 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:33:13
73 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:34:20
74 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:34:28
75 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:34:36
76 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:34:45
77 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:34:55
78 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:35:04
79 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:35:15
80 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky 0:35:22
81 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:35:46
82 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:36:32
83 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:57
84 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:37:14
85 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:37:47
86 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:38:33
87 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:38:43
88 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:39:06
89 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:39:42
90 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb 0:39:57
91 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:40:12
92 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:40:18
93 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:40:22
94 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:40:29
95 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:40:31
96 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Charles 0:41:31
97 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:43:04
98 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:43:05
99 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:43:06
100 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:44:04
101 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain Merida 0:45:33
102 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:45:38
103 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:46:04
104 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:46:05
105 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:46:58
106 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:47:35
107 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:50:00
108 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:50:06
109 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:50:22
110 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:50:45
111 Florian Vachon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:51:21
112 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:51:48
113 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:52:42
114 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:52:48
115 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:52:54
116 Christian Knees (GER) Team Sky 0:55:09
117 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Charles 0:55:36
118 Josef Cerný (Cze) CCC Team 0:56:23
119 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:57:22
120 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:57:54
121 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:58:30
122 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:59:05
123 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:59:24
124 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 1:00:18
125 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 1:03:04
126 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkéa – Samsic 1:03:20
127 Chris Froome (GBr) Team Sky 1:04:27
128 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 1:04:48
129 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 1:06:40
130 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:07:45
131 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 1:08:11
132 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:08:20
133 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 1:08:42
134 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 1:08:58
135 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 1:09:02
136 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 1:09:43
137 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:10:42
138 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 1:11:27
139 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 1:16:41
140 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:16:42
141 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:16:43
142 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 1:19:40
143 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 1:20:37
144 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 1:21:12
145 James Mitri (NZl) Burgos – BH 1:21:56
146 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 1:22:38
147 Rob Power (Aus) Team Sunweb 1:26:07
148 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 1:26:28
149 Amanuel Gebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 1:27:16