fot. Team Sky

Team INEOS – tak już od 1. maja nazywać się będzie obecny Team Sky. Sky oraz 21st Century Fox zgodzili się na kupno Team Sky przez spółkę INEOS.

Team Sky poinformował na swojej stronie internetowej, że INEOS został wyłącznym właścicielem Tour Racing Limited, który był dotychczasowym właścicielem brytyjskiej ekipy. Team INEOS zastąpi Team Sky już 1 maja. Kolarze pojadą w nowych barwach i pod nazwą nowej drużyny już 2 maja na Tour of Yorkshire.

Kolarstwo to bardzo wytrzymałościowy i taktyczny sport, który osiąga coraz większą popularność na świecie. Dzięki opinii publicznej kolarstwo staje się popularniejsze jako sposób na poprawę zdrowia, co ułatwia walkę z zanieczyszczeniem środowiska

– podkreśla Sir Jim Ratcliffe, właściciel spółki INEOS.

Przyszłość Team Sky od jakiegoś czasu była bardzo niejasna. Z porozumienia z INEOS zadowolony jest Dave Brailsford.

Dzisiejsza informacja jest świetną wiadomością dla zespołu, kolarstwa i kibiców, a także dla całego sportu. To kończy niepewność wokół przyszłości naszej drużyny. Sir Jim Ratcliffe i INEOS są dobrym partnerem z wizją, pasją i duchem pionierskim. To zapowiada niezwykle ekscytujący nowy rozdział dla nas, już jako INEOS Team

– powiedział dyrektor sportowy Team Sky.

W zespole Team Sky jeżdżą Polacy Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, a także zwycięzcy Tour de France Geraint Thomas i Christopher Froome, czy Egan Bernal, którzy ostatnio wygrał wyścig Paryż-Nicea.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments