Fot. RCS Sport

Miał nie jechać, a jednak… W szeregach drużyny Sky nastąpiła zmiana planów, w wyniku której zwycięzca Mediolan -San Remo z 2017 roku Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie na „klasyk klasyków”. Mistrzowi Polski będzie towarzyszył między innymi Michał Gołaś. 

Brak oficjalnego uzasadnienia powołania Michała Kwiatkowskiego na wyścig Mediolan – San Remo, ponieważ drużyna Sky zamieściła jedynie lakoniczną informację w mediach społecznościowych z krótkim video prezentującym skład.

W pierwszym wyścigu monumentalnym w sezonie wystąpią kolarze, którzy od początku sezonu prezentują dobrą dyspozycję, jak drugi w Kuurne-Bruksela-Kuurne Owain Doull, świetnie prezentujący się w wyścigu Paryż-Nicea Luke Rowe, czy zawsze pomocny all-rounder Salvatore Puccio.

„Kwiato” ukończył bardzo wymagający wyścig z Paryża do Nicei na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, ulegając rywalom jedynie na przełęczy Col de Turini faworyzującej tzw. czystych górali. W 2017 roku Polak o błysk szprychy pokonał w „La Primaverze” Petera Sagana (BORA-hansgrohe), zaś na trzecim miejscu zostawił obecną gwiazdę światowego kolarstwa – Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck – Quick Step). Fotografia z tego finiszu stała się klasykiem.

Pełny skład Team Sky na wyścig Mediolan – San Remo 2019 poniżej:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments