fot. Movistar Team

Zwycięstwem Nairo Quintany (Movistar) zakończył się szósty, ostatni etap Tour Colombia 2.1. Triumfatorem całego wyścigu został Miguel Angel Lopez (Astana)

Ostatni etap ścigania w Kolumbii stał pod znakiem długiego podjazdu do mety. Kolarze mieli do pokonania 173 kilometry z El Retiro na Alto de Palmas (15,5 km, 6,7%). Jak można było się spodziewać, na ostatnim podjeździe miały rozstrzygnąć się losy klasyfikacji generalnej wyścigu.

Jak nakazuje kolarska tradycja, stosunkowo szybko po starcie od peletonu oderwała się ucieczka, w skład której wchodzili dziś Edvin Avila (Israel Cycling Academy), Wilmar Paredes, Diego Antonio Ochoa (Manzana Postobon) oraz Alex Cano (Coldeportes). Przewaga harcowników momentami dochodziła do 3 i pół minuty, lecz było pewne, że największe gwiazdy w peletonie nie pozwolą dziś ucieczce na dojazd do mety.

Kiedy jednak wyścig zbliżał się do najważniejszego momentu etapu, sytuacja stawała się coraz bardziej zawiła. Od peletonu starało się bowiem oderwać 13 zawodników, którzy mieli nieco większe straty. Ostatecznie finałowy podjazd na czele zaczynali Avila, Ochoa oraz… Jose Serpa (GW – Shimano). Peleton był jednak zaraz za nimi.

Jak można było się spodziewać, od samego podnóża rozpoczęły się ataki. Jako pierwszy swoich sił spróbował Kevin Rivera (Androni Giocattoli – Sidermec). Jego prowadzenie nie trwało jednak specjalnie długo. Po chwili swoje karty zagrać postanowili Miguel Angel Lopez (Astana), Nairo Quintana (Movistar) Egan Bernal oraz Ivan Sosa (Sky). Czwórka kapitalnych górali z Kolumbii znakomicie współpracowała, lecz za ich plecami trwała też zażarta pogoń. Sytuacja była bowiem wciąż otwarta.

Kiedy meta zaczęła się wyraźnie zbliżać, na solową akcję zdecydował się Lopez. “Superman” nie zdołał jednak wypracować sobie odpowiedniej przewagi, mimo że Quintana i Bernal zostali… przewróceni przez kibica.

Po szalonej końcówce, etap przypadł ostatecznie, po kapitalnej pogoni, liderowi ekipy Movistar, który pokonał Sosę i Lopeza. Dla reprezentanta Astany najważniejszy był jednak fakt, że przejął on prowadzenie w wyścigu, co było jednoznaczne z wygraniem całej imprezy.

Wyniki:
1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 3:57:19
2 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Sky 0:00:08
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:08
4 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:16
5 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:01:01
6 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:01:01
7 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:27
8 Didier Alonso Chaparro Lopez (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:01:32
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:01:36
10 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky 0:01:40
11 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:01:40
12 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:01:46
13 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:02:00
14 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:00
15 Fredy Emir Montaña Cadena (Col) EPM 0:02:00
16 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:02:00
17 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate 0:02:07
18 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:02:14
19 Dany Alberto Osorio Calle (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:02:17
20 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:02:18
21 Edward Alexander Beltran Suarez (Col) Medellin 0:02:18
22 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:02:18
23 Jefferson Cepeda (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:02:23
24 Bayron Guama (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:02:31
25 Brayan Hernandez Gomez (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:02:34
26 Alex Hoehn (USA) Aevolo 0:02:38
27 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Medellin 0:02:51
28 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:53
29 Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM 0:02:58
30 Sebastian Alexander Castaño Muñoz (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:03:10
31 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:03:19
32 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin 0:03:21
33 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:03:21
34 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:59
35 Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:02
36 Wilmar Jahir Perez Muñoz (Col) Deprisa Team 0:04:03
37 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:04:03
38 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:04:18
39 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:04:55
40 Anthony Rappo (SUI) IAM – Excelsior 0:04:55
41 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes – Zenu 0:05:06
42 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Medellin 0:05:06
43 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:05:06
44 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:05:06
45 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:06:09
46 German Enrique Chaves Torres (Col) Coldeportes – Zenu 0:06:11
47 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:06:24
48 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Coldeportes – Zenu 0:06:26
49 Miguel Angel Chavez Rubiano (Col) Coldeportes – Zenu 0:06:26
50 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:06:39
51 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:07:09
52 Edward Anderson (USA) Hagens Berman – Axeon 0:07:27
53 Cameron Piper (USA) Team Illuminate 0:07:27
54 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Manzana – Postobon Team 0:07:27
55 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:07:27
56 Didier Alexander Sastoque Pulido (Col) Betplay Cycling Team 0:07:27
57 Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick Step 0:07:27
58 Joab Schneiter (SUI) IAM – Excelsior 0:07:27
59 Edwin Andres Carvajal Jaramillo (Col) EPM 0:07:27
60 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:07:43
61 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) GW – Shimano 0:07:43
62 Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW – Shimano 0:07:43
63 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:07:47
64 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Team Illuminate 0:07:55
65 Rafael Anibal Montiel Cuello (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:07:55
66 Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM 0:08:10
67 Jorge Montenegro (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:08:24
68 Sean Quinn (USA) Hagens Berman – Axeon 0:08:33
69 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:08:45
70 Norberto Wilches Rodriguez (Col) Betplay Cycling Team 0:08:47
71 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) GW – Shimano 0:08:51
72 Sebastian Orlando Caro Monroy (Col) Deprisa Team 0:08:51
73 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:09:15
74 David Villareal (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:09:15
75 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:09:30
76 José Rodolfo Serpa Perez (Col) GW – Shimano 0:09:58
77 Edison Muñoz Lopez (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:10:00
78 Jose Nicolas Castro Laverde (Col) GW – Shimano 0:10:15
79 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:11:19
80 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:11:19
81 Simon Pellaud (SUI) IAM – Excelsior 0:11:19
82 Antoine Debons (SUI) IAM – Excelsior 0:11:19
83 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) Manzana – Postobon Team 0:11:19
84 Alex Howes (USA) EF Education First 0:11:19
85 João Almeida (Por) Hagens Berman – Axeon 0:11:56
86 Etienne Van Empel (Ned) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:12:38
87 Gabriel Francisco Rojas Campos (CRc) Aevolo 0:13:02
88 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:13:28
89 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:13:28
90 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Astana Pro Team 0:13:28
91 Elkin Sebastián Palmar Sierra (Col) Betplay Cycling Team 0:13:28
92 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:13:38
93 Jaime Alberto Castañeda Ortega (Col) EPM 0:13:38
94 Samuele Zoccarato (Ita) IAM – Excelsior 0:13:53
95 Cristian Pita (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:14:09
96 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:14:16
97 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:14:16
98 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Coldeportes – Zenu 0:14:16
99 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) EPM 0:14:16
100 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:14:16
101 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:14:45
102 Jose Tito Hernandez Jaramillo (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:14:45
103 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Efapel 0:15:18
104 Lorenzo Fortunato (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:15:28
105 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:16:16
106 Rafael Silva (Por) Efapel 0:16:16
107 William David Muñoz Perez (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:16:18
108 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:16:29
109 Dario Puccioni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:16:36
110 Diego Fernando Ruiz Rojas (Col) Betplay Cycling Team 0:16:43
111 Marvin Orlando Angarita Reyes (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:18:19
112 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes – Zenu 0:19:18
113 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:19:18
114 Aristobulo Cala Cala (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:19:18
115 Eduardo Estrada Celis (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:19:18
116 Steven Manuel Cuesta Zamora (Col) Deprisa Team 0:19:18
117 Cristian Camilo Torres Calderon (Col) Betplay Cycling Team 0:19:18
118 Cole Davis (USA) Hagens Berman – Axeon 0:19:18
119 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:21:56
120 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:21:56
121 Davide Baldaccini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:21:56
122 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 0:21:56
123 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:22:05
124 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:24:00
125 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:24:00
126 Imerio Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:24:00
127 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:24:00
128 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:24:00
129 Taylor Phinney (USA) EF Education First 0:24:00
130 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) GW – Shimano 0:24:00
131 Albeiro Rabon Vela (Col) Deprisa Team 0:24:00
132 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana – Postobon Team 0:24:00
133 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin 0:24:00
134 Walter Alejandro Vargas Alzate (Col) Medellin 0:24:00
135 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:26:53
136 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:26:53
DNS Felix Alejandro Baron Castillo (Col) Team Illuminate
DNS Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane

Klasyfikacja końcowa:
1 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 18:38:32
2 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Sky 0:00:04
3 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:00:42
4 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:54
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:04
6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:01:31
7 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:01:33
8 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:02:41
9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:02:46
10 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:02:47
11 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:03:31
12 Fredy Emir Montaña Cadena (Col) EPM 0:03:31
13 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:03:37
14 Edward Alexander Beltran Suarez (Col) Medellin 0:03:37
15 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:03:40
16 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:03:51
17 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:05
18 Jefferson Cepeda (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:04:14
19 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin 0:04:21
20 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Medellin 0:04:44
21 Didier Alonso Chaparro Lopez (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:04:57
22 Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM 0:05:03
23 Dany Alberto Osorio Calle (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:05:21
24 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:05:39
25 Brayan Hernandez Gomez (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:05:42
26 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:06:09
27 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:06:32
28 Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick Step 0:07:53
29 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky 0:07:57
30 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes – Zenu 0:08:37
31 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) GW – Shimano 0:11:14
32 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:12:14
33 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) Manzana – Postobon Team 0:12:37
34 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:13:26
35 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:13:45
36 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:18:29
37 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate 0:19:39
38 Bayron Guama (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:20:00
39 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:20:34
40 Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:21:36
41 Alex Hoehn (USA) Aevolo 0:21:40
42 Wilmar Jahir Perez Muñoz (Col) Deprisa Team 0:21:47
43 Miguel Angel Chavez Rubiano (Col) Coldeportes – Zenu 0:23:33
44 German Enrique Chaves Torres (Col) Coldeportes – Zenu 0:24:03
45 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:24:11
46 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Medellin 0:25:01
47 Sebastian Alexander Castaño Muñoz (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:25:12
48 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:26:00
49 Edwin Andres Carvajal Jaramillo (Col) EPM 0:26:03
50 Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW – Shimano 0:26:10
51 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:26:12
52 Sebastian Orlando Caro Monroy (Col) Deprisa Team 0:26:35
53 Edison Muñoz Lopez (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:27:13
54 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:28:08
55 David Villareal (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:28:20
56 Joab Schneiter (SUI) IAM – Excelsior 0:28:39
57 Rafael Anibal Montiel Cuello (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:28:57
58 Simon Pellaud (SUI) IAM – Excelsior 0:29:20
59 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:30:09
60 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:30:11
61 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:30:58
62 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) EPM 0:31:16
63 Anthony Rappo (SUI) IAM – Excelsior 0:31:17
64 Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM 0:32:13
65 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:32:57
66 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:34:13
67 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:35:26
68 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) GW – Shimano 0:35:29
69 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Coldeportes – Zenu 0:35:35
70 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Team Illuminate 0:35:57
71 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Manzana – Postobon Team 0:36:22
72 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:36:23
73 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes – Zenu 0:36:28
74 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:37:12
75 José Rodolfo Serpa Perez (Col) GW – Shimano 0:37:50
76 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:41:15
77 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:43:24
78 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:44:14
79 Diego Fernando Ruiz Rojas (Col) Betplay Cycling Team 0:44:51
80 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:45:12
81 Sean Quinn (USA) Hagens Berman – Axeon 0:45:19
82 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli – Sidermec 0:45:40
83 Dario Puccioni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:46:02
84 Didier Alexander Sastoque Pulido (Col) Betplay Cycling Team 0:46:32
85 Jose Tito Hernandez Jaramillo (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:46:34
86 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:46:39
87 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:46:45
88 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:46:52
89 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Astana Pro Team 0:47:08
90 Edward Anderson (USA) Hagens Berman – Axeon 0:47:17
91 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:48:25
92 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Coldeportes – Zenu 0:50:02
93 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin 0:50:12
94 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:50:24
95 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:50:41
96 Jorge Montenegro (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:50:48
97 Jaime Alberto Castañeda Ortega (Col) EPM 0:51:37
98 Cristian Pita (Ecu) Nationalmannschaft Ecuador 0:52:37
99 Samuele Zoccarato (Ita) IAM – Excelsior 0:52:37
100 Alex Howes (USA) EF Education First 0:53:45
101 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:54:38
102 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana – Postobon Team 0:54:55
103 William David Muñoz Perez (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:55:07
104 Aristobulo Cala Cala (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:55:11
105 Cameron Piper (USA) Team Illuminate 0:55:58
106 Jose Nicolas Castro Laverde (Col) GW – Shimano 0:56:00
107 Etienne Van Empel (Ned) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:56:37
108 Lorenzo Fortunato (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:57:00
109 Norberto Wilches Rodriguez (Col) Betplay Cycling Team 0:57:05
110 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:57:15
111 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:58:26
112 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:58:40
113 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 1:00:08
114 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 1:00:21
115 Walter Alejandro Vargas Alzate (Col) Medellin 1:02:19
116 Cole Davis (USA) Hagens Berman – Axeon 1:03:59
117 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 1:04:07
118 João Almeida (Por) Hagens Berman – Axeon 1:06:09
119 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:07:03
120 Marvin Orlando Angarita Reyes (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 1:07:56
121 Antoine Debons (SUI) IAM – Excelsior 1:08:40
122 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step 1:09:16
123 Imerio Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane 1:11:05
124 Elkin Sebastián Palmar Sierra (Col) Betplay Cycling Team 1:11:49
125 Rafael Silva (Por) Efapel 1:12:26
126 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) GW – Shimano 1:12:36
127 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Efapel 1:13:08
128 Gabriel Francisco Rojas Campos (CRc) Aevolo 1:13:19
129 Eduardo Estrada Celis (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 1:13:20
130 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 1:14:45
131 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 1:15:09
132 Albeiro Rabon Vela (Col) Deprisa Team 1:15:10
133 Davide Baldaccini (Ita) Nationalmannschaft Italien 1:18:35
134 Cristian Camilo Torres Calderon (Col) Betplay Cycling Team 1:20:35
135 Steven Manuel Cuesta Zamora (Col) Deprisa Team 1:21:08
136 Taylor Phinney (USA) EF Education First