fot. Warmia Rower Fest

Wyobraźcie sobie wyścig na pięknej, pagórkowatej trasie z widokiem na jezioro, podczas którego spotykacie w peletonie Przemysława Niemca, a po wymagającym finiszu na podjeździe wskakujecie do basenów termalnych. To nie jedyna nagroda. Dla zwycięzcy długiego dystansu 1000 zł w gotówce plus fantastyczne nagrody rzeczowe!

Taka będzie szosowa część wielkiej rowerowej majówki w powiecie lidzbarskim!
Pierwsza edycja Lidzbarskiego Wyścigu Szosowego okazała się sukcesem i wielu zawodników zapowiedziało powrót na trasę imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia w tym roku wyścig szosowy rozrósł się w prawdziwie rowerową majówkę pod nazwą Warmia Rower Fest, w ramach której rozegrane zostaną także: wyścig MTB na orientację, ze startem i metą na dziedzińcu Hotelu Krasicki i Eliminator w samym centrum Lidzbarka Warmińskiego.

Szosa będzie pierwszym punktem programu. Ambasadorem wyścigu jest zwycięzca etapu Vuelta Espana Przemysław Niemiec, który oczywiście także pojawi się na trasie. Za mikrofonem komentatorskim usłyszeć będzie można znanego z anteny Eurosportu Adama Probosza. Po wyścigu na każdego z uczestników czeka kąpiel w Termach Warmińskich, na terenie których ulokowane będą start i meta.

Trasa wyścigu rozpoczyna się 5-kilometrowym dojazdem do liczącej 19 km pętli, która w przypadku krótszego dystansu pokonywana będzie 3, a w przypadku dłuższego 6 razy. Przed metą do pokonania jest podjazd o długości 1100 m i nachyleniu dochodzącym do 12%. Przewyższenie na dłuższym dystansie to 1200 m, co pokazuje, że na teoretycznie „płaskiej” Warmii znaleźć można ciekawą, malowniczą, ale i wymagającą trasę.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.warmiarowerfest.pl.

Zapisy trwają. Miejsca wciąż jeszcze są, ale warto już je sobie zaklepać, bo liczba uczestników na każdym z dystansów ograniczona jest do 200 osób.

Portal naszosie.pl objął imprezę patronatem medialnym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments