fot. Tirreno - Adriatico

Victor Campenaerts wygrał ostatni etap Tirreno – Adriatico, którym była jazda indywidualna na czas. W klasyfikacji generalnej Primoż Roglić wyprzedził o sekundę Adama Yatesa.

Wyścig Tirreno-Adriatico 2019 zakończył się płaską czasówką liczącą 10 kilometrów. Trasa prowadziła dookoła San Benedetto del Tronto.

Wśród zawodników z dalekich miejsc w klasyfikacji generalnej znaleźli się specjaliści od jazdy na czas. Jako 19. na rampie startowej pojawił się Victor Campenaerts (Lotto Soudal). Mistrz Europy przejechał 10 kilometrów w czasie 11:23. Belg czekał na rozstrzygnięcie około 2,5 godziny, ale żaden z kolarzy nie osiągnął lepszego wyniku. Tym samym Campenaerts został triumfatorem etapu.

Najbliżej pokonania kolarza Lotto Soudal był Alberto Bettiol (EF Education First). Włoch niespodziewanie uzyskał drugi czas i był o 3 sekundy wolniejszy od zwycięzcy. Trzecie miejsce ze stratą 4 sekund zajął Jos van Emden (Team Jumbo Visma).

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja o zwycięstwo w całym “Wyścigu Dwóch Mórz”. Przed finałową czasówką Adam Yates miał 25 sekund przewagi nad Primożem Rogliciem. Słoweniec uzyskał jedenasty wynik ze stratą 13 sekund. Yates zajął 48. miejsce, tracąc 39 sekund. W klasyfikacji generalnej Roglić wygrał zaledwie o sekundę. Na podium wyścigu stanął również Jakob Fuglsang.

Maciej Bodnar zajął 24. pozycję ze stratą 27 sekund. Łukasz Wiśniowski był 55. (+0:44), a Rafał Majka 60. (+0:48). W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków uplasował się kolarz CCC Team, który zajął 42. miejsce.

W klasyfikacji punktowej najlepszy okazał się Mirco Maestri (Bardiani-CSF). Najlepszym młodzieżowcem został Sam Oomen (Team Sunweb), a góralem Alexey Lutsenko (Astana Pro Team).

Klasyfikacja 7. etapu:

RIDER TEAM TIME
1 CAMPENAERTS Victor LTS 11’ 23”
2 BETTIOL Alberto EF1 11’ 26”
3 VAN EMDEN Jos TJV 11’ 27”
4 LANGEVELD Sebastian EF1 11’ 29”
5 LAMPAERT Yves DQT 11’ 30”
6 PEDERSEN Mads TFS 11’ 31”
7 DUMOULIN Tom SUN 11’ 31”
8 DENNIS Rohan TBM 11’ 32”
9 HEPBURN Michael MTS 11’ 34”
10 GANNA Filippo SKY 11’ 35”
11 ROGLIC Primoz TJV 11’ 36”
12 OLIVEIRA Nelson MOV 11’ 37”
13 DURBRIDGE Luke MTS 11’ 38”
14 CUMMINGS Stephen TDD 11’ 39”
15 ASGREEN Kasper DQT 11’ 40”
16 KÜNG Stefan GFC 11’ 42”
17 VAN HOOYDONCK Nathan CPT 11’ 43”
18 BOHLI Tom UAD 11’ 43”
19 SCOTSON Miles GFC 11’ 44”
20 LADAGNOUS Matthieu GFC 11’ 47”
21 PINOT Thibaut GFC 11’ 47”
22 SÜTTERLIN Jasha MOV 11’ 49”
23 KANGERT Tanel EF1 11’ 50”
24 BODNAR Maciej BOH 11’ 50”
25 THOMAS Benjamin GFC 11’ 51”
26 MOHORIC Matej TBM 11’ 52”
27 PHINNEY Taylor EF1 11’ 52”
28 MARTIN Tony TJV 11’ 52”
29 VAN AVERMAET Greg CPT 11’ 52”
30 VAN KEIRSBULCK Guillaume CPT 11’ 53”
31 FARIA DA COSTA Rui Alberto UAD 11’ 53”
32 GONÇALVES José TKA 11’ 53”
33 KRAGH ANDERSEN Soeren SUN 11’ 54”
34 HAGA Chad SUN 11’ 55”
35 CASTROVIEJO Jonathan SKY 11’ 55”
36 VANMARCKE Sep EF1 11’ 56”
37 FUGLSANG Jakob AST 11’ 56”
38 SCHMIDT Mads Würtz TKA 11’ 57”
39 WELLENS Tim LTS 11’ 57”
40 NIBALI Vincenzo TBM 11’ 59”
41 GODON Dorian ALM 11’ 59”
42 BRANDLE Matthias ICA 11’ 59”
43 CLARKE Simon EF1 11’ 59”
44 DE PLUS Laurens TJV 12’ 00”
45 STYBAR Zdenek DQT 12’ 01”
46 IRIZAR ARAMBURU Markel TFS 12’ 01”
47 ROSSKOPF Joseph CPT 12’ 02”
48 YATES Adam MTS 12’ 02”
49 VAN HOECKE Gijs CPT 12’ 02”
50 ROUX Anthony GFC 12’ 03”
51 BENOOT Tiesj LTS 12’ 03”
52 LUTSENKO Alexey AST 12’ 04”
53 POELS Wout SKY 12’ 04”
54 TRATNIK Jan TBM 12’ 05”
55 WISNIOWSKI Lukasz CPT 12’ 07”
56 PEREZ Anthony COF 12’ 07”
57 FORMOLO Davide BOH 12’ 09”
58 BALLERINI Davide AST 12’ 10”
59 KEUKELEIRE Jens LTS 12’ 11”
60 MAJKA Rafal BOH 12’ 11”
61 ALAPHILIPPE Julian DQT 12’ 11”
62 HOWSON Damien MTS 12’ 11”
63 POLANC Jan UAD 12’ 12”
64 DUNNE Conor ICA 12’ 13”
65 BATTAGLIN Enrico TKA 12’ 14”
66 CONCI Nicola TFS 12’ 14”
67 SAGAN Peter BOH 12’ 14”
68 OOMEN Sam SUN 12’ 15”
69 GRUZDEV Dmitriy AST 12’ 16”
70 RICHEZE Maximiliano Arie DQT 12’ 16”
71 GESINK Robert TJV 12’ 16”
72 CATALDO Dario AST 12’ 17”
73 DILLIER Silvan ALM 12’ 17”
74 ARCAS Jorge MOV 12’ 17”
75 MARTENS Paul TJV 12’ 18”
76 JANSE VAN RENSBURG Reinardt TDD 12’ 19”
77 SHALUNOV Evgeny GAZ 12’ 22”
78 SIMON Julien COF 12’ 23”
79 SCHAER Michael CPT 12’ 23”
80 STANNARD Ian SKY 12’ 23”
81 DENZ Nico ALM 12’ 23”
82 SLAGTER Tom-Jelte TDD 12’ 24”
83 BIZHIGITOV Zhandos AST 12’ 25”
84 CONTI Valerio UAD 12’ 25”
85 PUCCIO Salvatore SKY 12’ 26”
86 BOOKWALTER Brent MTS 12’ 27”
87 VANBILSEN Kenneth COF 12’ 28”
88 BRAMBILLA Gianluca TFS 12’ 28”
89 CHERKASOV Nikolai GAZ 12’ 28”
90 JUUL JENSEN Christopher MTS 12’ 28”
91 KREUZIGER Roman TDD 12’ 29”
92 DUVAL Julien ALM 12’ 30”
93 VELASCO Simone NSK 12’ 30”
94 ROCHE Nicolas SUN 12’ 31”
95 SIEBERG Marcel TBM 12’ 31”
96 MODOLO Sacha EF1 12’ 32”
97 SKUJINS Toms TFS 12’ 34”
98 GUERREIRO Rúben TKA 12’ 35”
99 CARAPAZ Richard MOV 12’ 35”
100 VENTURINI Clement ALM 12’ 36”
101 MORKOV Michael DQT 12’ 38”
102 VISCONTI Giovanni NSK 12’ 40”
103 KING Benjamin TDD 12’ 41”
104 NEILANDS Krists ICA 12’ 41”
105 VIVIANI Elia DQT 12’ 41”
106 CONSONNI Simone UAD 12’ 41”
107 STUYVEN Jasper TFS 12’ 42”
108 POWER Rob SUN 12’ 42”
109 GAVIRIA Fernando UAD 12’ 43”
110 VAN ASBROECK Tom ICA 12’ 45”
111 MAESTRI Mirco BRD 12’ 46”
112 TONELLI Alessandro BRD 12’ 47”
113 HAGEN Carl Fredrik LTS 12’ 47”
114 ROJAS José MOV 12’ 48”
115 ROVNY Ivan GAZ 12’ 48”
116 ZARDINI Edoardo NSK 12’ 48”
117 MORABITO Steve GFC 12’ 50”
118 PETERS Nans ALM 12’ 50”
119 BURGHARDT Marcus BOH 12’ 51”
120 BOEV Igor GAZ 12’ 55”
121 PORSEV Alexander GAZ 12’ 56”
122 BERHANE Natnael COF 12’ 57”
123 KUZNETSOV Viacheslav TKA 12’ 57”
124 BRESCIANI Michael BRD 12’ 58”
125 HERMANS Ben ICA 12’ 59”
126 VAN DER SANDE Tosh LTS 12’ 59”
127 GABBURO Davide NSK 12’ 59”
128 BAUHAUS Phil TBM 13’ 02”
129 OSS Daniel BOH 13’ 03”
130 CATAFORD Alexander ICA 13’ 05”
131 PRADES REVERTER Eduard MOV 13’ 06”
132 TROIA Oliviero UAD 13’ 06”
133 BARBIN Enrico BRD 13’ 08”
134 SIMION Paolo BRD 13’ 08”
135 GATTO Oscar BOH 13’ 13”
136 SCHÖNBERGER Sebastian NSK 13’ 14”
137 PACIONI Luca NSK 13’ 18”
138 WACKERMANN Luca BRD 13’ 25”
139 QUINTANA Dayer NSK 13’ 30”
140 LEMOINE Cyril COF 14’ 04”

 

Klasyfikacja generalna:

RIDER TEAM TIME
1 ROGLIC Primoz TJV 25h 28’ 00”
2 YATES Adam MTS 25h 28’ 01”
3 FUGLSANG Jakob AST 25h 28’ 30”
4 DUMOULIN Tom SUN 25h 29’ 25”
5 PINOT Thibaut GFC 25h 30’ 32”
6 ALAPHILIPPE Julian DQT 25h 30’ 34”
7 POELS Wout SKY 25h 30’ 42”
8 CLARKE Simon EF1 25h 31’ 01”
9 OOMEN Sam SUN 25h 31’ 12”
10 FARIA DA COSTA Rui Alberto UAD 25h 31’ 18”
11 BETTIOL Alberto EF1 25h 31’ 28”
12 BENOOT Tiesj LTS 25h 31’ 37”
13 LUTSENKO Alexey AST 25h 31’ 43”
14 POLANC Jan UAD 25h 32’ 29”
15 NIBALI Vincenzo TBM 25h 32’ 34”
16 VAN AVERMAET Greg CPT 25h 32’ 57”
17 MOHORIC Matej TBM 25h 33’ 02”
18 WELLENS Tim LTS 25h 33’ 10”
19 SKUJINS Toms TFS 25h 33’ 14”
20 CARAPAZ Richard MOV 25h 33’ 21”
21 GESINK Robert TJV 25h 33’ 54”
22 FORMOLO Davide BOH 25h 34’ 06”
23 BRAMBILLA Gianluca TFS 25h 34’ 45”
24 SHALUNOV Evgeny GAZ 25h 36’ 04”
25 GUERREIRO Rúben TKA 25h 36’ 15”
26 GONÇALVES José TKA 25h 37’ 28”
27 KREUZIGER Roman TDD 25h 38’ 44”
28 CASTROVIEJO Jonathan SKY 25h 42’ 03”
29 KANGERT Tanel EF1 25h 44’ 54”
30 OLIVEIRA Nelson MOV 25h 45’ 01”
31 VANMARCKE Sep EF1 25h 45’ 34”
32 SIMON Julien COF 25h 45’ 57”
33 SCHAER Michael CPT 25h 46’ 22”
34 ROSSKOPF Joseph CPT 25h 46’ 23”
35 KRAGH ANDERSEN Soeren SUN 25h 46’ 56”
36 STYBAR Zdenek DQT 25h 46’ 58”
37 VELASCO Simone NSK 25h 47’ 03”
38 BOOKWALTER Brent MTS 25h 47’ 20”
39 VAN ASBROECK Tom ICA 25h 49’ 01”
40 ROJAS José MOV 25h 49’ 54”
41 ZARDINI Edoardo NSK 25h 50’ 11”
42 WISNIOWSKI Lukasz CPT 25h 50’ 47”
43 KEUKELEIRE Jens LTS 25h 51’ 17”
44 VENTURINI Clement ALM 25h 52’ 05”
45 SLAGTER Tom-Jelte TDD 25h 53’ 34”
46 PEREZ Anthony COF 25h 53’ 36”
47 CATALDO Dario AST 25h 53’ 57”
48 LADAGNOUS Matthieu GFC 25h 54’ 12”
49 PEDERSEN Mads TFS 25h 55’ 13”
50 GABBURO Davide NSK 25h 55’ 19”
51 DURBRIDGE Luke MTS 25h 55’ 37”
52 MAJKA Rafal BOH 25h 56’ 35”
53 VAN DER SANDE Tosh LTS 25h 57’ 03”
54 BALLERINI Davide AST 25h 57’ 04”
55 BATTAGLIN Enrico TKA 25h 58’ 09”
56 CONCI Nicola TFS 25h 58’ 43”
57 SÜTTERLIN Jasha MOV 25h 58’ 51”
58 JUUL JENSEN Christopher MTS 25h 58’ 58”
59 ROUX Anthony GFC 25h 59’ 13”
60 ASGREEN Kasper DQT 26h 0’ 20”
61 LAMPAERT Yves DQT 26h 0’ 23”
62 VISCONTI Giovanni NSK 26h 01’ 25”
63 ROVNY Ivan GAZ 26h 01’ 30”
64 HERMANS Ben ICA 26h 01’ 52”
65 DE PLUS Laurens TJV 26h 03’ 28”
66 QUINTANA Dayer NSK 26h 03’ 31”
67 VAN HOOYDONCK Nathan CPT 26h 03’ 37”
68 KÜNG Stefan GFC 26h 04’ 23”
69 VAN HOECKE Gijs CPT 26h 04’ 45”
70 PETERS Nans ALM 26h 04’ 51”
71 PUCCIO Salvatore SKY 26h 05’ 40”
72 ROCHE Nicolas SUN 26h 06’ 49”
73 BURGHARDT Marcus BOH 26h 06’ 49”
74 TRATNIK Jan TBM 26h 06’ 50”
75 HOWSON Damien MTS 26h 09’ 13”
76 STUYVEN Jasper TFS 26h 09’ 15”
77 ARCAS Jorge MOV 26h 10’ 38”
78 JANSE VAN RENSBURG Reinardt TDD 26h 10’ 49”
79 LANGEVELD Sebastian EF1 26h 12’ 07”
80 MORABITO Steve GFC 26h 12’ 39”
81 VAN KEIRSBULCK Guillaume CPT 26h 13’ 11”
82 CUMMINGS Stephen TDD 26h 13’ 26”
83 BERHANE Natnael COF 26h 13’ 43”
84 HAGEN Carl Fredrik LTS 26h 13’ 43”
85 DILLIER Silvan ALM 26h 14’ 06”
86 GODON Dorian ALM 26h 14’ 45”
87 OSS Daniel BOH 26h 14’ 45”
88 PRADES REVERTER Eduard MOV 26h 14’ 54”
89 GAVIRIA Fernando UAD 26h 15’ 38”
90 BARBIN Enrico BRD 26h 15’ 54”
91 STANNARD Ian SKY 26h 15’ 56”
92 DENZ Nico ALM 26h 16’ 56”
93 NEILANDS Krists ICA 26h 17’ 00”
94 KUZNETSOV Viacheslav TKA 26h 17’ 51”
95 DENNIS Rohan TBM 26h 20’ 55”
96 SCHÖNBERGER Sebastian NSK 26h 22’ 03”
97 THOMAS Benjamin GFC 26h 22’ 21”
98 DUVAL Julien ALM 26h 22’ 32”
99 LEMOINE Cyril COF 26h 24’ 03”
100 GATTO Oscar BOH 26h 24’ 25”
101 CONTI Valerio UAD 26h 25’ 16”
102 BIZHIGITOV Zhandos AST 26h 26’ 47”
103 GANNA Filippo SKY 26h 26’ 58”
104 HEPBURN Michael MTS 26h 26’ 59”
105 SAGAN Peter BOH 26h 27’ 17”
106 GRUZDEV Dmitriy AST 26h 27’ 56”
107 CONSONNI Simone UAD 26h 28’ 15”
108 POWER Rob SUN 26h 28’ 21”
109 MODOLO Sacha EF1 26h 28’ 30”
110 BODNAR Maciej BOH 26h 28’ 47”
111 CHERKASOV Nikolai GAZ 26h 28’ 48”
112 DUNNE Conor ICA 26h 30’ 05”
113 HAGA Chad SUN 26h 30’ 10”
114 VAN EMDEN Jos TJV 26h 32’ 24”
115 MAESTRI Mirco BRD 26h 32’ 57”
116 SCHMIDT Mads Würtz TKA 26h 33’ 34”
117 SCOTSON Miles GFC 26h 33’ 54”
118 RICHEZE Maximiliano Arie DQT 26h 34’ 00”
119 IRIZAR ARAMBURU Markel TFS 26h 34’ 02”
120 CAMPENAERTS Victor LTS 26h 34’ 12”
121 PACIONI Luca NSK 26h 34’ 27”
122 KING Benjamin TDD 26h 34’ 29”
123 VANBILSEN Kenneth COF 26h 35’ 29”
124 BOHLI Tom UAD 26h 36’ 38”
125 TONELLI Alessandro BRD 26h 37’ 07”
126 PORSEV Alexander GAZ 26h 37’ 23”
127 VIVIANI Elia DQT 26h 37’ 24”
128 BRESCIANI Michael BRD 26h 37’ 48”
129 SIMION Paolo BRD 26h 38’ 00”
130 TROIA Oliviero UAD 26h 38’ 28”
131 MORKOV Michael DQT 26h 38’ 35”
132 WACKERMANN Luca BRD 26h 38’ 40”
133 PHINNEY Taylor EF1 26h 38’ 47”
134 SIEBERG Marcel TBM 26h 39’ 11”
135 MARTIN Tony TJV 26h 39’ 17”
136 MARTENS Paul TJV 26h 40’ 57”
137 BRANDLE Matthias ICA 26h 41’ 06”
138 CATAFORD Alexander ICA 26h 42’ 11”
139 BOEV Igor GAZ 26h 42’ 12”
140 BAUHAUS Phil TBM 26h 43’ 22”