Foto: ASO / Alex Broadway

Jeden z najlepszych sprinterów początku sezonu 2019 Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) wystartuje w wyścigu Mediolan – San Remo w zastępstwie za kontuzjowanego Timo Roosena. Holender chce zdobyć doświadczenie i w przyszłym roku postawić sobie „klasyk klasyków” za cel. 

Obecność Dylana Groenewagena we Włoszech oznacza, że nie wystartuje on w wyścigu Volta a Catalunya, jak drużyna Jumbo-Visma zaplanowała to pierwotnie. Oznacza to, że jej cele w tej katalońskiej „etapówce” skoncentrują się na walce o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej Stevena Kruijswijka.

Prawdopodobnie nie będę miał szansy walczyć o zwycięstwo w Mediolan – San Remo, ponieważ jadę tam zdobyć doświadczenie. W związku z tym, że w moim programie startów na ten sezon znajdują się Tour de France i hiszpańska Vuelta, to mam nadzieję zyskać dzięki temu wyścigowi trochę wytrzymałości i móc walczyć w nim przyszłym roku

– powiedział Dylan Groenewegen o swoich szansach w wyścigu Mediolan – San Remo.

W lutym Groenewegen wygrywał etapy zarówno w Wyścigu dookoła Walencji, jak i w Volta ao Algarve. W zakończonym w niedzielę Paryż-Nicea był najszybszy na dwóch pierwszych bardzo trudnych z uwagi na silny wiatr etapach.

Skład drużyny Jumbo-Vismo na wyścig Mediolan – San Remo 2019: Dylan Groenewegen, Amund Jansen, Neilson Powless, Mike Teunissen, Wout van Aert, Jos van Emden, Danny van Poppel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments