Foto LaPresse - Fabio Ferrari / UAE Tour

Za kolarzami polskiej drużyny CCC Team pierwsza drużynowa jazda na czas w tym sezonie, którą zakończyli na dobrym szóstym miejscu. Zwycięstwo wpadło w ręce Primoza Roglica, Tony’ego Martina i spółki, zaś Team Sunweb z Tomem Dumoulinem na czele jest zadowolony z drugiej lokaty – zwłaszcza w kontekście walki w klasyfikacji generalnej. 

Otwierający wyścig UAE Tour 2019 etap jazdy drużynowej na czas, rozgrywany na torze na wyspie Al Hudayriat, zachęcał do bardzo szybkiej jazdy. Na 16-kilometrowej trasie najszybsi okazali się kolarze drużyny Jumbo-Visma, którzy byli szybsi od drugich zawodników z Team Sunweb o siedem sekund. Pierwszym liderem wyścigu jest Słoweniec Primoz Roglic.

Oto podsumowanie etapu ustami Primoza Roglica, Jakuba Mareczki i Toma Dumoulina. Każdy z nich wyraził ogólne zadowolenie z przebiegu rywalizacji.

Primoz Roglic (Jumbo-Visma): 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że rozpoczęliśmy sezon w taki sposób. Mamy tutaj bardzo mocny zespół z dobrymi “czasowcami”, ale dobry występ nigdy nie jest zagwarantowany – trzeba pokazać się z dobrej strony i to właśnie zrobiliśmy. Jestem zadowolony, że praca włożona podczas treningów się opłaciła. To była szybka jazda drużynowa na czas. Jako pierwszy pokonałem ostatni zakręt i wtedy rozpocząłem sprint. Miło jest mieć na sobie koszulkę lidera, zwłaszcza że mamy ambicję zwyciężyć w tym wyścigu. Czeka nas kilka ciężkich etapów, dlatego musimy podchodzić do tego wszystkiego dzień po dniu.

Jakub Mareczko (CCC Team):

Dobrze było rozpocząć wyścig UAE Tour jazdą drużynową na czas. Miło było być także w składzie drużynowej czasówki po raz pierwszy w 2019 roku. To była szybka trasa i pewne rzeczy zdecydowanie mogliśmy zrobić lepiej, ale generalnie współpracowaliśmy bardzo dobrze. Jutro będzie dla mnie pierwsza szansa, aby powalczyć na finiszu i myślę, że możemy być pewni siebie po tym, jak zaprezentowaliśmy się dzisiaj. Czuję się dobrze, jestem w dobrej formie i nie brakuje mi motywacji.

Tom Dumoulin (Team Sunweb): 

Czułem się dzisiaj dobrze i osiągnęliśmy dobry rezultat przed nadchodzącym tygodniem. Chociaż oczywiście chcieliśmy wygrać. Zrobiliśmy wszystko prawie dobrze. Szybko zaczęliśmy, ale nie mogliśmy utrzymać tego tempa do samego końca. Ale to dobry wynik, który ustawia nas w dobrej pozycji przed walką w klasyfikacji generalnej.

Pełne sprawozdanie z pierwszego etapu można przeczytać tutaj.