Lilian Calmejane (Direct Energie) triumfował na trasie Faun Environnement Classic de l’Ardèche Rhône Crussol.

Francuski pagórkowaty klasyk rozegrany dziś został po raz dziewiętnasty. Zawodnicy mieli do pokonania 200 kilometrów po naprawdę wymagającej trasie.

Już na pierwszym podjeździe z peletonu urwali się: Brice Feillu (Arkéa-Samsic), Alvaro Cuadros (Caja Rural-Seguros RGA), Nigel Ellsay (Rally Cycling), Evaldas Siskievicius (Delko Marseille Provence), Umberto Marengo (Neri Sottoli-Selle Italia-KTM) oraz Matthew Gibson (Burgos-BH).

Na samym początku wypracowali sobie oni nawet ponad osiem minut przewagi. Na kolejnych podjazdach malała ona znacznie, a peleton starał się kontrolować sytuację. Jako pierwszy z czołówki odpadł Gibson, a pozostała piątka na trzydzieści kilometrów przed metą miała niespełna minutę “na plusie”.

Jeszcze przed Coteaux du Cornas (5,8 km długości; średnie nachylenie 5,6 %) wszystko się połączyło. Na podjeździe zaatakował zeszłoroczny zwycięzca wyścigu – Romain Bardet (Ag2r La Mondiale). Po chwili dojechał do niego Quentin Pacher (Vital Concept – B&B Hotels). Dość nieoczekiwanie Pacher zostawił zawodnika Ag2r i pomknął samotnie w stronę mety.

Przed szczytem Cote du Val d’Enfer kolarz Vital Concept – B&B Hotels został doścignięty. Na zjeździe na atak zdecydował się Lilian Calmejane (Direct Energie). Ta akcja okazała się skuteczna mimo pościgu ekipy Groupama – FDJ.

Calmejane wygrał, a drugie miejsce wywalczył Valentin Madouas (Groupama – FDJ). Podium uzupełnił Odd Christian Eiking (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki:

1 CALMEJANE Lilian (FRA) DIRECT ENERGIE 5:23:59
2 MADOUAS Valentin (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:00:04
3 EIKING Odd Christian (NOR) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:00:04
4 BARDET Romain (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:04
5 WEENING Pieter (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:00:04
6 MÜLLER Patrick (SUI) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:00:04
7 VUILLERMOZ Alexis (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:04
8 MARTIN Guillaume (FRA) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:00:04
9 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:04
10 EDET Nicolas (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:04
11 HERMANS Ben (BEL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:04
12 PINOT Thibaut (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:00:08
13 FRANKINY Kilian (SUI) GROUPAMA – FDJ 0:00:08
14 VISCONTI Giovanni (ITA) NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM 0:00:10
15 BERHANE Natnael (ERI) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:10
16 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:10
17 VELASCO Simone (ITA) NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM 0:00:13
18 LUNKE Sindre Skjøstad (NOR) Riwal readynez Cycling Team 0:00:13
19 LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:13
20 COMBAUD Romain (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE 0:00:13
21 DOUBEY Fabien (FRA) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:00:13
22 PEREZ Anthony (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:13
23 HIVERT Jonathan (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:13
24 ZARDINI Edoardo (ITA) NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM 0:00:16
25 SCHÖNBERGER Sebastian (AUT) NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM 0:00:16
26 GABBURO Davide (ITA) NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM 0:00:20
27 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) Riwal readynez Cycling Team 0:00:37
28 NIV Guy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:37
29 MAISON Jérémy (FRA) team ARKEA – samsic 0:00:37
30 PEYSKENS Dimitri (BEL) WALLONIE BRUXELLES 0:00:37
31 CHERNETSKII Sergei (RUS) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:37
32 SIMON Julien (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:37
33 MOINARD Amael (FRA) team ARKEA – samsic 0:00:37
34 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:37
35 BUSATO Matteo (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:51
36 AMEZQUETA MORENO Julen (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:53
37 LIVYNS Arjen (BEL) ROOMPOT – CHARLES 0:00:53
38 HAGEN Krister (NOR) Riwal readynez Cycling Team 0:01:18
39 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:20
40 MORTIER Julien (BEL) WALLONIE BRUXELLES 0:01:40
41 LUDVIGSSON Tobias (SWE) GROUPAMA – FDJ 0:01:40
42 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:01:40
43 VAN DER LIJKE Nick (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:01:40
44 PACHER Quentin (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:03:06
45 HARDY Romain (FRA) team ARKEA – samsic 0:03:06
46 PAILLOT Yoann (FRA) St MICHEL – AUBER 93 0:03:06
47 DE CLERCQ Bart (BEL) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:03:06
48 MURPHY Kyle (USA) rally uhc cycling 0:03:06
49 BARTHE Cyril (FRA) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:03:33
50 VAN NIEKERK Morné (RSA) St MICHEL – AUBER 93 0:03:33
51 CARPENTER Robin (USA) rally uhc cycling 0:03:35
52 CATAFORD Alexander (CAN) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:03:35
53 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:03:35
54 PLAZA Ruben (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:03:35
55 FILOSI Iuri (ITA) DELKO MARSEILLE PROVENCE 0:03:35
56 MINNAARD Marco (NED) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:04:03
57 MOLLY Kenny (BEL) WALLONIE BRUXELLES 0:04:03
58 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) BURGOS – BH 0:04:35
59 GASTAUER Ben (LUX) AG2R LA MONDIALE 0:04:44
60 QUAADE Rasmus Christian (DEN) Riwal readynez Cycling Team 0:04:44
61 MUÑOZ GIRALDO Daniel (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:04:44
62 DUPONT Hubert (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:04:44
63 BONGIORNO Francesco Manuel (ITA) NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM 0:04:44
64 EZQUERRA MUELA Jesus (ESP) BURGOS – BH 0:04:54
65 DELAPLACE Anthony (FRA) team ARKEA – samsic 0:05:06
66 SEIGLE Romain (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:05:06
67 VINCENT Léo (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:06:26
68 DUIJN Huub (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:06:59
69 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:06:59
70 KRON Andreas Lorentz (DEN) Riwal readynez Cycling Team 0:06:59
71 IRISARRI RICON Jon (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:07:11
72 MAURELET Flavien (FRA) St MICHEL – AUBER 93 0:07:37
73 DEGAND Thomas (BEL) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:08:16
74 SESSLER Nicolas (BRA) BURGOS – BH 0:08:16
75 SPREAFICO Matteo (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:09:39
76 KAMP Alexander (DEN) Riwal readynez Cycling Team 0:10:02
77 OURSELIN Paul (FRA) DIRECT ENERGIE 0:10:02
78 BURGAUDEAU Mathieu (FRA) DIRECT ENERGIE 0:10:02
79 LEVEAU Jérémy (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE 0:11:10
80 CHETOUT Loic (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:11:10
81 GOLDSTEIN Roy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:11:24
82 PAASSCHENS Mathijs (NED) WALLONIE BRUXELLES 0:11:24
83 SCHMIDT Fabien (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE 0:11:24
84 PETERS Nans (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:11:24
85 RODRIGUEZ RECHE Sergio (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:11:24
86 MORENO BAZAN Javier (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE 0:11:24
87 ELLSAY Nigel (CAN) rally uhc cycling 0:11:24
88 TUFT Svein (CAN) rally uhc cycling 0:11:24
89 DAL-CIN Matteo (CAN) rally uhc cycling 0:11:24
90 CAM Maxime (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:11:24
91 THOMINET Camille (FRA) St MICHEL – AUBER 93 0:11:24
92 JOYCE Colin (USA) rally uhc cycling 0:11:24
93 SBARAGLI Kristian (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:11:24
94 MARENGO Umberto (ITA) NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM 0:11:24
95 BIDARD François (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:12:52
96 JULES Justin (FRA) WALLONIE BRUXELLES 0:14:18
97 MOTTIER Justin (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:14:52
98 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DELKO MARSEILLE PROVENCE 0:14:52
99 REZA Kevin (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:14:52
100 SOUPE Geoffrey (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:14:52
101 GONÇALVES Domingos (POR) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:14:52
102 BAGOT Yoann (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:14:52
103 ROBEET Ludovic (BEL) WALLONIE BRUXELLES 0:14:52
104 LIETAER Eliot (BEL) WALLONIE BRUXELLES 0:14:52
DNF GRELLIER Fabien (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF LAFAY Victor (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF VAUGRENARD Benoit (FRA) GROUPAMA – FDJ
DNF COUSIN Jerome (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF FEILLU Brice (FRA) team ARKEA – samsic
DNF BARGUIL Warren (FRA) team ARKEA – samsic
DNF JOURNIAUX Axel (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF LE ROUX Romain (FRA) team ARKEA – samsic
DNF RØNNING VINTHER Troels (DEN) Riwal readynez Cycling Team
DNF ORONTE Emerson (USA) rally uhc cycling
DNF CUBERO GALVEZ Jorge (ESP) BURGOS – BH
DNF CHEVRIER Clément (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF FEILLU Romain (FRA) St MICHEL – AUBER 93
DNF LE CUNFF Kevin (FRA) St MICHEL – AUBER 93
DNF MALDONADO Anthony (FRA) St MICHEL – AUBER 93
DNF UDONDO SANTAMARIA Gotzon (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
DNF SCHREURS Hamish (NZL) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF BOL Jetse (NED) BURGOS – BH
DNF ROLLAND Pierre (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS
DNF DE ROSSI Lucas (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE
DNF TIMMERMANS Justin (NED) ROOMPOT – CHARLES
DNF BARRENETXEA URIARTE Ander (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
DNF IRIZAR LASKURAIN Julen (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
DNF GIBSON Matthew (GBR) BURGOS – BH
DSQ CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA