Foto: ASO / Alex Broadway

Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma) był najszybszy na drugim etapie “wyścigu ku Słońcu”. Michał Kwiatkowski (Team Sky) po ambitnej jeździe wywalczył piąte miejsce.

W drugim dniu Paryż-Nicea na kolarzy czekał etap z Les Bréviaires do Bellegarde. Do przejechania były ponad 163 kilometry po dość płaskim terenie. Główną trudnością, na którą mogliby narzekać kolarze miał być porywisty wiatr, rozdający karty także wczoraj.

Start etapu został opóźniony o dziesięć minut z powodu mocno wiejącego wiatru. Od samego początku przed peleton wysforowali się: Damien Gaudin (Direct Energie), Nicolas Edet (Cofidis) i Alessandro De Marchi (CCC Team).

Silne podmuchy wiatru spowodowały, że peleton szybko się podzielił i zaczęła się walka na rantach. Ucieczka przeszła do historii już na 36. kilometrze trasy. Kolejne minuty to walka z wiatrem i konkurentami.

Po raz kolejny w takiej sytuacji doskonale odnalazł się Michał Kwiatkowski (Team Sky), który kręcił w pierwszej grupie z kilkunastoma zawodnikami. Niestety nie tylko wiatr rozdawał dziś karty. Nie obyło się bez kraks, a w jednej z nich ucierpiał Warren Barguil. Kolarz Team Arkéa Samsic musiał wycofać się z wyścigu.

50 kilometrów przed metą w pierwszej grupie kręciło ponad 20 kolarze. Dziesięć kilometrów dalej niestety defekt miał “Kwiato”, który przez problemy z rowerem znalazł się w grupie goniącej.

W czołówce znaleźli się: Quintana i Roelandts (Movistar), Trentin (Mitchelton-Scott), Maes (Lotto Soudal), Garcia (Bahrain Merida), Grossschartner (BORA-hansgrohe), Bardet, Gallopin, Naesen i Vandenvergh (wszyscy Ag2r La Mondiale), Bernal i Rowe (obaj Team Sky), Degenkolb (Trek Segafredo), Demare i Molard (obaj Groupama-FDJ), Gilbert i Jungels (Deceuninck – Quick Step), Kittel (Katusha-Alpecin), Greipel (Team Arkéa Samsic), Groenewegen, Jansen i Wynants (wszyscy Jumbo-Visma), Kelderman (Sunweb) oraz Eisel (Dimension Data).

Tempo w pierwszej grupie dyktowali przede wszystkim zawodnicy Ag2r La Mondiale, którzy pracowali na rzecz Romaina Bardet. Francuz na drugiej lotnej premii zgarnął trzy bonusowe sekundy (na pierwszej triumfował Michał Kwiatkowski). 20 kilometrów przed metą czołówka miała niespełna minutę przewagi nad grupką, w której znalazł się “Kwiato”.

10 kilometrów przed metą dwie grupy połączyły się ze sobą i na czele mieliśmy około 50 kolarzy. Tempo wzrosło do ponad 55 kilometrów na godzinę i powoli w przodzie zaczęli się ustawiać sprinterzy. Jednak kiedy mocniej pociągnął Luke Rowe (Team Sky) wszystko się rozpadło i potworzyły się “wachlarze”.

W pierwszej grupie było ośmiu kolarzy: Kwiatkowski, Bernal, Rowe (wszyscy Team Sky), Groenewegen (Jumbo-Visma), Gilbert (Deceuninck – Quick Step), Garcia (Bahrain Merida), Sanchez (Astana) i Trentin (Mitchelton-Scott). Ich przewaga przy wjeździe na ostatni kilometr wynosiła kilka sekund, ale udało im się ją utrzymać do kreski.

Po wymęczającym finiszu najszybszy okazał się Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma). Drugi był Iván García (Bahrain Merida), a trzeci Philippe Gilbert (Deceuninck – Quick Step). “Kwiato” był piąty i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu!

Wyniki drugiego etapu:

1 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 3:14:04
2 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain Merida 0:00:00
3 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
4 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:00
5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:00
6 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
7 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
8 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:00:05
9 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:00:05
10 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:05
11 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:05
12 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie 0:00:05
13 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:05
14 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:05
15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:05
16 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:00:05
17 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:00:05
18 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie 0:00:05
19 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:05
20 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:00:05
21 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:00:05
22 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:05
23 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:00:05
24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:05
25 Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick Step 0:00:05
26 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:05
27 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:05
28 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:05
29 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:05
30 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:00:05
31 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:05
32 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:05
33 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:05
34 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:05
35 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:05
36 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:00:05
37 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:00:05
38 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:00:05
39 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 0:00:05
40 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:00:05
41 Kristijan Koren (Slo) Bahrain Merida 0:00:05
42 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:05
43 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:00:16
44 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:00:18
45 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:00:38
46 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:00:42
47 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:00:52
48 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:52
49 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:52
50 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:00:52
51 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:52
52 Jürgen Roelandts (Bel) Movistar Team 0:01:19
53 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:01:19
54 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:01:19
55 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:01:19
56 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:01:19
57 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:19
58 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:01:19
59 Marcel Kittel (GER) Team Katusha Alpecin 0:01:19
60 Marco Haller (AUT) Team Katusha Alpecin 0:01:19
61 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:01:19
62 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:01:32
63 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:49
64 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:49
65 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:02:01
66 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:03:24
67 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:04:38
68 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:06:23
69 Julien El Farès (Fra) Delko Marseille Provence 0:06:44
70 Bram Welten (Ned) Team Arkéa – Samsic 0:06:44
71 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:06:44
72 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:06:44
73 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 0:06:44
74 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:44
75 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:06:44
76 Jens Debusschere (Bel) Team Katusha Alpecin 0:06:44
77 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:06:44
78 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:06:44
79 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:06:44
80 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:06:44
81 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence 0:06:44
82 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:06:44
83 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:06:44
84 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:06:44
85 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:06:44
86 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:06:44
87 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:06:44
88 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:06:44
89 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:06:44
90 Laurent Pichon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:06:44
91 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:06:44
92 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:06:44
93 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:06:44
94 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:06:44
95 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:06:44
96 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:06:44
97 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:06:44
98 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:44
99 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:06:44
100 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:06:44
101 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:06:44
102 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:08:27
103 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence 0:08:27
104 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:08:27
105 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:08:27
106 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha Alpecin 0:08:27
107 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:08:27
108 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:08:27
109 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:08:27
110 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin 0:08:27
111 Amaro Antunes (Por) CCC Team 0:08:27
112 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:27
113 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:27
114 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:27
115 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:08:27
116 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:27
117 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 0:08:27
118 Patrick Müller (SUI) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:27
119 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:27
120 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:08:27
121 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:08:27
122 Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:27
123 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:27
124 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:08:27
125 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:08:27
126 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:08:27
127 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:08:27
128 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:08:27
129 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain Merida 0:08:27
130 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:08:27
131 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:08:27
132 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:08:27
133 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence 0:08:27
134 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:08:27
135 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:08:27
136 Ion Izaguirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:08:27
137 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:08:27
138 William Barta (USA) CCC Team 0:08:27
139 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky 0:08:27
140 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb 0:08:27
141 Niccolò Bonifazio (Ita) Direct Energie 0:08:27
142 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:08:27
143 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:08:48
144 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:08:48
145 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:09:00
146 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:14:21
147 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:14:21
148 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:14:21
149 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:14:21
150 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Sky 0:14:21
151 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 0:14:21
152 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:14:21
DNF Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team
DNF Warren Barguil (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Maxime Bouet (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Rigoberto Uran (Col) EF Education First
DNF Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data
DNF Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 6:31:19
2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:12
3 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:13
4 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:16
5 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:19
6 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:20
7 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:22
8 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:23
9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:23
10 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:24
11 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:00:25
12 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:25
13 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie 0:00:25
14 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:00:25
15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:25
16 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:00:25
17 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:25
18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:25
19 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:00:25
20 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie 0:00:25
21 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:25
22 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:00:25
23 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:25
24 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:00:25
25 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:25
26 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:25
27 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:25
28 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:00:25
29 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:00:25
30 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:25
31 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 0:00:25
32 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:25
33 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain Merida 0:00:30
34 Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick Step 0:00:35
35 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:00:36
36 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:00:58
37 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:01:02
38 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:01:12
39 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:01:12
40 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:25
41 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:01:28
42 Jürgen Roelandts (Bel) Movistar Team 0:01:39
43 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:01:39
44 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:02:12
45 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:02:12
46 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:02:21
47 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:03:07
48 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:07
49 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:03:07
50 Kristijan Koren (Slo) Bahrain Merida 0:03:07
51 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:03:07
52 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:03:54
53 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:04:21
54 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:04:21
55 Marcel Kittel (GER) Team Katusha Alpecin 0:04:21
56 Marco Haller (AUT) Team Katusha Alpecin 0:04:21
57 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:04:21
58 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:04:21
59 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:04:21
60 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:04:34
61 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:04:44
62 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:04:51
63 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:04:55
64 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:05:01
65 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:06:09
66 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:06:39
67 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:06:58
68 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:07:04
69 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:07:04
70 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:07:04
71 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:07:04
72 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:07:04
73 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:07:04
74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:08:04
75 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:08:04
76 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:08:04
77 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:08:04
78 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence 0:08:04
79 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:08:04
80 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:08:04
81 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:08:04
82 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:08:04
83 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:08:04
84 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:08:47
85 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:47
86 Patrick Müller (SUI) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:47
87 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:47
88 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence 0:08:47
89 Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:47
90 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:08:47
91 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky 0:08:47
92 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:09:08
93 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:09:14
94 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:09:20
95 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:09:28
96 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:09:46
97 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 0:09:46
98 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:09:46
99 Julien El Farès (Fra) Delko Marseille Provence 0:09:46
100 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:09:46
101 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:09:46
102 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:09:46
103 Jens Debusschere (Bel) Team Katusha Alpecin 0:09:46
104 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:09:46
105 Bram Welten (Ned) Team Arkéa – Samsic 0:09:46
106 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:46
107 Laurent Pichon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:09:46
108 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:09:46
109 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:09:46
110 Amaro Antunes (Por) CCC Team 0:09:47
111 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 0:09:47
112 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:09:47
113 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:09:47
114 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:09:47
115 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:09:47
116 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:10:20
117 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:11:29
118 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence 0:11:29
119 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha Alpecin 0:11:29
120 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:29
121 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin 0:11:29
122 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:29
123 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:11:29
124 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:29
125 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:11:29
126 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain Merida 0:11:29
127 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:11:29
128 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:11:29
129 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:11:29
130 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:11:29
131 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:11:29
132 Ion Izaguirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:11:29
133 Niccolò Bonifazio (Ita) Direct Energie 0:11:29
134 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:11:34
135 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:11:34
136 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:11:50
137 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:13:17
138 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:13:17
139 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:13:17
140 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:13:17
141 William Barta (USA) CCC Team 0:13:17
142 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:16:23
143 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:17:23
144 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:17:36
145 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:17:36
146 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:19:11
147 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Sky 0:19:11
148 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 0:19:11
149 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:19:11
150 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb 0:21:46
151 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:23:30
152 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:23:30