fot. Tour of Good Hope

Kiedy w Europie trwa krótka przerwa od ścigania, w Republice Południowej Afryki trwa wyścig Tour of Good Hope. Wśród Pań absolutną dominatorką jest Maja Włoszczowska.

Etapowy wyścig w RPA jest jednym z najlepszych sprawdzianów dla kolarzy z Afryki. Udział w nim bierze wielu solidnych zawodników i zawodniczek, co tylko podgrzewa atmosferę rywalizacji. Wśród Pań wyścig jest jednak teatrem jednej aktorki – Mai Włoszczowskiej.

Jedna z największych gwiazd polskiego kolarstwa jest póki co nie do zdarcia. Udało jej się bowiem wygrać już trzy etapy, zdecydowanie prowadząc w klasyfikacji generalnej. Polka już teraz może być praktycznie pewna triumfu, gdyż druga w generalce Ariane Luthi traci ponad dwie minuty.

Dla Włoszczowskiej start w Wyścigu Dobrej Nadziei jest ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się, legendarnym Cape Epic, który rozpocznie się 17 marca.

Poprzedni artykułCCC Team celuje w zwycięstwa etapowe w Paryż – Nicea 2019
Następny artykułMichał Gołaś w składzie Team Sky na Strade Bianche 2019!
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments