Amaro Antunes poprowadzi CCC Team w wyścigu na “własnym terenie”, Volta ao Algarve em Bicicleta, który odbędzie się w terminie 20-24 lutego.

Portugalska impreza faworyzuje dobrych górali, którzy potrafią jeździć na czas. Amaro Antunes powinien być zatem wśród tych, którzy powalczą o czołową „10” w generalce, zapowiada dyrektor sportowy, Gabriele Missaglia.

Amaro Antunes będzie naszym liderem, a pozostali zawodnicy będą mu pomagać w osiągnięciu dobrego wyniku, szczególnie na górskich etapach. Będzie się ścigał u siebie, więc może też liczyć na wsparcie kibiców, co powinno go dodatkowo zmotywować. Potwierdził w przeszłości, że ten wyścig mu odpowiada i naszym zadaniem będzie otoczyć go takimi zawodnikami, z którymi będzie mógł powalczyć o wysokie lokaty

– powiedział Missaglia.

Etapy w tegorocznej edycji są podobne do tych z poprzedniej edycji, choć drugi etap jest nieco cięższy przed dojazdem do finałowego wzniesienia. Można zatem spodziewać się większej selekcji. Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to decydująca powinna być jazda indywidualna, więc będziemy się starać zyskać jak najwięcej czasu na etapach drugim i piątym, z metą na podjeździe. Staniemy na starcie z ambicjami na zwycięstwo etapowe oraz pierwszą „10” w ogólnym zestawieniu

Wszyscy zawodnicy z tego składu mają już za sobą otwarcie sezonu w Hiszpanii, wiec mamy nadzieje, że uda się wykorzystać dobrą dyspozycję i osiągnąć w nadchodzących dniach dobre rezultaty.

– dodał.

Volta ao Algarve em Bicicleta 2017 było przełomowym wydarzeniem w karierze Amaro Antunesa. Portugalczyk wygrał wtedy etap z metą na podjeździe i zakończył zmagania na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Z przyjemnością wróci zatem na trasę tego wyścigu i zaprezentuje się przed swoją publicznością.

To był niesamowity dzień. Wszystko poszło idealnie. Pamiętam, że moje imię było namalowane na drodze praktycznie przez większość wzniesienia i wszyscy mnie głośno dopingowali. Czułem się jak gwiazda kolarstwa

– Antunes wspomina swoje zwycięstwo w Malhão, gdzie zakończy się także tegoroczny wyścig.

Bardzo się cieszę, że będę mógł znowu rywalizować w tym wyścigu i reprezentować „u siebie” barwy CCC Team. Nie mogę się doczekać, by pokazać się z jak najlepszej strony przed kibicami z mojego regionu. Myślę, że jestem w dobrej formie po ciężko przepracowanej zimie. Przetestowałem nogę w Volta a la Comunitat Valenciana i był dobry tydzień w wykonaniu całej ekipy. Możemy być zadowoleni z tego jak pojechaliśmy jako zespół.

W tegorocznym Volta ao Algarve em Bicicleta dwa etapy zakończą się na podjeździe. Oba wzniesienia są ciężkie, ale mają nieco inną charakterystykę. Uważam, że ten, z którym zmierzymy się ostatniego dnia zmagań, mocniej podzieli stawkę, gdyż jest bardziej stromy na finałowych dwóch kilometrach

– zakończył zawodnik.

Volta ao Algarve em Bicicleta (20-24 lutego)

Skład: Amaro Antunes (POR), Will Barta (USA), Paweł Bernas (POL), Josef Černý (CZE), Jonas Koch (GER), Laurens ten Dam (NED), Riccardo Zoidl (AUT)

Dyrektorzy sportowi: Gabriele Missaglia (ITA), Marco Pinotti (ITA)

Poprzedni artykułWypowiedzi po Clasica de Almeria 2019
Następny artykułSimon Yates rozpoczyna sezon w Andaluzji
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments